Results 1 to 8 of 8

Thread: Ключ за сваляне на глава на Алфа 156 2.0 ТС

  1. #1

    Default Ключ за сваляне на глава на Алфа 156 2.0 ТС

    Здравейте колеги!
    Трябва да махна главата на колата ми, но се натъкнах на подводен камък - 10-те болта, с които е хваната главата към блока. Оказа се, че нямам такъв ключ - прилича на торкс, но е по-голям. Ходих до Бриколаж и там едно момче ми каза, че това е някакъв вид шлицов ключ, но не продавали такъв. Та мисълта ми е знае ли някой от къде мога да си купя такъв? Или поне да взема назаем?

  2. #2
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Здравейте колеги!
    Трябва да махна главата на колата ми, но се натъкнах на подводен камък - 10-те болта, с които е хваната главата към блока. Оказа се, че нямам такъв ключ - прилича на торкс, но е по-голям. Ходих до Бриколаж и там едно момче ми каза, че това е някакъв вид шлицов ключ, но не продавали такъв. Та мисълта ми е знае ли някой от къде мога да си купя такъв? Или поне да взема назаем?
    Ако говорим за едно и също, а подозирам, че е така, като свалях главата на бравото опрях до тоя проблем и намерих на прилична цена в един от големите китайски, не знам дали в София има такъв, сигурно има. Като камъните на гидорето е накрайника - квадрат. Само внимавай поради някаква причина да не заоблиш, че после си в мн гаден филм.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  3. #3
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Намери някой познат в сервиз да ти услужи колега...др е да търсиш на специализирани места за инструменти!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Камъка се казва RIBE 13" Има го по специализираните магазини за инструменти.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5

    Default

    Мерси, OEM. Проверих в няколко сайта, но се оказа, че там където се захваща е шестостен. А дали има такъв RIBE 13" за тресчотка 1/2?

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Да. Аз имам цял комплект за 1/2 на King Tony. Можеш да провериш в "Индустриална Техника" например. Или тук: http://www.zimber-tools.com/cat-rych...ci-bitove.html

    Обаче е добре да знаеш, че ключа ти е най-малкия проблем. Не знам каква е причината да отваряш мотора, но по-добре се посъветвай с "патило" преди да правиш каквото и да било сам.
    Last edited by oem; 24-12-2012 at 18:46.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7

    Default

    Погледнах линка и ще си купя такъв (може и под наем да го давам после ). А двигателят ще бъде обезкостен като шаран на Никулден и разпродаден на части. Причината да се стигне до тук е, че сцепих картера на една дупка, минавайки с около 60 км/ч и имайки неблагоразумието да покарам още около 200-300 метра. При аутопсията стана ясно, че биелни лагери са задрали, в следствие на липса на смазване. Майстора ми предложи да го правим, обаче като ми каза цената ми стана лошо, а и най-рано шеще да е готов в средата на Януари. Имаше и вариант да се сложи друг двигател, обаче и това не ме изкефи. И накрая подходих кардинално - купих си още една 156-ца 2.0 ТС. Сега си имам от всичко Х 2. Естествено предното окачване (TRW за около 1000 лв. -> 05.2012 г.) отива на новата, както и ангренажите и обтяжната ролка. В общи линии - това е. Имам за продажба и картер, скоростна кутия и други джунджурии.

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Имаш ЛС в такъв случай.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •