Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 70 of 70

Thread: 1.9 JTD проблем със запалването

  1. #61
    започва да се пристрастява rdveu's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    34

    Default

    Колега, ако смениш компютърния блок най-вероятно няма да се реши проблема. Той отново ще си е с фабричните настройки. Самата "манипулация" е важна. Софтуерно се увеличава стартовата доза гориво. При мен се реши проблема. Колата си пали.

  2. #62
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Колеги, да не отварям нова тема. Моя проблем е следния.
    Колата е 145 1.9 ЖТД 105 коня. Имах проблеми с регулатора за налягане. Усетих я като лятото взе да пали по - трудно. Закачихме я на компютър, качваше по - бавно налягането. Сложихме регулатор от един приятел от неговата кола. Всичко беше перфектно. Взех да търся регулатор, само че тук в Сливен ги дават по над 100 лева и ги няма, а по нета вече 3 пробвах, уж перфектни, тя оборотите не може да държи като го сложа. Отделно лятото замерихме дюзите, 2 от тях връщаха малко повече
    И сега като стана по студено, не иска да пали, или пали много зор. Единия ден я натиснах малко повече и на 4000 оборота, колата заби муцуната. На следващата права пак я натиснах и направо колата изгасна и ми светна лампата (мисля, че за дюзите) И от вчера колата изобщо не иска да запали Утре ще я закачаме на диагностика да видим какво ще покаже и ще пиша какво е станало. Ако имате идеи пишете, много ще съм благодарен

  3. #63
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Закачихме колата, днес запали. Регулатора трудно качи налягане. Запали чак на 180. Почна от 50-100-112-115 и така на татък. После обаче регулатора държи хубаво налягане, процента на отваряне е малко - по малък. При студена кола държеше 10-11 процента на отваряне, при нормално 18 процента. Проблема може да е от помпата в резервоара. Кажете има ли вариант да се замери тази помпа. Събота или неделя ще я снема за почистване на цедката. До сега не съм снемал такава, ако има някой съвет давайте, но не забравяйте, че колата е 145 ЖТД

  4. #64

    Default

    Извинявам се колега но понеже имам същия проблем с 2.4 дизел на 159 изчетох цялата кореспонденция но не можах да разбера в крайна сметка оправили се проблема и ако се е оправил как. Моля за помощ.

  5. #65

    Default

    Quote Originally Posted by veli4kov View Post
    Извинявам се колега но понеже имам същия проблем с 2.4 дизел на 159 изчетох цялата кореспонденция но не можах да разбера в крайна сметка оправили се проблема и ако се е оправил как. Моля за помощ.
    Явно се е е оправил като е почистил помпата в резервоара, т.е. цедката. Действай и ти

  6. #66

    Default

    Благодаря за съвета но не знам дали стана ясно за проблема който съм споменал. Става въпрос за проблем с паленето при студен двигател.

  7. #67

    Default

    Quote Originally Posted by veli4kov View Post
    Благодаря за съвета но не знам дали стана ясно за проблема който съм споменал. Става въпрос за проблем с паленето при студен двигател.
    Аз не мога да гадая, без колата да е пред мен

  8. #68

    Default

    Quote Originally Posted by Coyota View Post
    Колеги, да не отварям нова тема. Моя проблем е следния.
    Колата е 145 1.9 ЖТД 105 коня. Имах проблеми с регулатора за налягане. Усетих я като лятото взе да пали по - трудно. Закачихме я на компютър, качваше по - бавно налягането. Сложихме регулатор от един приятел от неговата кола. Всичко беше перфектно. Взех да търся регулатор, само че тук в Сливен ги дават по над 100 лева и ги няма, а по нета вече 3 пробвах, уж перфектни, тя оборотите не може да държи като го сложа. Отделно лятото замерихме дюзите, 2 от тях връщаха малко повече
    И сега като стана по студено, не иска да пали, или пали много зор. Единия ден я натиснах малко повече и на 4000 оборота, колата заби муцуната. На следващата права пак я натиснах и направо колата изгасна и ми светна лампата (мисля, че за дюзите) И от вчера колата изобщо не иска да запали Утре ще я закачаме на диагностика да видим какво ще покаже и ще пиша какво е станало. Ако имате идеи пишете, много ще съм благодарен
    Виж ми темата за този проблем и какво беше решението : http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=72204

  9. #69

    Default

    Привет колеги,

    знам, че има няколко подобни теми, които успях да намеря и да прочета, но изглежда при мен проблемът е различен, затова си позволих да пусна нова тема.

    Историята е следната - колата е '98 156 1.9 ЖТД 105 к.с. от известно време има проблем с паленето, който се засилва със спадането на температурите. Започва да става осезаем при 5 градуса, а около 0-та вече започва да става сериозен проблем. Ако е загряла, проблем няма - пали си от първия път, общо взето при умерено студено време - проблемът е при първо палене за деня, а при по-сериозни студове (под нулата) при престой за няколко часа.

    Та към проблема - при студен двигател като тръгна да паля, при първото въртене - никакви признаци за палене; върти, но изобщо не прави опит да възпламени. При второто - прави плахи опити да запали, но обикновено пак не пали и чак на третото въртене успява да запали но с много тресене. И като запали - отзад един облак светъл дим.
    зА ТОЗИ ПРОБЛЕМ СТАВА ВЪПРОС

  10. #70

    Default

    Помпа НН, филтър, помпа ВН, регулатор ВН, подгряване - хайде проследявай.
    Забравих - температурен датчик

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •