Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 96

Thread: Календар на 155 за 2013

  1. #1
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default Календар на 155 за 2013

    Мтакаааа ... след кратък размисъл по темата за календара, ви пускам един линк с номинации за снимки, които да участват в НАШИЯ календар за 2013 ...
    Моля ви да гласувате кои 12 снимки да присъстват в календара по техния ред, както и за една, която да е за заглавната страница.
    Предварително се извинявам на всички, чиито коли не са намерили място в селекцията, но се надявам да ме разберете колко трудно е да се отсеят хубави и същевременно качествени снимки ...

    Линка към текущата селекция е ето този.

    От сега казвам - не знам кога ще стане готов календара, нито колко ще струва ... Знам само, че ще стане по-хубав от този на Клуба
    Също така искам да ви помоля за съдействие - ако някой има връзки в някоя печатница, да каже какво вероятно ще коства печатането на 50 бройки от тоя календар в размер А3, 13 листа, на гланцирана хартия, със спирала отгоре.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  2. #2
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Аз гласувам за снимки с номера:
    1, 4, 6, 13, 15, 16, 18, 21, 23, 24, 27, 29 .
    Не че другите не са хубави, но като трябва все пак да се изберат 12, на тях по-скоро се спирам.
    Иначе ако има начин всичките да се сложат на календара ще е супер.
    А за заглавната страница още не съм си избрала

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  3. #3
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Колега, месеците само на първият лист ли ще са?
    Предполагам, че идеята е да е със спирала нали?
    Ако си от София мога да дам рамо с препоръка към една печатница с която работим.
    Печатаемото поле е 500х350мм./мисълта ми е, че е една идея по голямо от А3/

    Поздрави


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  4. #4
    Старши алфист TS's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    633

    Default

    Ще има сърдити ........ Найстина трябва да се изберат най-хубавите.

  5. #5
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Момчета, наистина няма как да сложим всички коли на календара - още в началото на темата се извиних на всички, които евентуално ще се почувстват пренебрегнати.
    Трябва да изберем снимки, които да са хем хубави като снимки, хем да са достатъчно качествени и с голям размер, за да не стане календара някаква пародия.
    Посочените от мен снимки в първия пост са първоначална селекция, която не е задължително да бъде крайния вариант !
    Надявам се ме разбирате правилно.

    И един важен въпрос - имате ли нещо против на снимките да се виждат регитрационните номера на автомобилите, и в единия ъгъл да пише чия е колата, и каква е модификацията ???

    Иначе още една идея - заради традициите на сектата, снимките за месеците Март и Юли ще бъдат групови - заради Пролетните и Националните ни срещи.
    Искам обаче да изнамерим някаква уникална снимка за заглавната страница - някой да има идея ?
    Имам в предвид нещо като приложените снимки, или ако искате - да е нещо от спортната слава на Легендата ?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Alfa-Romeo-155-UK-spec-1995–1997-1.jpg   My_love__alfa_romeo_155_by_sax155.jpg  
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  6. #6
    Запален алфист Veronica's Avatar
    Join Date
    Jul 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    109

    Default

    Аз незнам дали имам право да се мешам... но на мен ми харесват ето тези
    1, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 22, 25, 36
    И не е зле да се вмъкнат няколко по-снежни
    Обичам кифли!

  7. #7

    Default

    Ето една интересна http://forum.berlinasportivo.com/pho...5ti_V6_DTM.jpg за лице на календара. Или нещо от тук http://www.daiblack.f2s.com/alfa155com/downloads.html Ето и едно шрифтче ако го нямате де.
    Attached Files Attached Files
    Last edited by thecleaner; 11-12-2012 at 00:15.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Нямам много време тия дни, щото все съм на работа до късно вечерта, но ето една идея за заглавната страница на календара (не ми се карайте много...)
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails kalendar_2013_1.jpg  
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  9. #9
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Добавих още няколко снимки в галерията ... очаквам мнения, че няма много време
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  10. #10
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Нямам много време тия дни, щото все съм на работа до късно вечерта, но ето една идея за заглавната страница на календара (не ми се карайте много...)
    Алекс, без да го приемаш като заяждане, тази страница прилича на плакат или некролог. най малко 155 заслужава некролог.Според мен такъв тип страница повече подхожда за еднолистов календар
    Харесвам хората с високо самочуствие, но се въздържай от определения относно кое ще е по хубаво или по лошо Първо скочи а тогава кажи "хоп"
    календара на клуба не е с претенции за перфектен. Това е един чисто фенски календар.
    И специално към теб, този път наистина упрек. Когато знаеше че издирваме и подбираме качествени снимки, ти качи ли да видим такива на 155 ипредложи ли някакви други освенняколкото много обработвани и с прекалено много ефекти които качи във форума. Като човек с хоби да се занимава с графичен дизайн.
    Ако човека който се занимаваше с кабледнара беше намерил подходящи, бъди сигурен че щяха да се използват и нямаше да се махне логото на автора отдолу.

    И накрая предложение- Ако имате нужда от помощ и съдействие за напправа на календара на 155 от КАРБ сме готови да съдействаме и помогнем - Печат разпространение и т.н.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  11. #11
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Нямам много време тия дни, щото все съм на работа до късно вечерта, но ето една идея за заглавната страница на календара (не ми се карайте много...)
    Идеята ти е отврат!: Repuke:
    Свършиха ли ви се колите, та трябва да слагате други!
    Очукани, мръсни или просто таратайки, все пак са си вашите коли и аз не бих позволил никаква друга да се слага там!
    Да сложиш чужда кола на собствения си календар е като да дадеш на някой друг да ти чука жената!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #12
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    @ fiore - явно съм пропуснал момента със събиране на снимковия материал, а и по едно време не бях в БГ изобщо, но както и да е.
    Аз също нямам претенции да направя перфектния календар, както и не се заяждам с вашия !
    @ mordohy - и на мен не ми е много по вкуса тая заглавна страница, но за 5 мин работа - толкоз. По това време (00:30) снощи ми се стори не чак толкова зле ...
    Тия дни ще го обмисля по-подробно. Ако някой е намерил идеалната снимка за заглавната страница - да я дава да видим !
    Има много яки снимки на нашите коли, но или са малки по размер, или не са толкова качествени
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  13. #13
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    И на мен заглавната страница не ми харесва и ми напомня некролог с черните надписи.
    Ако фонът е черен е буквите са с друг цвят мсиле ще е по-добре.

    Имам и една такава снимка - за заглавна евентуално може да се нагласи, но има за обработване, а и оригиналът не е толкова голям, че е с 5MP телефон снимано.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  14. #14

    Default

    Мога да предложа 2 снимки и на мойта кола и 1 снимка на моята кола и голямата любов на баща ми. Ако ви допадат добавете ги в гласуването за календара. Ще се радвам и от нашия край да има кола в календара.





    Last edited by davidoff_306; 11-12-2012 at 11:16.

  15. #15
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Алекс, за помоща от клуба , говоря сериозно.
    А към Вероника- нямаме проблеми с нито един от моделите, Аз самия имам 155 и много си я обичам. вече написах в един пост че това е автомобила, който ме запали към марката. Има много други модели , които са на 20 и повече години, които на тази логика също трябва неизменно да са в календара. ами тогава да не слагаме нито една снимка на модел след 1992 година. Правенето на такъв календар е много деликатно когато става дума за форум от рода на този. Винаги има такива които не са доволни че не се виждат на него или че им няма колата. Но все пак това не е албум със снимки а календар.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •