Results 1 to 14 of 14

Thread: Проблем с пръскалките

  1. #1

    Default Проблем с пръскалките

    Здравейте,
    преди няколко дни ми дойде до главата този проблем :
    Пръскалките на чистачките си работят когато си искат. Качвам се и всичко е ОК, след малко ми потрябва да пръсна и няма и няма. По някое време пак пръснат и после пак не. Моторчето работи (чувам го) но вода няма. Не е замръзнала, и не изтича от никъде. Някакви идеи...?

    Благодаря Ви.

    Alfa Romeo 156 TS 2.0

  2. #2
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default

    Погледни да не би да са се прегънали някъде маркучетата
    а и може да се запушват и самите пръскалки
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


  3. #3

    Default

    Ами не е това, защото като работят си работят съвсем нормално, а пръскалките ги гледах и са си OK.

  4. #4
    Запален алфист D22DJ's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Перник
    Age
    41
    Posts
    345

    Default

    Аз си мисля, че просто си замръзват. Когато си в движение самата пръскалка я обдухва доста студен въздух и замръзва.
    Дори и по голямо съотношение течност против замръзване/вода....пак си замръзват.

    Пробвай с повече концентрат.


    Alfa Romeo 147 Selespeed - Landi Renzo Omegas -full decat - chipped by Extreme

  5. #5

    Default

    Не ми си вярва. Течността е за до -30 С. А и пръскат, не пръскат. Като е стояла цяла нощ и се кача няма проблеми. Съмнява ме след това да замръзва на топъл двигател.

  6. #6
    започва да се пристрастява Spechen's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Варна
    Posts
    54

    Default

    И аз имах подобрен проблем-ту пръскаше ,ту не , но се оказа че маркучето е прегънато

  7. #7
    започва да се пристрастява slavi88's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    89

    Default

    аз имах същия проблем. пръскаха в началото и накрая малко по малко спряха. оказа се че маркучлето от отваряне и затваряне на капака се сцепил на 20 места. смених го и заспа.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Махни кората под дясната чистачка, проследи маркучите от пръскалките, намери трипътника, изтръгни го и захвърли възможно най-далече (шега не го изхвърляй) свали го и внимателно махни капачето с ножче, виж мембраната в какво дередже е, ако е скапана си вземи едно клапанче за задна чистачка на 147 и замени само карантиите вътре - нова пружинка, буталце и мембрана, после сглоби в обратен ред.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  9. #9
    Запален алфист Spunky's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    288

    Default

    На мен пък ми се беше спукал маркуча на 11012043141 места миналата зима... а уж на -20 течността.... Тази зима съм с празно казанче то няма смисъл.....
    Иначе на -5 градуса в движение водата замръзва за 10 секунди
    Даже днес на ОМВ докато сплаквах колата от солта и калта, в следствие на карането по заснежените пътища последните 2 дни... ами какво да ви кажа- аз я мия с топла вода от едната страна, докато се завърта от другата хванала ледена коричка.... и това на -5 градуса ))
    Alfa Romeo 147, 1.6 - 120hp (ГИ - Emer Frank Plus OBD)

  10. #10
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Смени си клапанчето с трипътника. Не е кой знае колко скъпо.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  11. #11
    започва да се пристрастява slavi88's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Пловдив
    Posts
    89

    Default

    Аз да чукна на дърво днес при -9 погледнах казанчето водата мърда.... за сега )

  12. #12
    започва да се пристрастява chandler's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Велико Търново
    Age
    42
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Махни кората под дясната чистачка, проследи маркучите от пръскалките, намери трипътника, изтръгни го и захвърли възможно най-далече (шега не го изхвърляй) свали го и внимателно махни капачето с ножче, виж мембраната в какво дередже е, ако е скапана си вземи едно клапанче за задна чистачка на 147 и замени само карантиите вътре - нова пружинка, буталце и мембрана, после сглоби в обратен ред.
    Този трипътник при 147 на същото място ли се намира? Трябва да се махне кората под чистачките, така ли?
    Питам, че при мен не стига вода за задната чистачка и сигурно се е скапало клапанчето/мембраната.
    Alfa 147 1.9 JTD 8V 115 hp

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by chandler View Post
    Този трипътник при 147 на същото място ли се намира? Трябва да се махне кората под чистачките, така ли?
    Питам, че при мен не стига вода за задната чистачка и сигурно се е скапало клапанчето/мембраната.
    Проследи маркуча от пръскалките назад и ще го намериш. 147 има клапанче и на задната пръскалка. Ползвах такова клапанче за да ремонтирам моето щото в магазина нямаха трипътници.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  14. #14
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Да ползвам темата на колегата и да питам как се оправяте със замръзването на пръскалките. Заради глупавата им конструкция се събира сняг и лед в канала пред дюзите и замръзва. После естествено няма как да пръска а и е невъзможно да се изчисти. Течността очевидно не е замръзнала защото задната си работи перфектно.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •