Results 1 to 8 of 8

Thread: Въпрос за грешки, свързани със сместа

  1. #1

    Default Въпрос за грешки, свързани със сместа

    Здравейте, напоследък имам досаден проблем с колата, а именно оборотите играят при загряла кола, а и разхода ми е доста висок. Въпреки газовата, карам колата на бензин.
    Долу съм прикачил грешките които дава, както и файла от FES. Ако трябва ще добавя и други параметри. Първата грешка се появява веднага след палене, другите след известен пробег. Въпроса ми е, може ли ламбдата да ми прави номера. И другия въпрос, виждам, че ламбда сондите които пасват на този мотор са няколко, в axm дават някакви ngk универсални. Коя е най-подходящата сонда са този мотор и от къде да я поръчам.


    Attached Files Attached Files
    Last edited by Doomguy; 18-12-2012 at 22:22.

  2. #2
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    Ламбдата доколкото знам не може да дава отрицателни стойности ако е наред.
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  3. #3

    Default

    Ето го момента -

  4. #4
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    Голям филм тя уж и повече от 1 не би трябвало да дава.Там ти е проблемав ламбдата.
    Нека и други да се изкажат но аз не виждам как ще стане това ако е наред.
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  5. #5

    Default

    Некой нещо?

  6. #6
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    колега как така измери тия напрежения на ламбдата,сигурен ли си че си избрал точно твоя мотор и имаше ли някакви съобщения за грешен исо код?
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  7. #7

    Default

    Правилния мотор е, иначе няма да се свърже програмата с еку. Всичко по връзката е наред.

  8. #8

    Default

    Оправих се, поне за сега. Направих ресет на датчиците през FES, покарах около 30км и сега оборотите са бетон. Вече не изкарва грешки. Благодаря на всички за "високия" интерес към темата .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •