Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Въпрос за фланци

  1. #16

    Default

    Според мен кръга трябва да е цял,щото действат сили на усукване както по периферията,така и по цялата повърхнина на фланеца.Затова съм толкова сигурен,че е направен именно по този начин.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #17
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Що направо не подложи по една гайка М14 от вътрешната страна на всеки болт и няма да дебалансира нищо......и ще изнесе колелото с колко си иска.
    Карал съм така (не с гайки, а със шайби 2-3мм.) на Жулиетата и не съм имал проблеми. Не, че давам акъл на някой така да кара, но...
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Според мен кръга трябва да е цял,щото действат сили на усукване както по периферията,така и по цялата повърхнина на фланеца.Затова съм толкова сигурен,че е направен именно по този начин.
    Свали си джантите и виж отвътре точно там дали има нещо на самата джанта, което да се допира в тази част на фланеца...
    Иначе, пак казвам, си прав. "Правилните" фланци са един цял, плътен диск, който напълно имитира повърхността на главината...

  4. #19
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Хора ...осъзнайте се.....какви са тия глупости които бръштолевите....изрежи това-онова.....20-се грама от тук 20 от там,диаметрално незнам си какво...
    Що направо не подложи по една гайка М14 от вътрешната страна на всеки болт и няма да дебалансира нищо......и ще изнесе колелото с колко си иска.
    Щом няма парче значи не е добре.Нещата опират до "площ" която е нужна,за да се прилепи джантата до главината максимално,за да се предава движението на колелата както е изчислено.......там от "некакви" си инженери.
    Не виждам смисъл повече да замотавате човека с глупости.

    Ако съм обидил някой-извинявам се предварително.

    Ами това, което го разискваме не са глупости колега.
    Физичните закони за разлика от човешките са железни.
    Преди време си направих секретни болтове. Джантите бяха с по 4 отвора. Когато ги сложих, установих биене - не много силно но осезаемо при скорости над 120.
    Премерих болтовете на тегло и се оказа, че секретните болтове са с по 15 грама по-тежки от останалите. Наложи се да направя още 4 нормални болта с тегло равно на това на секретните и ги навих срещуположно на секретните. Биенето изчезна.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #20

    Default

    По тая логика,когато има сняг,на всяко спиране трябва да си човъркам в грайферите,така ли........не мисля,че 15гр при положение,че болтовете са на малко разстояние от центъра,са ти правили проблем с биене..........
    ...не знам....кой както прецени....оправяйте се
    Аз мисля,че не е редно колегата да изрязва нещо,а да го изхвърли направо,за да няма главоболия.....кво кат са момо.....голямо важно.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Аз мисля,че не е редно колегата да изрязва нещо,а да го изхвърли направо,за да няма главоболия.....кво кат са момо.....голямо важно.
    С това вече съм 100% съгласен...

  7. #22
    Запален алфист injekciona's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    162

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    С това вече съм 100% съгласен...
    Като ми остане време тези дни ще го занеса на баланс машина да го видиме. Ако не е балансиран, може да пробвам да изрежа и срещуположното парче. Ако стане добре дошло, ако не в кофата. В крайна сметка нищо не губя да пробвам. Все пак 4-те фланеца заедно с болтовете ми излезнаха по-евтино от нови обикновени болтове, така че в най-лошия случай ще си купя 2 нови фланеца. Липсващото парче е много леко, даже при по-силно натискане с пръст може да се отчупят и другите парчета. Също така фланеца не е напълно симетричен (на дали са го направили дебалансиран ), което ме наведе на мисълта, че малкия грамаж на тези парчета и не много голямото разстояние до центъра на фланеца, не оказват вличние на баланса. (Може и голяма глупост да казах, но както споменах физиката не ми е от силните страни )
    Jet Black E46 M3
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT

  8. #23

    Default

    Важното е да се действа "логично"........гледам разсъждаваш правилно...успех
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    По тая логика,когато има сняг,на всяко спиране трябва да си човъркам в грайферите,така ли........не мисля,че 15гр при положение,че болтовете са на малко разстояние от центъра,са ти правили проблем с биене..........
    ...не знам....кой както прецени....оправяйте се
    Аз мисля,че не е редно колегата да изрязва нещо,а да го изхвърли направо,за да няма главоболия.....кво кат са момо.....голямо важно.
    Напълно съм съгласен с мненията на колегата по темата
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #25

    Default

    Баси колко се втилявате за 10 грама алумин, дето е на 7-8-9 санта от оста, и би предизвикало вибрации дето може и да могат да се усетят от някой по чуствителен драйвер на Ламборджини при 320кмч да речем........трябва да видите диска на Купето ми как го надупчих като минавах от 4 болта на 5......
    Бие се един флекс на срещуположната тежест ако изобщо си струва труда и се забравя за ситуацията, тва надали тежи повече от 5-10 грама, и не е като да е на върха на джантата.......
    Не коментирам факта че той така или иначе не е идеално балансиран, щото както се вижда дясната му част е запълнена........
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 06-12-2012 at 18:01.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •