Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Странно вибриране при 70-80км/ч

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by bobi_kz View Post
    колега и аз май имам подобен проблем реши ли твоя и какво се оказа защото аз забелязах че джантата ми загрява и то не всеки път..?
    Здравей, скакви гуми караш ,нови стари

  2. #17
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    втора употреба са, но оправих проблема оказа се запушен маркуч за това е загрявала джантата а относно вибрирането просто са ми били паднали балансите...
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  3. #18
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Колега джанта трябва да е ако не ти бие бие педала на спирачката когато го натискаш, Джантата ти е 90% най-вероятно предна, след 100 обичайно започват да се усещат задните. Огледай дали ти е чиста джантата от вътре, може да имаш много кал по борда и той да прави дисбаланса, случвало ми се е след дълго пътуване, една автомивка на джантите и една проверка за баланс не са проблем. Балансирането ще ти излезе 3 4 лева, но ходи само при грамотни гумаджии (оборотни, с много хора и с видимо малко по нови машини ) Тези малките "майстор" ползват стари машини, при тях е мърляво мирише на готвено, и обичайно не изправят алуминиеви джанти, а тези който го правят го правят с чук !!
    Спях веднъж през живота си при един такъв (бравото ми нямаше абс и спрях внезапно и захабих гумата от едната страна) Този пич взе да лепи тежести по джантата да я балансира, а ти му казваш ако има някаква гума 2ра рака да ти сложи да се прибереш(после ще си купуваш 2 нови) Тоя налепи 100 грама нервира ме, развиках му се, сложих патерицата и си прибрах джантата която беше със 100 грама по тежка и все не балансирана.

  4. #19
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    ами да след като смених маркуча отидох и на баланс и за сега всичко е ок
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    Колега джанта трябва да е ако не ти бие бие педала на спирачката когато го натискаш, Джантата ти е 90% най-вероятно предна, след 100 обичайно започват да се усещат задните. Огледай дали ти е чиста джантата от вътре, може да имаш много кал по борда и той да прави дисбаланса, случвало ми се е след дълго пътуване, една автомивка на джантите и една проверка за баланс не са проблем. Балансирането ще ти излезе 3 4 лева, но ходи само при грамотни гумаджии (оборотни, с много хора и с видимо малко по нови машини ) Тези малките "майстор" ползват стари машини, при тях е мърляво мирише на готвено, и обичайно не изправят алуминиеви джанти, а тези който го правят го правят с чук !!
    Спях веднъж през живота си при един такъв (бравото ми нямаше абс и спрях внезапно и захабих гумата от едната страна) Този пич взе да лепи тежести по джантата да я балансира, а ти му казваш ако има някаква гума 2ра рака да ти сложи да се прибереш(после ще си купуваш 2 нови) Тоя налепи 100 грама нервира ме, развиках му се, сложих патерицата и си прибрах джантата която беше със 100 грама по тежка и все не балансирана.
    Ужаса е голям и аз го имах същия случай.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •