Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: проблем с късите светлини

  1. #16
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Аз знам, че крушката има малък стартер отзад, който държи напрежение, за да може крушката да пали по-бързо.
    Под фара си има баласти..., 12х8 см размери, такива сведения имам!

    Относно крушките това е какво открих:
    - Оригинална Филипс 140лв.
    - Оригинална Осрам 120лв
    - Хубаво качество китайче с гаранция - 80лв
    - Ако сам си ги набавя 40 лв

    Аз бях на зор да стане от днес за утре,защото щях да пътувам по тъмно и избрах вариант за 80лв..няма разлика със светенето на оригиналната Филипс.
    Но от магазина ми показаха и китайско менте на Филипс...едно към едно със смъкнатата от мен крушка. Човека каза 80 лв ги даваме, бъдете нащрек да не платите на някой прасето по нова година заради крушка
    Last edited by rusiq86; 22-12-2012 at 10:33.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #17
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Залагаш ли си левия бъбрек за това?
    Органите си ги залагай ти,иначе по темата,като видиш колко тънки кабели влизат в крушката ще ти стане ясно че няма как да има друг баласт
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #18
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Органите си ги залагай ти,иначе по темата,като видиш колко тънки кабели влизат в крушката ще ти стане ясно че няма как да има друг баласт
    Ако ми кажеш тези кабели от къде идват ще те цункам
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #19
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    има си баласт естествено. само високоволтовата част от електрониката е поставена в кутията зад крушката. сейфти фърст за да няма изгорели диагностици

    http://www.oemxenonpart.com/Alfa-Rom...1S-Ballast.htm
    точка

  5. #20
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    има си баласт естествено. само високоволтовата част от електрониката е поставена в кутията зад крушката. сейфти фърст за да няма изгорели диагностици

    http://www.oemxenonpart.com/Alfa-Rom...1S-Ballast.htm
    Което значи че не е точно баласт,а някакво управление,пък както каза ти,високоволтовата част е в крушката,демек запалката
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #21
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Което значи че не е точно баласт,а някакво управление,пък както каза ти,високоволтовата част е в крушката,демек запалката
    Ще се сетиш.
    Баласта стои от долната страна на фара, а стартера е това отзад на крушката.
    А двете неща са за съвсем отделни предназначения и за това да кажеш, че баласта е това зад крушката е все едно да кажеш, че двигателя е това в скоростната кутия, диференциала, примерно. Нали и двете неща движат колата.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    "Нещото" което е непосредствено преди крушката е вероятно повишаващият трансформатор, както е при slim баластите:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    "Нещото" което е непосредствено преди крушката е вероятно повишаващият трансформатор, както е при slim баластите:
    Ами не "вероятно", а точно това.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #24
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Само да си рапортувам по темата...
    От два дена съм с новите крушки - "Старлайн". Светят прилично и загряват също толкова бързо, колкото оригиналните. Повод за развитието на нещата в тази посока, беше поредното изгасване на късите светлини, въпреки че няколко дена преди това работеха безупречно.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  10. #25
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Пак ли само десния премигва, както си го написал в първото мнение на тази тема, или сега и двата премигват, както си го написал в последния пост?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #26
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Явно не съм се изразил съвсем правилно и нещо не сте ме разбрали.
    Преди няколко дни бях казал, че премигващата крушка спря да премигва, а аз вече си бях поръчал нови крушки. Затова реших, че за момента няма да слагам новите.
    Нещата изглеждаха добре няколко дни, след което единия фар отново изгасна. Тогава вече смених старите крушки с новите.
    Сега, от няколко дни, съм с новите крушки и нямам никакви проблеми с тях. Светят си съвсем прилично и при стартиране загряват почти мигновено.
    Това исках да кажа.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  12. #27
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Проблема с премигването и гасненето на крушката да го разбирам ли, че се получава от не качествена крушка?
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  13. #28
    Запален алфист KARTaL's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    202

    Default

    Борбата с крушката ми продължава. Вчера вечерта като тръгнах за работа постоянно се изключваше, а аз изчаквах известно време и пусках фаровете на ново с надеждата, че ще тръгне и след 10 мин. зацепи. Сутринта пак постоянно ми гаснеше. На китайска крушка ли се дължи или хлабава връзка някъде? От къде си купувате крушки ако там е проблема да не си тровя нервите с тази.
    Излезна и един друг проблем вчера, излиза ми съобщение, че задния десен стоп не работи, купих нова крушка смених я, но проблема си остана. Разширих буксите, защото последния път отлявата страна беше такъв проблема, но си ми излиза още тази грешка. Какво да правя?
    Alfa Romeo 166 2.0 16v T.S

  14. #29

    Default

    Като за начало си купете контакт- спрей.

    След това напръскайте няколко пъти буксите/клемите с които крушката прави контакт.Дори и да ви изглеждат чисти и да ви се струва, че няма проблем, това не означава че е така.

    Пръскате първи път, чакате 2-3 минути, да подейства спрея и чистите с кърпа или салфетка, пръскате втори път, изчаквате 20 секунди и отново чистите.Пръскате трети път и слагате крушката.

    На мен така преди около 2 години си реших проблема, но купих 3 крушки докато разбера че не е от тях.Само първата беше изгоряла.

    А контактните клеми/букси си изглеждаха абсотно чисти и лъскави преди да ги пръскам с контакт спрей...

    От тогава не съм имал проблеми с тази букса/и на тази крушка на стопа.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by KARTaL View Post
    Борбата с крушката ми продължава. Вчера вечерта като тръгнах за работа постоянно се изключваше, а аз изчаквах известно време и пусках фаровете на ново с надеждата, че ще тръгне и след 10 мин. зацепи. Сутринта пак постоянно ми гаснеше. На китайска крушка ли се дължи или хлабава връзка някъде? От къде си купувате крушки ако там е проблема да не си тровя нервите с тази.
    Излезна и един друг проблем вчера, излиза ми съобщение, че задния десен стоп не работи, купих нова крушка смених я, но проблема си остана. Разширих буксите, защото последния път отлявата страна беше такъв проблема, но си ми излиза още тази грешка. Какво да правя?

    Имах подобен проблем с моите навремето. След цял един ден със смъкната броня, сваляне на фарове, въртене на баласти/управления, проблемът се оказа кабелът, който е вътре във фара. "Оригинален", разбирай китайски с правилната букса е около 160 лева. Аз разгледах един универсален от 15 лева и се оказа, че има разлика само в куплунга към управлението. Изкарах си пинчетата от новия, преместих на стария куплунг и работата заспа. 1 година без драми. Дано и при теб да е това, защото лесно се решава.
    Alfa Romeo 159 Ti SW Nero Carbonio

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •