Results 1 to 14 of 14

Thread: Ето ме и мен в клуба на 159 SW

  1. #1
    пристрастен luchobg's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    28

    Default Ето ме и мен в клуба на 159 SW

    Привет на всички колеги отново! Вече и аз съм горд собственика на Алфа 159 SW, 1.9, 16V, закупена от мен и мой приятел от Италия, района на Модена! Покупката стана преди около месец с докарването до тук ми отне около 14 дена. Много гледан и читав автомобил на пари който са само читавите екземпляри тук в БГ разбирам го над 17 -18 000 лева тук в БГ те се знаят кои са! Колата харесах по интерет и ми е четвъртата която моя човек отиде там да ми гледа за което аз съм платил разходите! Колата е на 96 200 абсолютно реални километри с пълна история в оторизиран сервиз. Редовна смяна на консумативи на всеки 30 000 км (?!?)....и май още две влизания в бокса според Петко. По колата всичко работи нивото е High поне така излиза по VIN....има всичко без кожа (мразя кожен салон и беше мое желания да няма) и навигация. Смея да твърдя че цвета на колата е уникален и не съм виждал втора в БГ такава.....води се Marrone luci di basco или с други думи тъмно кавяво горско. Благодаря на Петко и Мишо за съветите по време на закупуването и диагностиката тук в БГ, както и на хората от Вантотрейд които я обслужиха 401 лв с ДДС (от които 260лв материали без ДДС) лв за масло и всички филтри и вчера 745 лв с ДДС (200лв за труд без ДДС) два ремъка с 4 ролки и водна помпа като частите и оригиналните с кутиите на новите са при мен. Изказвам благодарности на хората там за пореден път с всички мои италианки съм там и за мен хората са професионалисти!.....
    Друго друго... за всички мераклии на автомобила закупих го то Италия за 10 к в евро (като истинските търговци там са класа пред нашите но риска с плащането без да имаш предварителен документ насреща си е тръпка...няма проформа, няма предварителен договор но автомобила вече беше видян и каран от моя човек там и капариран с 200 евра! Той и провери автокъщата в тамошния "търговски регистър" Вече имам два резервоара като комбиниран ми даде 7,4/100 от лампа до лампа (имам си и DPF и ЕГР и май си работят)...на дълъг с 140 -150 ми дава 4,7 - 4,8......градско между 8,4 и 8,7 взависимост от настъпването....
    После беше филма с докарването но намерих много свестно момче (приятел на мой приятел който докарва по 3 коли с малко камионче даже това е по-добрия вариант от гледна точка товаренето на големи автовози....въобще с внимание към автомобила се отнесе...) който ми взе малко по-скъпо (450 евро от Модена до Сф) но колата не беше оглозгана закоето му казах че държа...имаше си всичко в нея включително кит-а с крушките, инструментите на алфа, триъгълник, нови летни гуми.....с една дума ИСТИНСКА!
    Въобще на всички мераклии на този автомобил мога да кажа много добро поведение при зимни условия.....удоволствие от шофирането....за съжаление тук в БГ тези цени (а аз гледах наличните тук комбита) докарват полутрупове и автомобили със съмнителна история в повечето случай въртяни и много ама наистина много добре излъскани и направени.....общо взето при цена 12 - 13 хиляди ЛЕВА после идва филма с оправянето и цената идва при мен до към 20 000...... Така че правете си изводите....мога да съдействам на всеки който избере моя вариант с контакти и телефони.....а и не напоследно място такъв автомобил бях поръчал на големите автокъщи - каппитолия, софавто, шефа на ванторейд...аутоскана само Влади (от Ванто) ми каза "ти итскап истинска кола а в БГ няма търговец който да има интерес да внесе такава....." Никой не ми се обади за повече от 4 месеце с всичките им процедури за попълване на заявки......
    Приложил съм и две снимки но е много мръсна На живо и чиста е истинска красавица.....
    Ами да се представя аз съм Лъчо и карам автомобила основно в София и пътувам по работа с него понеже съм строителен инженер....ще се виждаме по сбирките.... Поздрави!
    Attached Files Attached Files

  2. #2
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Честито колега, мн да те радва. Красива машинка..истинските коли струват определена сума пари...трудно е да попаднеш на читав екземпляр.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #3
    пристрастен luchobg's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    28

    Default

    Мерси, да и твойта е добра гледах я деня в който ти я купи, но аз търсех комби, бях капарирал моята вече и нямам нужда от TI Но и твоята е в графата Истинска....

  4. #4
    алфист младеж Stefo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Честито, екстра е колата.
    Само безаварийни!
    146 1.6 TS '00
    156 2.4 JTD '01

  5. #5
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Значи ти си бил...хахаха, каза ми Ники за теб, че си искал да видиш колата, и си търсил комби, да не е ТИ.
    То след като я гледах и бяхме се спорузумели със собственика, още един човек му се обади да я купи, дори с по-голямо предложение. Но човека излезе точен, беше я обещал първи на мен да я оглеждам и ако я харесам...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Честито колега,безавариино,знам си аз като говоря че тук колите по 12-13 не струват ама на......................

    П.С.Колега качи някакви снимки тук във форума
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    пристрастен luchobg's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    28

    Default

    Благодаря, благодаря....снимки трябва да я наснимам чистичка и да разуча какъв формат да са и колко големи....Иначе Антоне ти за много неща си бил прав досега....още като ти бях комшия в бели брези и сме се чували по телефона....
    Поздрави!

  8. #8

    Default

    Честито за колата колега,със здраве да си е караш.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  9. #9
    Ор'гинална с бандИрол viki's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,159

    Default

    Честито !
    Само положителни емоции и радостни мигове да имаш с нея !
    “And what is good, Phaedrus, And what is not good— Need we ask anyone to tell us these things...?”
    ― Robert M. Pirsig, Zen and the Art of Motorcycle

  10. #10
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Честито колега и добре дошъл

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #11
    Пристрастен до живот Valio606's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    177

    Default

    Айде честито още един зарибен, то не е че трудно да се влюбиш в такава кола.
    Алфа ромео 75 2.0
    Алфа ромео 147 facelift 1.6 T.S.
    Алфа ромео 159 2.4 JTDm

  12. #12
    пристрастен luchobg's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    28

    Default

    ...в тази кола съм направо влюбен още от далечната 2005 година....офиса ни беше на Хан Аспарух (аз бях зелен инж.)....имаше централа на Алианц на улицата и шефа един ден се похвали на нашия че имал "нова кола по доставка"....беше черен седан по-късно я видях....и май като с жените...любов от пръв поглед!!!...пожелах си просто някой ден да имам такава и така до тия дни.....така че не съм вчерашен....досега пък съм карал винаги и само италианки и неразбирам защо хората в БГ са преднамерени...тук говорим за друг клас автомобил......ето и едно любимо клипче http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek .......

  13. #13
    започва да се пристрастява czd's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    София/Видин
    Posts
    85

    Default

    Честито колега! Струва си всеки лев, който си дал за нея. Със здраве да си я караш.
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm EX

  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Има тема представете се в нашия раздел,нека всеки нов собственик на 159/уфффф аз вече се имам за старо куче,все пак днес стават 3 години от брака с мойта бела/ драсне по някой ред там,да качи хубави снимки
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •