Results 1 to 6 of 6

Thread: motor system failuture, ABS Failuture, ASR Failuture

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Силистра
    Posts
    41

    Default motor system failuture, ABS Failuture, ASR Failuture

    Здравейте колеги. Днес сутринта имах проблем с ръчната. Блокирало ми е дясното колело. Мъчих я, мъчих я-не иска да отпуска. Майстора ми ходил да я пробва след обяд, но ми каза, че не успял да направи нищо, понеже чукал някъде от доло под колата и отпускала, но пак задържала след това. ABS и ASR симптомите го отдавам на това, понеже преди 3-4 дни пак ми беше затегнала ръчната и като отпусна надписите изчезнаха, също и лампичките. Преди малко се върнах от работа и реших да отида и да я препаля, но след запалване лампата за двигателя не ми изгасна, също така ми изписа на борда Motor System Failuture, а сутринта такива драми нямаше и колата не е бутана от паркинга. Интересува ме, причините могат ли да бъдат:
    1) Поради факта, че от снощи е пред блок и не стои в гараж. Следователно да е замръзнала.
    2) Не ми е първа младост акумулатора, понеже след като я купих, бях в КАТ на преглед и имах проблем и не успя да запали, та я бутнахме и запали. От тогава явно подбуди и нямах проблеми, освен ако не оставя радиото или някоя врата отворена 3-4 минути без да е запалена колата. Та, може ли да е от акумулатора?
    П.С. На никой не пожелавам да вижда тази лампа!!! Адски страшно е и просто си нямате на представа какви мисли ми минават. Дано е от шибания акумулатор!!! Или да е замръзнала, принцеската.

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    ABS-сът си е от блокиралата ръчна. Ял съм го тоя.
    Колкото до инжекционът, от какво е светнал, трябва да се види на диагностика. Другото е хвърляне на боб.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Силистра
    Posts
    41

    Default

    Първо да видим как ще я бъде с тази ръчна, после евентуално мога да мисля за посещения в сервиз за диагностика. Четох подобни теми с други чекове и се споменаваше и дрЪт акумулатор, та затова го вметнах като вариант и тук. Притеснява ме даже да я паля с този чек, камо ли да я карам. Определено ще се ходи на диагностика, но времето ще покаже кога...и тук има 2-3 сервиза на кръст с такава "техника" и дано поне да разбират. Моля и други да споделят мнение по въпроса, всичко ми е от полза. Дано и тук да има вариант за акумулатор, който прави мизерии през зимата с разни чекове, че с тоя чек косата ми настръхва като видя символа...
    П.С. Забравих да спомена, колата е Alfa Romeo 147 1.6 120hp.
    Last edited by UNBREAKABLE; 19-12-2012 at 21:26.

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by UNBREAKABLE View Post
    Първо да видим как ще я бъде с тази ръчна, после евентуално мога да мисля за посещения в сервиз за диагностика. Четох подобни теми с други чекове и се споменаваше и дрЪт акумулатор, та затова го вметнах като вариант и тук. Притеснява ме даже да я паля с този чек, камо ли да я карам. Определено ще се ходи на диагностика, но времето ще покаже кога...и тук има 2-3 сервиза на кръст с такава "техника" и дано поне да разбират. Моля и други да споделят мнение по въпроса, всичко ми е от полза. Дано и тук да има вариант за акумулатор, който прави мизерии през зимата с разни чекове, че с тоя чек косата ми настръхва като видя символа...
    П.С. Забравих да спомена, колата е Alfa Romeo 147 1.6 120hp.
    За да отпусне ръчната, трябва да загрееш жилата в най-ниската им точка, под надлъжната щанга, но не с поливане с топла вода, а с топъл въздух.
    Като запалиш, щом няма и "впечатляващи" звукови ефекти, може да не се притесняваш много. По-принцип е възможно да набие грешки от слаб акумулатор, но когато го заредиш и запалиш, предупреждението за грешка трябва да изчезне след няколко секунди. На диагностиката ще се види, какви са били грешките.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Може да е от акумулатора.

    Иначе - не се шашкай, може да набие хиляда грешки и пак да работи Грешките не могат да счупят мотора, те са просто индикация за неизправност по инжекционната система, дори и фалшива.

    Пробвай да раздвижиш жилата на ръчната като ги кълчиш с ръка. Или вкарай колата в топъл гараж. Във всеки случай, ще е временно решение. Сменяш ДВЕТЕ жила с нови и забравяш за проблема. А дотогава, избягвай да използваш ръчната
    Last edited by tonov; 19-12-2012 at 22:34.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Като цяло избягвайте да ползвате ръчна зимата в големи студове. Аз съм замръзвал няколко пъти миналата зима и то с нови жила

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •