Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 92

Thread: проблем с ремъци или ролки спря да пали

  1. #1
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Exclamation проблем с ремъци или ролки спря да пали

    Днес като се прибирах колата запали нормално, но преди да мина 2 км и нещо стана. Първо като виене на ролка, след това нещо взе да плака като на ремък, нещо изхвърча и се разсипа, светна дюзата на таблото и колата смени звука. До последно се прибрах леко леко и загасих. Повече няма палене...
    Чудех се какво е станало, но за сега нямам предположения. Все едно помпата не може да направи налягане и за това свети индикацията и не пали.
    Пред вид поредицата от шумове които описах и наличните факти нямам обяснение...
    Малко инфо и предположения моля...
    2.4 JTD 136к.с. 1998г.

  2. #2

    Default

    Поне капака отвори ли да видиш какво е станало???

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by VIHHRONNY View Post
    Пред вид поредицата от шумове които описах и наличните факти нямам обяснение...
    Малко инфо и предположения моля...
    2.4 JTD 136к.с. 1998г.
    Колега, работата си е за сервиз, може да си насваляш капаците покрай ремъците да видиш това онова, обаче оттам нататък - пак сервиз. Т.е. няма смисъл и не я мъчи, връзвай я и ... позна - в сервиз. Успех. Ремъци и ролки сменял ли си скоро?

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Дигай капака и гледай. И спри да опитваш да палиш докато не установиш проблема. По това, което си написал, не може да се каже нищо определено. По-добре снимай покрай ремъците. Може да ни ориектира нещо.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    Разбира се, сега е тъмно и студено. Утре на светло ще разгледам.
    Все едно се разруши лагера на някоя ролка...
    По ангренажа преди 40000 съм сменил всичко, на пистови ремък съм сменил 3 от 4-те ролки. Не смених само тая с демпфера, тя напоследък ми праеше мизерия.
    При всичко това, това което усещам е че не може да дигне налягане на горивото и не може да запали, но до последно колата си работеше с нормална та си сила на мотора. Та какво е станало за сега само предполагам...и вашите мнения ще са ми от полза....
    Благодаря.

  6. #6

    Default

    Едва ли е пистовия , двигателя работи и без него
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    Двигателя работеше докато не го угасих...

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Враца
    Age
    40
    Posts
    221

    Default

    Ами варианта парче от пистовия да е влезнало при ангренажа защо не обмислиш??? И спри да пробваш да палиш!

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by niki_future View Post
    Ами варианта парче от пистовия да е влезнало при ангренажа защо не обмислиш??? И спри да пробваш да палиш!
    Вероятността е малка, а и щеше да остане без хидравлика. Това няма как да не се усети
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Имах подобен проблем точно миналата година по това време.Звука беше все едно е скъсан ремък и чука(пляска) по някакъв капак,а звука от двигателя стържене,чукане пукане на метал не мога да го обесня точно но горе долу такива звуци.Оказа се лагери на коляновия вал и биели плюс крива биела.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    ..Оказа се лагери на коляновия вал и биели плюс крива биела.
    Е стига де...ако е с лабила психика човека..

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by VIHHRONNY View Post
    Разбира се, сега е тъмно и студено. Утре на светло ще разгледам.
    Все едно се разруши лагера на някоя ролка...
    По ангренажа преди 40000 съм сменил всичко, на пистови ремък съм сменил 3 от 4-те ролки. Не смених само тая с демпфера, тя напоследък ми праеше мизерия.
    При всичко това, това което усещам е че не може да дигне налягане на горивото и не може да запали, но до последно колата си работеше с нормална та си сила на мотора. Та какво е станало за сега само предполагам...и вашите мнения ще са ми от полза....
    Благодаря.
    Аз предполагам че е прескочил е ангренажа,все пак на 40 000 км.,та той си е вече за смяна.При ЖТД-та така се получава,ремъка прескача,те продължават да работят до като не ги угасиш,после или няма палене или палят трудно.Закарай колата в сервиз,не се опитвай да я правиш пред блока.........................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    Възможно е да прескочи, но малко ме съмнява, но единствено това е логично обяснение на нещата. За ангренажа ми казаха като го смених 80000 да не мисля за него, аз съм на средата. Но някоя ролка ако се е прецакала и да е охлабил и да прескочи....ми се струва възможно, но само един зъб ли?

  14. #14
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Аз залагам на водна помпа, нея сменихте ли я с другите ролки? Антифриза ти на колко градуса е?
    Quote Originally Posted by VIHHRONNY View Post
    Възможно е да прескочи, но малко ме съмнява, но единствено това е логично обяснение на нещата. За ангренажа ми казаха като го смених 80000 да не мисля за него, аз съм на средата. Но някоя ролка ако се е прецакала и да е охлабил и да прескочи....ми се струва възможно, но само един зъб ли?
    е някой ако ти каже оттук колко зъба е прескочил ще го призная
    пп точно тази обтяжна ролка някои не могат да я осмислят и оставят ремъка хлабав имаше и във форума такъв случай http://clubalfaromeo.com/forum/showt...FA%F6%E8%F2%E5
    Last edited by code; 15-12-2012 at 08:46.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #15
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    ми вече не си спомням а и като не съм си ги праил сам нещата и съвсем.
    какво за помпата...?

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •