Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Читави 146-ци - има ли ???

  1. #1

    Default Читави 146-ци - има ли ???

    Здравейте,
    След доста обмисляне реших, че алфа 146 ще ми е първата кола. Ориентирал съм се към 1.6 i.e. 16V T.S. (120 Hp) с газов инжекцион - идеална . Намират ли се такива читави коли?
    Ще я карам доста(да кажем 12-15к на година) и планувам да я задържа около година, след това има на кого да я дам и за това не планувам да взимам кола на доизживяване. Та въпросът ми е дали все още се намират такива коли и горе долу колко би струвала една такава(по мобилето около 2000лв) - и ако е възможно да препоръчате някоя

    пс
    За човек без много опит с колите ще бъде ли възможно да я поддържа основно сам?

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Брато според мен те всички са читави. Пет години само ме питат върви ли.......нямат доверие хората на тая марка.
    А за поддръжката, то няма кво да поддържаш, тая марка само се кара.....

  3. #3

    Default

    Много рядко виждам стегната 146ца. По-вероятно е да видиш 145! Явно става така защото 145 е по-продавана - не знам.Аз карам вече 2-ра година 146 и ще ти кажа ,че поддръжката е елементарна.Успех дано намериш нещо читаво
    Аlfa Romeo 147 1.6 T.Spark
    Аlfa Romeo 146 1.4 T.Spark х2
    Аlfa Romeo 145 1.4 T.Spark

  4. #4

    Default

    мога ли да попитам, кое по-точно би оказало затруднение?

  5. #5
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Основните проблеми, които ще имаш са свързани с грешки, дебитомери, ламбди, датчици и т.н.

    Ако си набавиш необходимата техника и ти се учи за диагностик, ще се справиш.

    Друго различно нещо при Алфите е, че има много специфични неща, които ако не знаеш както точно се правят/оправят ще си скъскаш нервите и ще си загубиш времето. Съединител според непрофилиран сервиз се сменя за 10 часа. Дали им отнема толкова на опитните майстори?
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Ей това момче ще го вкарате във филм......

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Белица Тутракан
    Posts
    6

    Default

    голям късметлия си моята се продава и е точно това което търсиш само че цената е малко по различна ама на място ще я уточним ако си навит

  8. #8

    Default

    Извинявам се не се изказах точно - мисълта ми беше да не е с много електроника и за най-малкото нещо айде в сервиза от коментарите разбирам, че е точно това което ми трябва... държа да се науча, ако не да я ремонтирам, то поне диагностика да си правя - не се доверявам на майстори, сервизи...

    Иначе целта ми е малко по-различна от просто научаване да карам - никога не съм се грижил за автомобил... не съм запознат с неща, които за вас сигурно са естествени... (със спирачки, съединител и тн не бих си играл - опасно е). Така една година(лято и зима) да натрупам опит не само в шофирането а и с марката и след това нещо по-ново... НО колата след това няма да я бракувам - има на кого да я дам и за това търся читав екземпляр.

    пс
    не съм случайно избрал алфа ромео... вуйчо ми има една стара алфа 33... може да е раздрънкана... може да не работи скоростомера(и още половината от нещата), НО като двигател, каране, усещане... просто не може да се сравни с учебния голф 4... нищо че е от 85-та, а голфа от 2000....

    badmadafaka, това за малката кола са митове - като този да караш нощно след като вземеш книжката - уж няма движение или пък извънградско - да свикнеш с колата

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Моето мнение е, че няма свястна 145/6-ца за продан. Със сигурност ще трябва да барнеш това-онова и да я постегнеш, а на тези коли не са им евтини частите. Хубавите коли просто не се продават
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  10. #10

    Default

    Купих си 145-ца преди няколко месеца. Увериха ме, че всичко е наред, само се качвам и карам. Да ама не, Предишният собствени, който е дори мой познат, се оказа голям мърльо по отношение на поддържката на колата. Наложи се, след като я купя да сменя всички течности, двата ремъка, забележи зимни гми с джанти дори нямаше, та ми излезе около 2800 с всичко. Но за тези няколко месеца съм й качил около 8000 км, сутрин независимо от температурата пали, като часовник, сега зимата стъпва здраво, парното е просто перфектно, а за салона няма какво да те убеждавам, италианците знаят как да направят вътрешното пространство огромно. С всеки ден започвам направо да се влюбвам в тази машинка. А след 3000 rpm става интересно, но като си я купиш, ще разбереш за какво говоря. Успех

  11. #11
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile

    Quote Originally Posted by nikolchoni View Post
    Моето мнение е, че няма свястна 145/6-ца за продан. Със сигурност ще трябва да барнеш това-онова и да я постегнеш, а на тези коли не са им евтини частите. Хубавите коли просто не се продават

    има има, ама не за 2000 лв

    ---------- Post added at 22:49 ---------- Previous post was at 22:45 ----------

    Quote Originally Posted by Celestrial View Post
    А след 3000 rpm става интересно
    Ако с 1,4 така говориш, трябва да седнеш на 2,0.. и след това ще има друга приказка



    Иначе за колегата.. добър избор си направил за 146! успех с търсенето! Лично мнение: търси си 1,6 с металните колектори! малко са по не-капризни Инжекционите! а общото за всичките 146 окачването е по просто, можеш и сам да го сменяш! електрониката на колата не е от чупливите, скърцат пластмаси, но усилваш музиката и забравяш не е от икономичните погорва си

    поздрави!
    Last edited by Majed_146; 13-12-2012 at 23:07.

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  12. #12
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Quote Originally Posted by Majed_146 View Post

    ---------- Post added at 22:49 ---------- Previous post was at 22:45 ----------


    Ако с 1,4 така говориш, трябва да седнеш на 2,0.. и след това ще има друга приказка


    Точно така,ако ти се струва,че става интересно след 3000 оборота на 1.4,седни в една двойка да видиш там какво става след тези обороти.Иначе като цяло добре си се насочил,но ще ти е трудно да си я поддържаш сам,особено ако нямаш много познания.Аз,че имам доста познания и си разглобих мотора на съставни части и му направих основен ремонт след това Маджед го занимавах с елементарни въпроси.За разхода е вярно,че са малко лакоми,но между Т.С. моторите няма голяма разлика.Моята двойка тук в Габрово ако я карам нормално ми дава средно 9-10/100 бензин.Ако я настъпвам повече от 12-13 не ми е качвала.На дълго засечена на Италфест-а на отиване карах 90-100 на магистралата 120,на връщане поддържахме около 130 постоянно и ми даде 6.5/100 отново бензин.
    Last edited by ivailo rachev; 14-12-2012 at 08:26.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  13. #13
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Аз лично нищо не казвам за петака,имах в предвид от туйнспарковете.Нямам опит с дизел.Обаче си прав,че и 1.4 е достатъчен да се претрепе някой.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  14. #14

    Default

    май трябваше да убеждаваме човека, инициирал този thread, да си купи алфа и какви са и предимствата, а не да коя колко вдига, и дали може човек да се пребие с нея. То и с трабант може, стига да има желание.

  15. #15
    Запален алфист rijko's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Selo Dermanci, Loveshko
    Age
    43
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by mpenkov View Post
    Здравейте,
    След доста обмисляне реших, че алфа 146 ще ми е първата кола. Ориентирал съм се към 1.6 i.e. 16V T.S. (120 Hp) с газов инжекцион - идеална . Намират ли се такива читави коли?
    Ще я карам доста(да кажем 12-15к на година) и планувам да я задържа около година, след това има на кого да я дам и за това не планувам да взимам кола на доизживяване. Та въпросът ми е дали все още се намират такива коли и горе долу колко би струвала една такава(по мобилето около 2000лв) - и ако е възможно да препоръчате някоя

    пс
    За човек без много опит с колите ще бъде ли възможно да я поддържа основно сам?

    Ами трудно но се намират за около 2500лв.
    има и по евтини варианти 1200-1600лв. обаче после пак има да сменяш части за около 1000лв.
    ето ти едни цени на хубави и евтини части ( консумативи ):
    1 носач: евтин от 45 до 60лв. скъп и хубав 130лв
    2 комплект съединител: евтин 180 лв скъп 300-350лв.
    3 ангренажен комплект: от 150до300лв. + пари за сервиз където знаят какво правят.
    4 масло двигателно: от 40 лв до 140лв зависи
    5 ремонт на вариатор на фазите 90лв, нов такъв 280-320лв
    6 контактен спрей да напръскаш ел.копчетата за прозорците 15 лв
    7 ламбда сонда 87-200лв.

    Това е какво то ще се наложи да смениш в една алфа до 2000 лв.

    Затова ако искаш добра 146-ца виж тука в форума. Дали някой не продава такава каквато искаш и по неговите постове и публикации ще разбереш историята на колата.


    Ето ти едно предложение от http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=1i292w
    Колата е джуниерка което е с по добро оборудване и с климатик абс .............. много шукаретииииики аз нея бих си взел ако исках 146 1.6 двигате
    Last edited by rijko; 17-12-2012 at 17:08.
    Sprint 1.5boxer, 33 1.7 boxer, 146 1.6 boxer,146 1.7boxee 146 2.0TI, 156 1.9, 166 2,4, 159 1.9Jtdm ръчка, 159 1.9Jtdm q-tronic 159 2,4Jtdm q-tronic, 155 1.7, 155 1.8
    ако мислиш че е здрава дай та тествам - 14двигателя, - 18ск.кутйи.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •