Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: Три месечен проблем и все още не разрешен !?

  1. #1

    Smile Едногодишен проблем и все още не разрешен !!!???

    Добър вечер колеги по душа имам от три месеца Alfa Romeo 166 V6 3.2 FaceLift колата има много странен проблем! Преди да я закупя и направихме диагностика с FiatEcuScan открихме следното : Misfire 1, 2, 3, 4 цилиндър колата си работеше нормално. От Варна до София вървеше с лекота ,, не стъпваше на пътя '' след като влязох в София покарах някаде около 20-30 km и след това започна да мига чека на таблото и колата някак си се спъна, над 2000 оборота започна да придърпва ,, с две думи прекъсваше ''. На другия ден влезе в сервиза ,, смених ангренажния ремък, проверихме центровката( с четрите пети за законтряне на разпределителните валове) смених свещите с NGK, разменихме местата на бубините( тези от 1, 2, 3 на местата на 4, 5, 6) сменихме всички филтри, масла! След това изтрихме грешките и излязохме на пътна проба, чека не светеше придърпването изчезна с две думи всичко беше перфектно, но за кратко! Върнахме се в сервиза закачихме диагностиката беше записала Misfire 1, 2, 3 цилиндър 4-ти беше изчезнал! Чуваше се пукане и на тъмно се виждаше как светкат 2-ра и 4-та бубина, смених ги и двете, но Misfire 1, 2, 3 цилиндър остана незнайно защо! Свалихме дюзите и ги почистихме изпробвахме ги и пръскаха доста добре! Отново пътна проба колата върви перфектно, но Misfire 1, 2, 3 цилиндър си остана. Наблюдавахме графиките на ламбда сондите изглеждаха доста добре( 1-ва и 2-ра варираха постоянно на бедна и богата смес от 97-100-340-700-900 mV, докато не загря мотора 3-та и 4-та ламбди сонди си стояха фиксирано на 460 mV след това започнаха да варират бедна и богата смес като 1-ва и 2-ра) изглежда си работят нормално, но проблема всеоще си е на лице ( пускахме да си направи адаптаций колата няколко пати, но нямаше никаква промяна). Имах проблем с термостатта след дълго търсене и проблеми успях да си намеря подходящ за 3.2 мотор! След като изтрихме грешките за около два дни чека не светеше, след това светна за постоянно( но не мигаше, когато мига се усешта придърпването . Накратко когато мига лампичката проблема е голям усеща се дръстично със самото държание на колата на пътя, когато свети постоянно всеоще има проблем, но на пътя проблем не се проявява( само когато е на място на празен ход се усеща леко потрепване на мотора и звука идващт от ауспуха е някак си странен сякаш колата се дави и не работи добре, а когато си отпред до мотора ,, цъка като часовник''! С времето и всички манипулаций, ако не забравям някоя разбира се чека спря да свети ( Misfire 1, 2, 3 цилиндър си останаха, потрепването на мотора и съвсем чуствителното трептение на оборотомера, както и звука от ауспуха) ! Странното явление което забелязвам е че когато сменях термостатта, черната кутия над него с кабелите от дюзите, бубините и ламбда сондите я махах за да мога да стигна до него и какво забелязвам( разглобявам/сглобявам след това закачам диагностиката и какво да видя Misfire 2, 3 цилиндър някак си 1- ви изчезна, трия грешките запалвам колата загрява минават около 20-тина минути и познайте какво Misfire 1, 2, 3 цилиндър)! Разбира се не уцелихме термостатта от парвия път разглобявам втори път (дори и трети по-късно) незная дали си внушавам, но мисля че преди да започна с разглобяването бях изтрил грешките. Сглобих всичко и пак закачам диагностиката и какво да видя Misfire 2, 3, 1 цилиндър много странно ! Това ме навежда на мисалта че проблема е някаде там по жиците в кутията кадето имаше букси огледах ги изглеждаха перфектни прасках с контактен спрей (ефекта беше нулев). Всеоще не съм събрал търпение и нерви да започна да разплитам проблема с жиците, а най-гадното е че нямам точна електрическа схема на моя 3.2 мотор което само по себе си доста спъва нещата. Всичките инженери сме се събрали в сервиза и незнаем вече какво да я правим( имаме още няколко идеий, но всеоще не сме ги пробвали). Ще пиша евентуално ако има някаква промяна по въпроса! Ако на някой му се е случвало нещо подобно или пък разполага с точна електрическа схема на мотора от 2004 V6 3.2 241Hp ще бъда много благодарен за което!?
    Last edited by 3-16; 14-10-2013 at 23:08. Reason: Мина много време .....!?

  2. #2
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 3.2 v6.jpg  
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3

    Default Благодаря колега !

    В другиден когато съм на работа ще пробвам това онова, през това време ще разгледам подробно схемата !

    ---------- Post added at 10:42 ---------- Previous post was at 10:29 ----------

    Сутрин когато е студена колата като запаля и ако подам по рязко газ ( над 2000 оборота ) се чува някакво пукане( гърмене в катализаторите ) и е нещто много спъната, но след 5 минути работа вече го няма това и върви без никакви забележки ! Другото странно нещо което прави сутрин на студено паля работи и изведнъж започва здраво да тресе и се опитва да загасне, но не успява сякаш наистина работи на 3 цилиндъра( това го прави много рядко )! Другото нещо една сутрин паля беше доста студено ( бръм и угасва- 2 ри , 3-ти път така и на четвъртия чак заработи доста странно ) на другия даен пак същия студ ( бръм и угасва, на третия път заработи нормално) другото което е че тези дни когато беше -17 градуса нямаше тоз проблем палеше от 1/4 !
    Last edited by 3-16; 20-12-2012 at 17:39.

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    разглоби буксите на кабелите към бобините и припои връзките където са прищипани кабелчетата. може да помогне.
    точка

  5. #5
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Quote Originally Posted by 3-16 View Post
    Добър вечер колеги по душа имам от три месеца Alfa Romeo 166 V6 3.2 FaceLift колата има много странен проблем! Преди да я закупя и направихме диагностика с FiatEcuScan открихме следното : Misfire 1, 2, 3, 4 цилиндър колата си работеше нормално. От Варна до София вървеше с лекота ,, не стъпваше на пътя '' след като влязох в София покарах някаде около 20-30 km и след това започна да мига чека на таблото и колата някак си се спъна, над 2000 оборота започна да придарпва ,, с две думи прекъсваше ''. На другия ден влезе в сервиза ,, смених ангренажния ремък, проверихме центровката( с четрите пети за законтряне на разпределителните валове) смених свещите с NGK, разменихме местата на бубините( тези от 1, 2, 3 на местата на 4, 5, 6) сменихме всички филтри, масла! След това изтрихме грешките и излязохме на патна проба, чека не светеше придърпването изчезна с две думи всичко беше перфектно но за кратко! Върнахме се в сервиза закачихме диагностиката беше записала Misfire 1, 2, 3 цилиндър 4-ти беше изчезнал! Чуваше се пукане и на тъмно се виждаше как светкат 2-ра и 4-та бубина, смених ги и двете, но Misfire 1, 2, 3 цилиндър остана незнайно защо! Свалихме дюзите и ги почистихме изпробвахме ги и пръскаха доста добре! Отново пътна проба колата върви перфектно, но Misfire 1, 2, 3 цилиндър си остана. Наблюдавахме графиките на ламбда сондите изглеждаха доста добре( 1-ва и 2-ра варираха постоянно на бедна и богата смес от 97-100-340-700-900 mV, докато не загря мотора 3-та и 4-та ламбди сонди си стояха фиксирано на 460 mV след това започнаха да варират бедна и богата смес като 1-ва и 2-ра) изглежда си работят нормално, но проблема всеоще си е на лице ( пускахме да си направи адаптаций колата няколко пати, но нямаше никаква промяна). Имах проблем с термостатта след далго търсене и проблеми успях да си намеря подходящ за 3.2 мотор! След като изтрихме грешките за около два дни чека не светеше, след това светна за постоянно( но не мигаше, когато мига се усешта придърпването . Накратко когато мига лампичката проблема е голям усеща се дръстично със самото държание на колата на пътя, когато свети постоянно всеоще има проблем, но на пътя проблем не се проявява( само когато е на място на празен ход се усеща леко потрепване на мотора и звука идващт от ауспуха е някак си странен сякаш колата се дави и не работи добре, а когато си отпред до мотора ,, цъка като часовник''! С времето и всички манипулаций, ако не забравям някоя разбира се чека спря да свети ( Misfire 1, 2, 3 цилиндър си останаха, потрепването на мотора и съвсем чуствителното трептение на оборотомера, както и звука от ауспуха) ! Странното явление което забелязвам е че когато сменях термостатта, черната кутия над него с кабелите от дюзите, бубините и ламбда сондите я махах за да мога да стигна до него и какво забелязвам( разглобявам/сглобявам след това закачам диагностиката и какво да видя Misfire 2, 3 цилиндър някак си 1- ви изчезна, трия грешките запалвам колата загрява минават около 20-тина минути и познайте какво Misfire 1, 2, 3 цилиндър)! Разбира се не уцелихме термостатта от парвия път разглобявам втори път (дори и трети по-късно) незная дали си внушавам, но мисля че преди да започна с разглобяването бях изтрил грешките. Сглобих всичко и пак закачам диагностиката и какво да видя Misfire 2, 3, 1 цилиндър много странно ! Това ме навежда на мисалта че проблема е някаде там по жиците в кутията кадето имаше букси огледах ги изглеждаха перфектни прасках с контактен спрей (ефекта беше нулев). Всеоще не съм събрал търпение и нерви да започна да разплитам проблема с жиците, а най-гадното е че нямам точна електрическа схема на моя 3.2 мотор което само по себе си доста спъва нещата. Всичките инжинери сме се събрали в сервиза и незнаем вече какво да я правим( имаме още няколко идеий, но всеоще не сме ги пробвали). Ще пиша евентуално ако има някаква промяна по въпроса! Ако на някой му се е случвало нещо подобно или пак разполага с точна електрическа схема на мотора от 2004 V6 3.2 241Hp ще бъда много благодарен за което!?
    Имаш прекъсване на един ред цилиндри 1 2 3 ако имат общ катализатор то проблема е там-пробвай да размениш бобините също като вариянт!От пробремни клапани на този ред цилиндри също ще имаш тези грешки!От лош дебитомер също!?

  6. #6
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Замислял ли си се, дали проблема не идваот некоя умряла дюза?
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by 3-16 View Post
    В другиден когато сам на работа ще пробвам това онова, през това време ще разгледам подробно схемата !

    ---------- Post added at 10:42 ---------- Previous post was at 10:29 ----------

    Сутрин когато е студена колата като запаля и ако подам по рязко газ ( над 2000 оборота ) се чува някакво пукане( гърмене в катализаторите ) и е нещто много спаната, но след 5 минути работа вече го няма това и върви без никакви забележки ! Другото странно нещо което прави сутрин на студено паля работи и изведнъж започва здраво да тресе и се опитва да загасне, но не успява сякаш наистина работи на 3 цилиндъра( това го прави много рядко )! Другото нещо една сутрин паля беше доста студено ( бръм и угасва- 2 ри , 3-ти път така и на четвъртия чак заработи доста странно ) на другия даен пак същия студ ( бръм и угасва, на третия път заработи нормално) другото което е че тези дни когато беше -17 градуса нямаше тоз проблем палеше от 1/4 !
    Колега на колата ти и трябва читава диагностика,която не се състои само от четене и триене на грешки,трябва мерене,захранване и сигнал до бобините,проверка дебитомер.По принцип 6-аците имат навика да си мачкат и прекъсват кабелите на задния ред бобини,заради некадърно монтиран колектор
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8

    Default

    Утре и в събота ще я разглобя да пробвам това онова пък ще видим ! Ще пиша когато имам някакви резултати !

  9. #9
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Малко да съживя темата

    Някой знае ли този мотроник как регулира инжекторните времена? Ред по ред, всеки инжектор по отделно или и 6-те инжектора работят с еднакво инжекторно време?

    Проблем с кабелите няма. Имаше криви пинове на ЕКУ-то, но вече са прави. Проблема обаче си остава същия.

    Няма проблем и с дюзите. Сваляни са, чистени, проверени - пръскат перфектно.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Малко да съживя темата

    Някой знае ли този мотроник как регулира инжекторните времена? Ред по ред, всеки инжектор по отделно или и 6-те инжектора работят с еднакво инжекторно време?

    Проблем с кабелите няма. Имаше криви пинове на ЕКУ-то, но вече са прави. Проблема обаче си остава същия.

    Няма проблем и с дюзите. Сваляни са, чистени, проверени - пръскат перфектно.
    Секвенционален е, но корекцийте са общи Проблема според мен се корени съвсем другаде Това че колата записва misfire не означава че проблема е в запалването, по-скоро сместта не се запалва поради ред причини
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    М/у другото с изключена сонда преди катализатора мисфайърите липсват.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  12. #12
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Секвенционален е, но корекцийте са общи Проблема според мен се корени съвсем другаде Това че колата записва misfire не означава че проблема е в запалването, по-скоро сместта не се запалва поради ред причини
    Да, след смяната на 2 бобини вече проблем със запалването няма и затова сме се насочили, към проблем със смесите на този ред цилиндри. Компресията им е 12-7-12 и си мисля, че ниската компресия на 2-ри цилиндър е проблема.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Да, след смяната на 2 бобини вече проблем със запалването няма и затова сме се насочили, към проблем със смесите на този ред цилиндри. Компресията им е 12-7-12 и си мисля, че ниската компресия на 2-ри цилиндър е проблема.
    Абсолютно там е проблема,лошо но няма как отхлупвайте кратуната
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Да отхлупваме звучи много лесно, но без да съм сигурен, че в това е проблема не, мисля да я отваряме. На брат ми 166-та с 2.5 мотор имаше същия проблем с компресията 12-6-12 пак с 4 катализатора, с 4 ламбда сонди, но дори и с ниската компресия нито един път не изписа misfire на нито един цилиндър камо ли на трите.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  15. #15
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Да отхлупваме звучи много лесно, но без да съм сигурен, че в това е проблема не, мисля да я отваряме. На брат ми 166-та с 2.5 мотор имаше същия проблем с компресията 12-6-12 пак с 4 катализатора, с 4 ламбда сонди, но дори и с ниската компресия нито един път не изписа misfire на нито един цилиндър камо ли на трите.
    И брат ти с кара така колата ??????????
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 1 of 3 123 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •