Results 1 to 15 of 15

Thread: едно въпросче

  1. #1
    Пилот на 155 Alfeto's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Лом
    Age
    35
    Posts
    51

    Default едно въпросче

    имам 155 1.6 16v и я зареждам със бензин 95 не е на газ. ще имам ли проблеми ако и сложа малко екто 98 бензин от лукойл-а.друга бензиностанция в града ми няма.

  2. #2
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    всеки ден пия! ако и днес пийна дали ще ми стане нещо
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by Alfeto View Post
    имам 155 1.6 16v и я зареждам със бензин 95 не е на газ. ще имам ли проблеми ако и сложа малко екто 98 бензин от лукойл-а.друга бензиностанция в града ми няма.
    Шегуваш се нали?
    Иначе по темата - високо-октановия бензин има смисъл при двигатели в добро здраве и доста по-висока мощност. При теб проблем няма да има, но вероятно няма да има и кой знае каква разлика. На теб ще ти се стори, че върви повече но това си е на психологическа основа . Има и друг момент - в нашите прекрасни бензиностанции много често 98 отговаря като качество на обикновения 95 на запад.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  4. #4
    Старши алфист Grim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    St.Zagora
    Age
    45
    Posts
    824

    Default

    Quote Originally Posted by slaf4u View Post
    ........ Има и друг момент - в нашите прекрасни бензиностанции много често 98 отговаря като качество на обикновения 95 на запад.
    да не говорим че в 90% от случаите е и като 92
    '97 155 1.8 16V
    GMC YUKON DENALI 5.7 V8
    the cost of living is dying...everybody pays...

  5. #5
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    според мен за 1.6 двигател без пипнат чип, няма никакъв смисъл. Но не бърка и да опиташ де.
    Но за да има истински ефект от опита, гледай да заредиш примерно 20 литра, при почти празен резорвоар

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by Tonimir View Post
    според мен за 1.6 двигател без пипнат чип, няма никакъв смисъл. Но не бърка и да опиташ де.
    Но за да има истински ефект от опита, гледай да заредиш примерно 20 литра, при почти празен резорвоар
    И за да има още по-голям ефект, най-добре като заредиш 20литра, да разкачиш и акумулатора за да се обучи компотера на рацерски бенц. Той така или иначе си е адаптивен но си е друго като го ресетнеш.
    Аз все още съм на мнение, че не си струва...

    Sent from my S2 using Tapatalk 2
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Дали е 95 или 98 октана имаше значение само тогава, когато в бензина просто добавяха съответното количество ди оловен тетраетил. Това беше някога, когато все още имаше истински бензин. Тогава и октановото число беше във функция от компресията на мотора.
    Примерно: старите мотори с компресия от 6.5-7 бара си караха с А-76. На тях ха си им сложил А-93 и просто забиваха муцуните. Обратното, на двигател с 11-12 бара компресия, като му сложиш нискооктанов бензин и започва да тропа, а даже и не иска да угасне.
    Това , както казах- беше.
    Сега "бензина" е безоловен и го докарват на октани с разни гадории, като терпентин и рапицово масло например.
    За това, тия три октана нямат абсолютно никакво значение, освен чиста психология!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Дали е 95 или 98 октана имаше значение само тогава, когато в бензина просто добавяха съответното количество ди оловен тетраетил. Това беше някога, когато все още имаше истински бензин. Тогава и октановото число беше във функция от компресията на мотора.
    Примерно: старите мотори с компресия от 6.5-7 бара си караха с А-76. На тях ха си им сложил А-93 и просто забиваха муцуните. Обратното, на двигател с 11-12 бара компресия, като му сложиш нискооктанов бензин и започва да тропа, а даже и не иска да угасне.
    Това , както казах- беше.
    Сега "бензина" е безоловен и го докарват на октани с разни гадории, като терпентин и рапицово масло например.
    За това, тия три октана нямат абсолютно никакво значение, освен чиста психология!
    Не е точно така! Абсолютизираш нещата а в случая това не е правилно. Има си мотори които си искат висооктановия бензин.

    Sent from my S2 using Tapatalk 2
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default

    http://m.youtube.com/index?&desktop_uri=%2F


    Прегледай клипа, както казах - зависи от мотора

    Sent from my S2 using Tapatalk 2
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by slaf4u View Post
    Не е точно така! Абсолютизираш нещата а в случая това не е правилно. Има си мотори които си искат висооктановия бензин.

    Sent from my S2 using Tapatalk 2
    Quote Originally Posted by slaf4u View Post
    http://m.youtube.com/index?&desktop_uri=%2F


    Прегледай клипа, както казах - зависи от мотора

    Sent from my S2 using Tapatalk 2
    А ти, колега, чети преди да пишеш!
    Съвсем ясно съм написал, че тия с по-голяма компресия изискват по-високо-октанов бензин.

    Линка ти не води към нищо конкретно.
    Освен това, вместо да пишеш по два поста през 5-6 минути, редно е да си редактираш просто предишния.
    Попрочети правилата на форума!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default

    По ред на номерата:
    1. Степента на сгъстяване на 155 1,6 е 10,3 (поне според нетя), което по твоите критерии клони по-скоро към "тия с по-голяма компресия" и следователно изискват по-високо-октанов бензин. Обаче видиш ли тъпите италианци са писали че се кара с 95, който поне според мен не се води високо-октанов.
    Идеята ми не беше, че си написал нещо грешно а по-скоро, както казах абсолютизираш без да конкретизираш (баси яките думи дето ползвам,а ?).
    2. Ето ти работещ линк - http://www.youtube.com/watch?v=gQghB4asSnI . Предния съм го копирал от таблета и е за мобилно устройство - моя грешка.
    3. Виноват за многото постове.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Дали е 95 или 98 октана имаше значение само тогава, когато в бензина просто добавяха съответното количество ди оловен тетраетил. Това беше някога, когато все още имаше истински бензин. Тогава и октановото число беше във функция от компресията на мотора.
    Примерно: старите мотори с компресия от 6.5-7 бара си караха с А-76. На тях ха си им сложил А-93 и просто забиваха муцуните. Обратното, на двигател с 11-12 бара компресия, като му сложиш нискооктанов бензин и започва да тропа, а даже и не иска да угасне.
    Това , както казах- беше.
    Сега "бензина" е безоловен и го докарват на октани с разни гадории, като терпентин и рапицово масло например.
    За това, тия три октана нямат абсолютно никакво значение, освен чиста психология!
    Aбсолютната истина! С тия три октана - винаги са пълни мошенгии в България!
    -Помисли по- добре за качествена добавка (вече и цените са конкурентни)! Ако са те притеснили температурите навън или многото боклуци в бензина! Едноктратна е инвестицията с по-виоко ценово изражение, но и ефекта се усеща, с по- благоприятно въздействие в/у всички елементи на автомобила!
    трол след трол след трол

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Alfeto View Post
    имам 155 1.6 16v и я зареждам със бензин 95 не е на газ. ще имам ли проблеми ако и сложа малко екто 98 бензин от лукойл-а.друга бензиностанция в града ми няма.
    Слагай смело. При тоя мотор едва ли ще забележиш разлика. Аз даже очаквах колегите да ти препоръчат да го смениш с 2,0 8V

  14. #14
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by slaf4u View Post
    По ред на номерата:
    1. Степента на сгъстяване на 155 1,6 е 10,3 (поне според нетя), което по твоите критерии клони по-скоро към "тия с по-голяма компресия" и следователно изискват по-високо-октанов бензин. Обаче видиш ли тъпите италианци са писали че се кара с 95, който поне според мен не се води високо-октанов.
    Идеята ми не беше, че си написал нещо грешно а по-скоро, както казах абсолютизираш без да конкретизираш (баси яките думи дето ползвам,а ?).
    2. Ето ти работещ линк - http://www.youtube.com/watch?v=gQghB4asSnI . Предния съм го копирал от таблета и е за мобилно устройство - моя грешка.
    3. Виноват за многото постове.
    Не съм целял изобщо да се заяждам, а колкото до обобщението си мислех , че пишем в технически раздел, където се изисква минимална подготовка, за да пишеш по-свободно. Грешката е моя!
    10.3 степен на сгъстяване е някъде кум 12-12.5 бара.
    Не може да се конкретизира, защото всички автомобили, поне масовото производство в Европа е по стандарта 95 октана безоловен и 96 оловен бензин.
    По-старите стандарти са 76, после 83, 86, а през 70-те рязко се повишава компресията на моторите и дори в соц. измерението се започва с бензини 93 и 96 октана.
    С преминаването на безоловен бензин, А-93 се прави опит да се замени с Н-92, а А-96 с Н-95.
    Производството се оказва доста скъпо по тая технология. С новата Н-92 се оказва пълен боклук и просто няма автомобил, който да работи добре с него. Включително и ниско-компресионните мотори.
    Така като стандартен се оказва Н-95. По-нискооктанав просто не се предлага.
    Сега октановото число показва повече качеството на бензина, отколкото реалното му октаново число. Просто в това, което ни пробутват за бензин има не повече от 30-40% бензин. Останалото са просто пълнители.
    За това мотори, които харчеха по 5.5 л/100 км. сега под 6.5-7 не можеш да ги свалиш.
    Поне от 10 години не съм чул на мотор да му "чука аванса", тоест да има детонационно горене, независимо от предварението.
    Ето защо, дали ще сложиш 95; 98 или 100 октана е все тая, просто защото цифрите не посочват октановото число, а просто са по-чисто гориво.
    Или поне ние си мислим така!: Наздраве:
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #15
    Пилот на 155 Alfeto's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Лом
    Age
    35
    Posts
    51

    Default

    колеги мерси много

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •