Results 1 to 15 of 31

Thread: проблем с късите светлини

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default проблем с късите светлини

    От няколко дена насам установих, че десния фар на късите светлини изгасва в движение.
    При първоначално включване на късите светлини и двата фара си светят - убеден съм в това, защото и сутринта и вечерта паркирам с/у стена и виждам светлините на фаровете при включване.
    След това, в движение се вижда как десния фар започва от време на време за миг да премигва, докато в един момент въвсем се изключи. Ако след това изкл и вкл късите светлини, десния фар пак светва.
    Имате ли някакви идеи и насоки, които да ми дадете, за да знам къде да търся проблема?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ксенон ли е това. ако да, размени крушките и ще си проличи крушка ли е или баласт.
    точка

  3. #3
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ксенон ли е това. ако да, размени крушките и ще си проличи крушка ли е или баласт.
    Ксенон е.
    Любопитно ми е, защо не изписва грешка на борда, когато изгасне крушката?!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    не мога да ти кажа. трябва някой който е наясно със системата. може изобщо да не го следи, може и да го "вижда" като работещ и да си мисли че всичко е наред.
    точка

  5. #5
    Пристрастен до живот Valio606's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    177

    Default

    Аз имам абсолютно същия проблем - десния фар примигва и понякога изгасва без грешка на компа. Според мене е време да сменя крушките ама ако някой знае дали е от това да каже.
    Алфа ромео 75 2.0
    Алфа ромео 147 facelift 1.6 T.S.
    Алфа ромео 159 2.4 JTDm

  6. #6
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    За изгоряла крушка на фара не дава грешка

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Най вероятно проблемът е в дефектирала крушка. Наскоро имах същия проблем и като смених крушката се оправи. Това не означава, че в конкретния случай проблемът не е в баласта. Само размяната крушка - баласт може да покаже кое от двете е.
    Относно липсата на индикация за неработеща крушка, обикновено диагностичната система следи входното съпротивление на баласта. Когато не работи самата крушка, баластът пак има някакво входно съпротивление, макар и по-високо и поради това събитието не се регистрира.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •