Results 1 to 5 of 5

Thread: Схема за касетофон на 147...

  1. #1

    Default Схема за касетофон на 147...

    Здравейте, момчета, имам един въпрос. Разцепих се да търся схема на касетофона на алфата, в интернет, но така и не успях. Сега, идва въпроса, за къв дявол ми е притрябвала тъпата схема на касетофона. Ами честно казано търсих начин да си слушам телефона към музиката в колата, и си мислих за трансмитер или касета с USB, когато попаднах на колегите от Ауди форума, където единият пич, предлага интересна работа. Става дума, че свързва кабелчета от слушалки например, с предусилвателя на касетофона и един вид, изгражда AUX вход. Та въпросът ми е, може ли да ми дадете схема на касетофона да видя къде трябва да се свържат тия кабелчета, че не искам да ровя там дет не разбирам толкова. Благодаря предварително!

    А колкото за самата статия на пичовете ето линк -> http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=52550

  2. #2
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    663

    Default

    Другият вариант е да го отвориш и да опишеш чиповете по платката. За тях по отделно не може да няма схема на свързването.
    ПП А кой модел е касетофона??
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Щом ще подаваш сигнал от слушалките, не ти трябва предусилвателя, а усилвателя.
    Отвори плеъра и виж номера на интеграла. По него в нета ще намериш схемата.
    Аз лично бих отворил плеъра, ще го включа и дам усилването на макс, а после с наплюнчен пръст ще опипам всички крачета на крайното стъпало. На входовете няма начин да не бръмчи. Там ще видиш и по един малък кондензатор. Примерно 220 нанофарада или полярен 2.2 до 4.7 микрофарада.
    Там включвай, като гледай масата на "кабелчетата" да са колкото се може по-близо до входа
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    щом ще се хващаш с такива истории се предполага че имаш някакво понятие от електроника. схема не ти трябва. ако ще го правиш така, отваряш касетофона. проследяваш кабелите от главата. те трябва да влизат в операционен усилвател /ОУ/. той ти е предусилвателя, но ти трябва да се вържеш СЛЕД него. намираш му двата изхода и те влизат към управляващата ИС през едно малко кондензаторче няколко нанофарада на всеки канал. там трябва да се вържеш и сигнала ти да минава през тия кондензатори. остава да изолираш предусилвателя и да излъжеш механиката че има поставена касета което ще е най-трудно.
    така обаче разсипваш радиото и е малко "голф тунинг". по-добре си купи едно ново радио с усб и си свиркай.
    точка

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София Лозенец
    Age
    52
    Posts
    216

    Default

    Колега, най-добре е с адаптерна касета или трансмитер. Цените са им такива че не си заслужава да се занимаваш. А и радиото не е с потенциометър та ще ти се наложи да човъркаш по аудио процесора който регулира усилването и ако предусилвателя на главата е вграден ще удариш на камък.
    Ако искаш да нямаш касета знай че можеш да си направиш един делител със съпротивления за да намалиш сигнала от слушалките и да го подадеш директно на входа за глава но знай че там има и честотен коректор и звука няма да е максимален.
    Най-най добре е да си сложиш друго радио с блутут - аз си взех един такъв санг за 70 лева и си работи перфектно.
    Alfa Romeo 2.4 jtd 136к.с. 2000г.
    Стъпва по паважа с 15 цола джанти, като манекенка с 15 сантиметрови токове.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •