Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 44 of 44

Thread: Три месечен проблем и все още не разрешен !?

  1. #31
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by 3-16 View Post

    Казваш че сте сменили съединителя на колата при вас !? Въпроса ми е следният, повечето сутрин педала на съединителя е значително по твърд и след когато поработи малко се оправя и се натиска с лекота !? След това караш си на градско и сменяш доста често предавките и малко преди долно полужение на педала се усеша как прещраква / вседно се обръща слънцето на притискателния диск / !
    Интересува ме каква марка съединител сложихте и сменен ли е аксиялният лагер на съединителя! И още нещо ако не те затруднявам 5-та и 6-та скорост заяждаха на колата имаш ли някакво наблюудение над това !
    Thanks a lot !
    Съединителя си го донесе той - к-т Валео нов. Сменихме му го к-т. След това педала беше меден. Не е има проблеми със предавките преди и след смяната му>

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  2. #32

    Default Проблеме си е все още същият, а минаха 1 година 9 дни !!!

    Проблемите с разликата между 2-ри и другите цилиндри вече е отстранен - снощи измерването на компресията показа 12 bar за всички цилиндри !!! Но в крайна сметака проблема с неравномерната работа на двигателя на празен ход остана. След основния ремонт на двигателя бяха изминати 1200 км проверихме компресията ,,ок'' странното свещите от 1- ви , 2-ри , 3- ти цилиндър са бели целите , а тези от 4- ти , 5- ти , 6-ти цилиндър са черни или по тъмни в сравнение с другите само електродите им са бели - Защо !? Това ни води на мислата че все още има проблем със смесите на 1,2,3 цилиндър сместа обеднява там , а компресията вече е наред Защо !? След сутрешният тест ламбда сонда 1 след катализатора показва 832 V , а ламбда сонда 2 след катализатора от 100 до 323 V , интегратор 1 от 0.9980 до 0.8890 , интегратор 2 от 1.0000 до 1.1030 каква е вразката !? Най странното е ,, и преди и след '' ,, с неравномерна и сега с равномерна компресия между цилиндрите '' двигателя си работи по един и същ начин - прекъсването си остана misfire 1, 2 , 3 - ти цилиндър също си остана Защо !?

  3. #33
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Гас има ли тая кола?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #34
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Не.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #35

    Default :goodnight:

    Не бате само на бензин я карам, преди ремонта на двигателя се караше предимно на 98 и много рядко на 95 след основния ремонт само на 98 вече 1500 км и не мога да хвана и минимална разлика от както я купихме преди година работи си по един и същ начин ,, на място се тресе двигателя като дизелова печка ,, Golf'' а на магистралата не се усеща че работи двигателя никакви трепвания, върви си прилично няма да заглахва на каквито и да е обороти ,, 200 км си ги няма за нищо '' Помагаите изчерпаха ни се идеите вече !!!
    Колегата Bobo ,,Turbo Ninja'' - Начи пренебрегваш всичко което си чел в тая тема и се замисли какво е общото в датчиците само за тези 3 цилиндъра и ще си отговориш Ама наистина не гледай кой кво пише, да не се налага да ги коментирам !!!
    Ако няма да те затрудня освен 2 броя ламбди сонди какво друго общо може да има тез дни ще пробвам със смяна на задната ламбда сонда ,, предната сменявах ефекта беше нулев ''

  6. #36
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Ямбол
    Posts
    24

    Default

    Моята каляска е същата и откакто съм я купил / март/ има този проблем. На тихи тресе и не работи равномерно и от 1100–1200 оборота нагоре никакви ядове. Няма да и оставяш време да работи на тихи, нали за това си я взел с този мотор. И колко ти гори така както е с проблем, моята 10-11.5 и според мен е нормално при положение, че с този двигател не може да се кара нормално и спокойно.Лошото е,че след като и смених ангренажния ремък започна да ми прави следния номер-до170 работи нормално задържам на тази скорост и започва да прекъсва през 10-15 сек. и ми светва жълтата лампа за пробл. двигателя. това го прави само при тази скорост оттам нагоре колкото и да я натискам няма грешка. Не съм я пробвал на тези обороти,но на по ниска предавка как ще е .

  7. #37
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Къде се намира тая кола? Интересно е как още не можете да откриете проблема.

    Алфа с такъв мотор е идвала при мен едва 2 пъти, но съм правил доста други 6-таци някои от които са имали сходни проблеми като твоите.

    Понеже са ми най-интересни такива проблеми като твоя, и след като толкова време не си намерил кой да ти помогне би било интересно да я видя тая кола.

    Доста коли вече са минали през мен ей така от други краища на България с уж големи и нерешими проблеми, а всъщност винаги се е оказвало нещо супер тъпо

    Ако имаш интерес да се оправи колата и възможност да я докараш и да я оставиш тук за няколко дни...
    Last edited by oem; 08-11-2013 at 08:55.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #38
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Абе и моята на празен ход леко тресе понякога - едно такова нежно, без да се клати стрелката на оборотомера. Не е редно да го прави обаче. Иначе нямам записани грешки. Освен това понякога не се изрязва както трябва, все едно не е 3.2 ами да речем 2.5, даже 2.0
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  9. #39
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    И при мен го имаше това тресене на празен ход,откакто я купих и много ме дразнеше ( аз съм предишния собственик на ямболската 166 3.2 на joro1967) ... в момента карам GT пак 3.2 и е като часовник.

  10. #40
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by 3-16 View Post
    Не бате само на бензин я карам, преди ремонта на двигателя се караше предимно на 98 и много рядко на 95 след основния ремонт само на 98 вече 1500 км и не мога да хвана и минимална разлика от както я купихме преди година работи си по един и същ начин ,, на място се тресе двигателя като дизелова печка ,, Golf'' а на магистралата не се усеща че работи двигателя никакви трепвания, върви си прилично няма да заглахва на каквито и да е обороти ,, 200 км си ги няма за нищо '' Помагаите изчерпаха ни се идеите вече !!!
    Колегата Bobo ,,Turbo Ninja'' - Начи пренебрегваш всичко което си чел в тая тема и се замисли какво е общото в датчиците само за тези 3 цилиндъра и ще си отговориш Ама наистина не гледай кой кво пише, да не се налага да ги коментирам !!!
    Ако няма да те затрудня освен 2 броя ламбди сонди какво друго общо може да има тез дни ще пробвам със смяна на задната ламбда сонда ,, предната сменявах ефекта беше нулев ''
    А оправихте ли налягането на бензина на тази кола ??????
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #41

    Default

    За момента се занимавам с други важни деиности колега и колата не сме я бърникали от доста време насам - иначе налягането не вярвам да се е променило от преди би трябвало все още да си е 1.6 bar ! Като остане малко време ще пообиколя сервизите да направим диагностиката за която всички толкова чакат !
    Статус - Диагноза и подарък бяла риза с коланчета

  12. #42
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Sofia
    Posts
    2

    Default

    Здравейте,
    Има нещо подобно и при мен и исках да ви питам има ли някакво раздвижване по темата, нова информация и т.н. Tази тема май ще е хит сред 3.2 V6 двигателите.
    Четох за сходен проблем в АО.сом -> Alfa Brera 3.2s 'misfire' help ,
    интересното там е, че в единия от постовете единия човек разкаваше, че фаровете му премигвали и се съмнявал за проблеми в електрическата система, които да водят до тези мисфайъри. При мен също се получаваше такова премигване често даже и тотално спиране на фара, един ден го хванах, че се случва на различни фарове - и на ляв и на десен. Взех нови биксенон кружки - сега светят без проблем. Не знам дали това може да има някаква връзка въобще, но все пак да го спомена. При мен това, което прави впечатление е завишения разход - вместо фабричните калкулации от 18.3/100km - при мен се получава 23-25л./100km. и по компютър и пълно-пълно. Мисля този уйкенд да видя как ще се държи на магистралата и какъв ще е разхода там.
    Last edited by zhush; 24-04-2014 at 02:19.

  13. #43
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Quote Originally Posted by zhush View Post
    Здравейте,
    Има нещо подобно и при мен и исках да ви питам има ли някакво раздвижване по темата, нова информация и т.н. Tази тема май ще е хит сред 3.2 V6 двигателите.
    Четох за сходен проблем в АО.сом -> Alfa Brera 3.2s 'misfire' help ,
    интересното там е, че в единия от постовете единия човек разкаваше, че фаровете му премигвали и се съмнявал за проблеми в електрическата система, които да водят до тези мисфайъри. При мен също се получаваше такова премигване често даже и тотално спиране на фара, един ден го хванах, че се случва на различни фарове - и на ляв и на десен. Взех нови биксенон кружки - сега светят без проблем. Не знам дали това може да има някаква връзка въобще, но все пак да го спомена. При мен това, което прави впечатление е завишения разход - вместо фабричните калкулации от 18.3/100km - при мен се получава 23-25л./100km. и по компютър и пълно-пълно. Мисля този уйкенд да видя как ще се държи на магистралата и какъв ще е разхода там.
    Какво показа на магистрала? Каква е колата?
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  14. #44

    Default Колега zhush

    При мен средният разход по борд комп е 11, на градско е около 15 пак по борд комп извънградско пада много може да не е за вярване но София/Гърция като смятах километри и изразходвано гориво разхода беше към 8.2 до 8.5 , засичал съм разхода и пълно/пълно на резервоара в тези граници излиза, върви си нормално и пълни километража. Твоята стига ли си до top speed или не, може кучето да е заровено там, моята доста време ми отне докато я оправих !
    Статус - Диагноза и подарък бяла риза с коланчета

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •