Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Въпрос за Селения 20К

  1. #16

    Default

    Какво е това масло Селениа 20К..? За първи път го чувам...

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Какво е това масло Селениа 20К..? За първи път го чувам...
    Човече какво точно целеше с този пост, че не се пише Селениа а Селения(ако е за това........ ко ви става бе хора) или че 20к не става за нищо?

    П.С. Даже сега видях че автора на темата е написал Селения.
    Last edited by milenmilan; 26-12-2012 at 15:01.

  3. #18

    Default

    Чак толкова граматически пунктуален не съм (защото ако бях, досега да съм си резнал 200-300 пъти вените четейки във форума). Целях да НАМЕКНА, че тъпото масло 20К е обсъждано поне 20К пъти във форума...
    А по темата ще кажа, че знам за човек, който кара колите си както си се карат и ми е казвал, че сменя маслото на 20К километра, само дето не е 20К а "Рейсинг" (разликата в цените им не е толкова голяма)...
    Ако ще се рискува така, по-добре поне да е с някакъв "топ модел" на маслата, който обаче не е двойно естерен, иначе за мен лично е безмислен риск. Ако ще осморно синтетично да е това масло, пак е по-зле от Рейсинга, а и това 20К дори и да е потвърдено от някой тест, този тест 100% е правен на ЧИСТО НОВА кола...
    Last edited by badmadafaka; 26-12-2012 at 15:29.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Чак толкова граматически пунктуален не съм (защото ако бях, досега да съм си резнал 200-300 пъти вените четейки във форума). Целях да НАМЕКНА, че тъпото масло 20К е обсъждано поне 20К пъти във форума...
    А по темата ще кажа, че знам за човек, който кара колите си както си се карат и ми е казвал, че сменя маслото на 20К километра, само дето не е 20К а "Рейсинг" (разликата в цените им не е толкова голяма)...
    Ако ще се рискува така, по-добре поне да е с някакъв "топ модел" на маслата, който обаче не е двойно естерен, иначе за мен лично е безмислен риск. Ако ще осморно синтетично да е това масло, пак е по-зле от Рейсинга, а и това 20К дори и да е потвърдено от някой тест, този тест 100% е правен на ЧИСТО НОВА кола...
    Значи сме на сходно мнение , както в първият си пост в тази тема казах "Колега има много изписано точно за това масло" 20К е едно нормално полусинтетично масло, което ако се сменя на време, двигателя няма да има проблеми . С няколко думи, да се кара на км. като минерално и това е.

  5. #20

  6. #21
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    На пунтото съм слагал такова масло,средна работа,като се кара на високи обороти изчезва,не издържа.Сега съм с Мотул-само името му е голяма.Следващото което ще сипя ще е 10w60,макар и пак Селения,но Спорт,а не Рейсинг.Има разлика мжду двете.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  7. #22
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    На пунтото съм слагал такова масло,средна работа,като се кара на високи обороти изчезва,не издържа.Сега съм с Мотул-само името му е голяма.Следващото което ще сипя ще е 10w60,макар и пак Селения,но Спорт,а не Рейсинг.Има разлика мжду двете.
    Къде се загуби бе образ!
    Що не си признаеш , какво слагаш на печката
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #23
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Ако ще си сменяш маслото на 10к то защо си купуваш масло 20к ?!?!? Това е като да си купиш салам и да го ядеш само до половината.
    Веднъж смених селения 20 к на 18 700км пробег с един шел дето го взех срещу точки (никога не бих го купил с пари) ... Новият шел държеше, по-ниско налягане от старото селения 20к и то на студен мотор, на загрял се държеше добре .
    Кастрол магнатек 10W40 започва да ми го гори и да тропа на 7-800 км с доливане общо на 1 л с него изминах 10 000 .
    В момента съм пак със селения 20к което няма 20 000 пробег но наближава година и вероятно ще го сменя на около 12-13000 напролет отново със същото.
    Alfa 155 2.0 16v

  9. #24

    Default

    Бе аз не знам що се занимавате с глупости по 20К ами не вземете да си сипете по една Urania 100K и да забравите за масло докато имате кола...

  10. #25
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Защото в следствие на конденза, ще поеме твърде много вода в себе си и няма да е това което е .
    urania 100k е камионско масло.Тировете минават 100 000 сравнително доста по-бързо от личните автомобили при това повечето време в оптимален температурен режим .
    Alfa 155 2.0 16v

  11. #26
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Абсолютно са му много 20к на това масло, при мене като ми светна лампата на втория месец от смяната и навъртяни 2к, кво да кажа?! Ся, вярно, че колата ми и тя е 20к..откъм години, но това не променя факта, че тва масло не е много издържливо.

    Колегата, който е започнал темата-ако го слагаш, сменяй по-често и не пържи много колата. Отделно в студа става на туткал-ей имам в багажника още от него, ползвам го за разни цели, е та оня ден не мога да излея от бутилката бре. Само дето на гранули не беше станало. А това дето го казва Мордохи-недей така, колега, моля те-ще си счупи някой колата по тия твои съвети. Кво е това 30к до смяна. Като един колега-50к, те хората толкова не навъртат за цялото време, в което притежават дадена кола.

  12. #27
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Абсолютно са му много 20к на това масло, при мене като ми светна лампата на втория месец от смяната и навъртяни 2к, кво да кажа?! Ся, вярно, че колата ми и тя е 20к..откъм години, но това не променя факта, че тва масло не е много издържливо.

    Колегата, който е започнал темата-ако го слагаш, сменяй по-често и не пържи много колата. Отделно в студа става на туткал-ей имам в багажника още от него, ползвам го за разни цели, е та оня ден не мога да излея от бутилката бре. Само дето на гранули не беше станало. А това дето го казва Мордохи-недей така, колега, моля те-ще си счупи някой колата по тия твои съвети. Кво е това 30к до смяна. Като един колега-50к, те хората толкова не навъртат за цялото време, в което притежават дадена кола.
    Вероятно колега, според това което, описваш-си попаднал на фалшиво масло за съжаление ...нито едно масло от гамата на Selenia не се държи по подобен начин на студено с изключение на HPX-което е с вискозитет 20W50 и се използва при коли с висок разход на масло и по-износени мотори където въпросното HPX върши отлична работа .
    Last edited by dimo; 04-01-2013 at 11:36.
    Alfa 155 2.0 16v

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •