Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: Ролка на алтернатора

  1. #1
    започва да се пристрастява svilen5454's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Pleven
    Posts
    46

    Default Ролка на алтернатора

    Колеги,ролката на алтернатора ми е заминала(колата е 1.9 дизел),отидох до един магазин за авточасти за фиат и алфа и по каталог излезе че освен ролката със съединителя се предлага и съвсем обикновенна 6 канална ролка.Та питането ми е каква е разликата и какво толкова има да разтоварва тази freilauf ролка,и какво ще стане ако сложа съвсем обикновенна ролка?

  2. #2
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Продава се отделно, нещо те пързалят...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #3
    започва да се пристрастява svilen5454's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Pleven
    Posts
    46

    Default а

    явно съм се изразил неправилно:имах предвид че има два вида ролки:обикновенна и freilauf ролка

  4. #4

    Default

    Взимаш НЕ обикновената,ако искаш да са ти здрави обтегача и демпферната шайба....... и да нямаш вибрации и ядове в бъдеще.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5
    започва да се пристрастява svilen5454's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Pleven
    Posts
    46

    Default а

    Мисля че ще имам възможност да монтирам и двете,защото няма логика да се предлага като резервна част и да не става.После ще пиша какъв е бил резултата.
    Интересно ми беше дали някои колега си е слагал такава ролка и дали има някакви последствия.

  6. #6
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by svilen5454 View Post
    Мисля че ще имам възможност да монтирам и двете,защото няма логика да се предлага като резервна част и да не става.После ще пиша какъв е бил резултата.
    Интересно ми беше дали някои колега си е слагал такава ролка и дали има някакви последствия.
    Градски, не върши глупости, ако не искаш да сменяш демпферна шайба по два пъти за годината. Този "гяволък" се заплаща скъпо.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #7

    Default

    Образователна темичка създадена в раздел в които си пуснал твоята темичка.Търсачката за около две секунди я намери:
    Може да четеш на воля.

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...ED%E0%F2%EE%F0

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by svilen5454 View Post
    Мисля че ще имам възможност да монтирам и двете,защото няма логика да се предлага като резервна част и да не става.После ще пиша какъв е бил резултата.
    Интересно ми беше дали някои колега си е слагал такава ролка и дали има някакви последствия.
    Ако си карал велосипед, знаеш че когато набереш някаква скорост и спреш да въртиш педалите, отзад се чува едно цъкане, колелото си върви по инерция но педалите стоят неподвижни. Това се случва благодарение на същия този механизъм (Freilauf).
    Сега си представи, че този механизъм го няма. Когато спреш да въртиш педалите, заради инерцията на колелото, задното колело посредством веригата ще върти педалите и в следствие на това може да се нараниш.

    Е, - същото се случва "с" и "без" въпросния механизъм на ролката на алтернатора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Аз покарах известно време с обикновена ролка. Резултата е 3 демпферни шайби и още толкова обтегачи и ремъци.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  10. #10
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Добре де, къде е логиката, моя алтернатор беше оригинално с обикновена шайба, разби се лагер и вместо да го правя си взех един втора употреба от по нова година алфа със същия двигател, чиято ролка беше също обикновена? нито съм имал проблеми с обтегача, нито с демферната шайба, ако е така защо ги слагат тези обикновени шайби?
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  11. #11
    започва да се пристрастява svilen5454's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Pleven
    Posts
    46

    Default a

    Значи все пак можело

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by zdravko_ss View Post
    Добре де, къде е логиката, моя алтернатор беше оригинално с обикновена шайба, разби се лагер и вместо да го правя си взех един втора употреба от по нова година алфа със същия двигател, чиято ролка беше също обикновена? нито съм имал проблеми с обтегача, нито с демферната шайба, ако е така защо ги слагат тези обикновени шайби?
    А ти как разбра,че шайбата е обикновена ???????

    ---------- Post added at 09:13 ---------- Previous post was at 09:13 ----------

    Quote Originally Posted by svilen5454 View Post
    Значи все пак можело
    Действай бре,ако ти сменят другите неща всяка година-давай.........................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by zdravko_ss View Post
    Добре де, къде е логиката, моя алтернатор беше оригинално с обикновена шайба, разби се лагер и вместо да го правя си взех един втора употреба от по нова година алфа със същия двигател, чиято ролка беше също обикновена? нито съм имал проблеми с обтегача, нито с демферната шайба, ако е така защо ги слагат тези обикновени шайби?
    Посмъртно не може да е с обикновена шайба.Вариантите са два:или някой ти е сложил алтернатор от бензинова,щото излиза по-евтинко,или твоята е тотално блокирала.
    Трети вариант няма.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако си карал велосипед, знаеш че когато набереш някаква скорост и спреш да въртиш педалите, отзад се чува едно цъкане, колелото си върви по инерция но педалите стоят неподвижни. Това се случва благодарение на същия този механизъм (Freilauf).
    Сега си представи, че този механизъм го няма. Когато спреш да въртиш педалите, заради инерцията на колелото, задното колело посредством веригата ще върти педалите и в следствие на това може да се нараниш.

    Е, - същото се случва "с" и "без" въпросния механизъм на ролката на алтернатора.
    По-елементарно обяснение-здраве му кажи,браво.
    Имаше клипове в ю-туб какво се случва със и без фрайлауфната ролка......колегата да гледа на воля и сам да прецени.
    А колкото до тия с обикновените шайби и аз мисля,че нещо е сменяно и не е слагано каквото трябва.....я от финансова гледна точка,я от некадърност.......и аз съм виждал 156-ца с обикновена ролка...е оказа се съвсем друго динамо монтирано и от там и ролката.......и резултата беше-ново динамо,нова обтяжна ролка,нова фрайлауфна ролка......колегата да решава.......нали е 80лв какво толкова......другата нямам идея колко е по-евтина,но не си заслужава
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #15
    започва да се пристрастява svilen5454's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Pleven
    Posts
    46

    Default а

    не ставаше въпрос за пари.купил съм си ролката за 85лева но интересното беше че и в двата магазина където ходих ми предложиха и обикновенна ролка.просто исках да попитам и във форума дали става за да знам за в бъдеще и за да е полезна темата и за други колеги,защото в другата тема не ми стана напълно ясно дали може или не.
    P.S Весела Коледа на всички

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •