Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: проблем с късите светлини

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default проблем с късите светлини

    От няколко дена насам установих, че десния фар на късите светлини изгасва в движение.
    При първоначално включване на късите светлини и двата фара си светят - убеден съм в това, защото и сутринта и вечерта паркирам с/у стена и виждам светлините на фаровете при включване.
    След това, в движение се вижда как десния фар започва от време на време за миг да премигва, докато в един момент въвсем се изключи. Ако след това изкл и вкл късите светлини, десния фар пак светва.
    Имате ли някакви идеи и насоки, които да ми дадете, за да знам къде да търся проблема?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ксенон ли е това. ако да, размени крушките и ще си проличи крушка ли е или баласт.
    точка

  3. #3
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ксенон ли е това. ако да, размени крушките и ще си проличи крушка ли е или баласт.
    Ксенон е.
    Любопитно ми е, защо не изписва грешка на борда, когато изгасне крушката?!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    не мога да ти кажа. трябва някой който е наясно със системата. може изобщо да не го следи, може и да го "вижда" като работещ и да си мисли че всичко е наред.
    точка

  5. #5
    Пристрастен до живот Valio606's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    177

    Default

    Аз имам абсолютно същия проблем - десния фар примигва и понякога изгасва без грешка на компа. Според мене е време да сменя крушките ама ако някой знае дали е от това да каже.
    Алфа ромео 75 2.0
    Алфа ромео 147 facelift 1.6 T.S.
    Алфа ромео 159 2.4 JTDm

  6. #6
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    За изгоряла крушка на фара не дава грешка

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Най вероятно проблемът е в дефектирала крушка. Наскоро имах същия проблем и като смених крушката се оправи. Това не означава, че в конкретния случай проблемът не е в баласта. Само размяната крушка - баласт може да покаже кое от двете е.
    Относно липсата на индикация за неработеща крушка, обикновено диагностичната система следи входното съпротивление на баласта. Когато не работи самата крушка, баластът пак има някакво входно съпротивление, макар и по-високо и поради това събитието не се регистрира.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    И без ксенон пак няма да даде грешка.

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  9. #9
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    При мене така правеше преди да изгасне тотално. Мисля, че модела е D1S и върви заедно крушка-баласт
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  10. #10
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    При мене така правеше преди да изгасне тотално. Мисля, че модела е D1S и върви заедно крушка-баласт
    А ти представяш ли си крушката да върви с баласт?
    Вярно, че е Алфа, но чак толкова.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #11
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    По принцип баластите са под фара...крушката на оригинален ксенон е D1S, вгражда се в вс коли с оригинален ксенон след 2004...мн лесно се сменя...струва мн мн парици..оригинална такава на филипс до 140лв/бр.
    Като почертавам, че ако решите да купувате такива, имате в предвид от един магазин в Рс ми показаха китайско копие...едно към едно...но с висока цена.
    Като човек има мерак може да си намери за скромна цена...като мене...която е приемлива...аз смених само изгорялата, няма разлика в светенето с оригиналната...и даже си закупих резервен комплект за вс случай.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  12. #12
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    По принцип баластите са под фара...крушката на оригинален ксенон е D1S, вгражда се в вс коли с оригинален ксенон след 2004...мн лесно се сменя...струва мн мн парици..оригинална такава на филипс до 140лв/бр.
    Като почертавам, че ако решите да купувате такива, имате в предвид от един магазин в Рс ми показаха китайско копие...едно към едно...но с висока цена.
    Като човек има мерак може да си намери за скромна цена...като мене...която е приемлива...аз смених само изгорялата, няма разлика в светенето с оригиналната...и даже си закупих резервен комплект за вс случай.
    Именно, защото в другата твоя тема, където представи твоята 159-ка, бях прочел, че Филипс имат много добро менте, се спрях на някакви чешки крушки. Надявам се, че дори и да не са на нивото на Филипс, пак ще са по-добри от китайските. Иначе, като питах за Филипс, цената която ми обявиха, беше близка, до цитираната от теб.
    Като монтирам новите крушки, ще споделя впечатленията си.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  13. #13
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Нещо почвам да й се дразня на моята.
    От 2-3 дена насам, късите светлини не са угасвали спонтанно и самоинициативно, а аз си имам комплект нови крушки.
    Почвам да си мисля, дали проблема не възниква само когато има локви по улиците, защото проблема се появи точно тогава. Откак скова студа и всичко е замръзнало и няма локви, които да се плискат отдолу, късите светлини си работят без грешка.
    До колкото знам, баластите са някъде под фаровете. Как да стигна до тях, за да проверя за разхлабени връзки на кабелите и пр.?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    А ти представяш ли си крушката да върви с баласт?
    Вярно, че е Алфа, но чак толкова.
    Tочно така е Боби,крушката е заедно с баласта и е около 200 + кинта за Филипс или ОСРАМ

    ---------- Post added at 17:18 ---------- Previous post was at 17:15 ----------

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    По принцип баластите са под фара...крушката на оригинален ксенон е D1S, вгражда се в вс коли с оригинален ксенон след 2004...мн лесно се сменя...струва мн мн парици..оригинална такава на филипс до 140лв/бр.
    Като почертавам, че ако решите да купувате такива, имате в предвид от един магазин в Рс ми показаха китайско копие...едно към едно...но с висока цена.
    Като човек има мерак може да си намери за скромна цена...като мене...която е приемлива...аз смених само изгорялата, няма разлика в светенето с оригиналната...и даже си закупих резервен комплект за вс случай.
    Бъркаш,баласта е отзад на крушката,не е под фара

    ---------- Post added at 17:25 ---------- Previous post was at 17:18 ----------

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    От няколко дена насам установих, че десния фар на късите светлини изгасва в движение.
    При първоначално включване на късите светлини и двата фара си светят - убеден съм в това, защото и сутринта и вечерта паркирам с/у стена и виждам светлините на фаровете при включване.
    След това, в движение се вижда как десния фар започва от време на време за миг да премигва, докато в един момент въвсем се изключи. Ако след това изкл и вкл късите светлини, десния фар пак светва.
    Имате ли някакви идеи и насоки, които да ми дадете, за да знам къде да търся проблема?
    Сменяй крушката и ще се оправи
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #15
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Tочно така е Боби,крушката е заедно с баласта и е около 200 + кинта за Филипс или ОСРАМ
    Залагаш ли си левия бъбрек за това?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •