Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 92

Thread: проблем с ремъци или ролки спря да пали

  1. #46
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Казах ти да провериш шпонките на колелата,на КВ има кръгла малка шпонка, а на РВ е правоъгълна,ако някоя е счупена и я няма може да се получи така,ти върти колелото,ама вала къде е застанал не се знае................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #47
    Запален алфист hamel1's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    51
    Posts
    269

    Default

    мъри е прав провери си шпонката на Кол. вал.
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD ' 99
    LANCIA THESIS 2.4 JTD ' 03

  3. #48
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by hamel1 View Post
    мъри е прав провери си шпонката на Кол. вал.
    По-скоро тази на РВ, защото човекът казва, че е установил това, че при поставяне на маркер КВ, буталото на 1 - ви цилиндър е реално в ГМТ.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #49
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    Точно така проверено е хиляда пати.
    Закачих компа и ми показа грешка р1320 или нешо такова беше - "Няма синхрон на датчиците, сигнал - непостоянен".
    Имам снимки, но след малко, да изкапя бебенцето...

  5. #50
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    Това е КВ в ГМТ на 1-ви цил.



    това е РВ


    това е ролката която направи мизерията...


    Не ми се вярва да има превъртяни шпонки щото всичко е така стегнато че няма отвиване...
    по скоро датчика който е на РВ може да е прекъснат, счупен или нещо такова.
    трябва ли да се свали ролката за да се свали датчика?
    датчика има 3 пина, м/у среден и един от крайните има верига, другите комбинации са без резултат, няма верига. Така ли е?
    айде специалистите....
    Last edited by VIHHRONNY; 18-12-2012 at 00:19.

  6. #51
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Хм тук има нещо доста гнило няма как ще трябва да провериш шпонката поне на РВ,така и така се сваля колелото за да се смени датчика,той се мери или с осцилоскоп или с диод,така и да мериш вериги нищо няма да разбереш/аз колко датчици на КВ съм сменил дето са давали точното съпротивление/
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #52
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    Няма отвиване РВ. Едва ли е с обратна резба. Изкривиха ми се инструментите и не.
    Иначе и аз съм на мнение че нещо горе не е в ред. Там така е затегнато, че трдно ми е да повярвам че е мръднало точно два зъба в обратна посока. Що се отнася до датчика ме съмнява да не е потрошен от повлечените отломки от пистовия ремък.

  8. #53
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Аз моето като го свалях му изкъртих шпонкта която е отлята с него и счупих датчика Наистина е много стегнато Внимавай
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  9. #54
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by VIHHRONNY View Post
    Няма отвиване РВ. Едва ли е с обратна резба. Изкривиха ми се инструментите и не.
    Иначе и аз съм на мнение че нещо горе не е в ред. Там така е затегнато, че трдно ми е да повярвам че е мръднало точно два зъба в обратна посока. Що се отнася до датчика ме съмнява да не е потрошен от повлечените отломки от пистовия ремък.
    Tо може точно за това да е стегнато така,защото я няма шпонката.Направи си лапа за контра,взимай тръбата и развивай...................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #55
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Щом при поставяне на разпределителния вал на фабричния маркер , буталото на първи цилиндър опира в клапан при ГМТ, означава че при това положение на КВ има отворен клапан на първи цилиндър. Това не трябва да е така. Защото това е ГМТ на буталото напосредствено преди работния такт, при което двата клапана трябва да са ЗАТВОРЕНИ. И чак при завъртане на около 144 градуса на КВ (72 градуса на РВ) трябва да отвори изпускателния клапан.
    Всичко това означава, че положението на ангренажното колело е променено спрямо фабричното. Ако сега не е превъртяло, означава, че някога е късало шпонка и вероятно поради разбит канал, е правен нов такъв.
    Колегата спомена, че на корпуса има направен друг маркер, който най-вероятно съответства на точното положение на РВ при ГМТ. Ако този, който е правил ремонта на сглобката си е свършил добре работата и точно е маркирал новото положение, би трябвало зацепвайки ремъка по този белег всичко да е ОК.
    Но ако е допусната грешка от няколко градуса при нанасянето на новия маркер, това ще се отрази на работата на двигателя.
    Поради това е добре:
    1 - Или да се провери с индикаторен часовник спрямо друг такъв двигател дали правения маркер е верен.
    2 - Или да се смени разпределителния вал в комплект с ангренажното колело (може втора употреба, но в добро състояние).

    PS:

    Показателно затова, че зацепването на ремъка има вероятност да е правилно, това е при въртене на ръка да се усеща наличието на компресия на всеки 144 градуса завъртане на КВ.
    Last edited by ecotronic; 18-12-2012 at 13:38.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #56
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Щом при поставяне на разпределителния вал на фабричния маркер , буталото на първи цилиндър опира в клапан при ГМТ, означава че при това положение на КВ има отворен клапан на първи цилиндър. Това не трябва да е така. Защото това е ГМТ на буталото напосредствено преди работния такт, при което двата клапана трябва да са ЗАТВОРЕНИ. И чак при завъртане на около 144 градуса на КВ (72 градуса на РВ) трябва да отвори изпускателния клапан.
    Всичко това означава, че положението на ангренажното колело е променено спрямо фабричното. Ако сега не е превъртяло, означава, че някога е късало шпонка и вероятно поради разбит канал, е правен нов такъв.
    Колегата спомена, че на корпуса има направен друг маркер, който най-вероятно съответства на точното положение на РВ при ГМТ. Ако този, който е правил ремонта на сглобката си е свършил добре работата и точно е маркирал новото положение, би трябвало зацепвайки ремъка по този белег всичко да е ОК.
    Но ако е допусната грешка от няколко градуса при нанасянето на новия маркер, това ще се отрази на работата на двигателя.
    Поради това е добре:
    1 - Или да се провери с индикаторен часовник спрямо друг такъв двигател дали правения маркер е верен.
    2 - Или да се смени разпределителния вал в комплект с ангренажното колело (може втора употреба, но в добро състояние).

    PS:

    Показателно затова, че зацепването на ремъка има вероятност да е правилно, това е при въртене на ръка да се усеща наличието на компресия на всеки 144 градуса завъртане на КВ.
    Много благодаря за споделените знания. Колега, излезна много прав. Колелото на РВ беше превъртяло близо 180 грдуса, акъла не ми го побира как е станало и колата да си работи до последно, но факт. На всеки цилиндър си имаше компресия при въртенето, но ролката е била на обратно почти и забрави да запали.
    Аз не разполагах с инструмент да развия тази ролка и прибягнах до квалифицирана помощ. Сложихме друга ролка и от два дена съм на пътя. За щастие по мотора щети няма ( за сега няма признаци ), колата си е като преди. Имам две снимки на ролката след малко ще ги кача. Счупила се е въпросната шпонка подяволите и къръка.
    Големи благодарности за отзивчивистта и компетентните мнения, също и на хората които ми свършиха работа, много съм доволен от тях, не за пръв път прибягвам до техните услуги.
    Пойелавам на всички безаварийно през 2013 година, весели празници...

    П.П. Качествения инструмент помага там където знанията не вършат работа...
    Last edited by VIHHRONNY; 21-12-2012 at 09:12.

  12. #57
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    тук се вижда че шпонката я няма ...







    ... и парченцето шпонка ...
    Last edited by VIHHRONNY; 22-12-2012 at 22:57.

  13. #58
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by VIHHRONNY View Post
    тук се вижда че шпонката я няма ...







    ... и парченцето шпонка ...
    А от светлата следа на долната снимка си вижда,че колелото е превъртял0о около 180 гр.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #59
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Покрай цялата работа се чудех как така се къса шпонка???
    Сега, като видях снимките ми става ясно, че това е щифт а не шпонка.

    Шпонката е това:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #60

    Default

    Доста тъпо са го измислили.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •