Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Въпрос за Селения 20К

  1. #1
    Запален алфист vanko_monev's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Сливен
    Age
    33
    Posts
    186

    Default Въпрос за Селения 20К

    Здравейте колеги, имам въпрос относно това масло, понеже периода му на смяна е 20К километра найстина ли мога да се доверя на това, до момента имам около 14к с него. Колата е 156 1,8 Т.С. не я карам рейсарската, карам си я нормално.

  2. #2

    Default

    На твое място,бих го сменил
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  3. #3

    Default

    Колега има много изписано точно за това масло, дори на него, до колкото помня си пише 20к км за карбураторни двигатели, и 15к за инжекциони и турбо двигатели. Това го казвам по спомен, а иначе от моя опит даже и 10к му е много. Та според мен го смени веднага, а за в бъдеще , сменяй на около 12к(стига да ги правиш тези км. за една календарна година) ако ги правиш за по-дълъг период, сменяй на 8-9к.

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    А аз не бих го сменил. Това масло има много по-дълъг живот от 20 хил/км. Още повече, че колегата не е драгаджия.
    Редно е маслото да си изкара ресурса.
    Иначе все едно си хвърляме парите на вятъра.
    Щом производителя казва 20хил/км, то със сигурност ще изкара още поне 7-8 без проблем.
    За конкретното масло е 30 хил/км.
    Бързам да отговоря на въпроса, защо производителя дава 20 хил/км?
    Ами защото той продава масла, а и да се застрахова от блейки като нас, дето се сещат за маслото, когато светне лампичката.
    Last edited by mordohy; 25-12-2012 at 22:40.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    А аз не бих го сменил. Това масло има много по-дълъг живот от 20 хил/км. Още повече, че колегата не е драгаджия.
    Редно е маслото да си изкара ресурса.
    Иначе все едно си хвърляме парите на вятъра.
    Щом производителя казва 20хил/км, то със сигурност ще изкара още поне 7-8 без проблем.
    За конкретното масло е 30 хил/км.
    Бързам да отговоря на въпроса, защо производителя дава 20 хил/км?
    Ами защото тя продава масла, а и да се застрахова от блейки като нас, дето се сещат за маслото, когато светне лампичката.
    Колега не съм съгласен, мойто го смених на около 9к, защото двигателя ми бе станал доста шумен, и вариатора хептем се бе разтракал, а кат го източих на нищо не приличаше. Аначе ето информация за това масло. "SELENIA 20K е ТРИБАЗОВО синтетично масло. Специално разработено като формула за автомобилите Алфа Ромео. Фиат и Ланчия с бензинови мотори! Маслото е с удължен пробег на смяна с 30% спрямо останалите масла. 20 000 км. за обикновените мотори и 15 000 км. за инжексионните. многоклапанните и турбо моторите."

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by milenmilan View Post
    Колега не съм съгласен, мойто го смених на около 9к, защото двигателя ми бе станал доста шумен, и вариатора хептем се бе разтракал, а кат го източих на нищо не приличаше. Аначе ето информация за това масло. "SELENIA 20K е ТРИБАЗОВО синтетично масло. Специално разработено като формула за автомобилите Алфа Ромео. Фиат и Ланчия с бензинови мотори! Маслото е с удължен пробег на смяна с 30% спрямо останалите масла. 20 000 км. за обикновените мотори и 15 000 км. за инжексионните. многоклапанните и турбо моторите."
    Маслото е за смяна, когато мотора започне да го яде.
    Различните масла се понасят различно от различни мотори.
    Като си дадем сметка и за различните ментета, широко застъпени у нас, става ясно , че всеки е прав.
    Аз говоря за истинско масло 20К. сложено на мотор , който е в нормални параметри. Ако мотора е износен, то маслото вече трябва да е съвсем друго. Ако е много износен, каквото и да му сипеш е все тая.
    Не го ли "гори" и не си ли е изработило ресурса, значи не е за смяна.

    Посоченият от тебе случай е класически за разредено от бензин масло. Виждал съм доста такива случаи.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Маслото е за смяна, когато мотора започне да го яде.
    Различните масла се понасят различно от различни мотори.
    Като си дадем сметка и за различните ментета, широко застъпени у нас, става ясно , че всеки е прав.
    Аз говоря за истинско масло 20К. сложено на мотор , който е в нормални параметри. Ако мотора е износен, то маслото вече трябва да е съвсем друго. Ако е много износен, каквото и да му сипеш е все тая.
    Не го ли "гори" и не си ли е изработило ресурса, значи не е за смяна.

    Посоченият от тебе случай е класически за разредено от бензин масло. Виждал съм доста такива случаи.
    Моя случай е и малко по-различен, много пъти я карам в високи обороти, карам я на къси разстояния(до работата), карах с затлъчен маслен сепаратор през целия период на маслото, около 2к на LPG. Но както споменах и постнах, на маслото му дават 15к за наще двигатели, ама както писах по-горе, 12к са много за това масло

  8. #8

    Default

    Зависи как се кара колата. Ако е на къси разстояния, маслото се сбозява по-бързо. Моето смърди яко на бензин. Не бих чакал да стане на 10к км за да го сменя.

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Зависи как се кара колата. Ако е на къси разстояния, маслото се сбозява по-бързо. Моето смърди яко на бензин. Не бих чакал да стане на 10к км за да го сменя.
    То ако смърди на бензин, само едно пържене по магистралата го оправя.
    Ето за това казах, че всичко е строго индивидуално. При нормален режим на работа си кара доста.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Маслото е за смяна, когато мотора започне да го яде.
    така е, ама тая селения почва да изчезва още на 8-9 хиляди.
    точка

  11. #11
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Стига глупости.Това че се сменяло на 20К км итн. всякакви други писаници са глупости.Специално за Селенията 20К км хахахахах не бих я карал дори 10К км даже бих я сменил на около 8.Мордохи това че колата ти не го гори не значи че маслото не ти е за смяна.Всички отлично знаем че такива дълги периоди за смяна на маслото за 16V TS са си като таралеж във гащите.Да не казвам че аз лично със това масло приключих доста оттдавна.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  12. #12
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Стига глупости.Това че се сменяло на 20К км итн. всякакви други писаници са глупости.Специално за Селенията 20К км хахахахах не бих я карал дори 10К км даже бих я сменил на около 8.Мордохи това че колата ти не го гори не значи че маслото не ти е за смяна.Всички отлично знаем че такива дълги периоди за смяна на маслото за 16V TS са си като таралеж във гащите.Да не казвам че аз лично със това масло приключих доста оттдавна.
    Били, точно факта, че почва да го гори означава, че е с изработен ресурс.
    Това е много старо правило.
    ТС с тия обороти изобщо не е за масло с тоя вискозитет, но това си е мое мнение.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Стига глупости.Това че се сменяло на 20К км итн. всякакви други писаници са глупости.Специално за Селенията 20К км хахахахах не бих я карал дори 10К км даже бих я сменил на около 8.Мордохи това че колата ти не го гори не значи че маслото не ти е за смяна.Всички отлично знаем че такива дълги периоди за смяна на маслото за 16V TS са си като таралеж във гащите.Да не казвам че аз лично със това масло приключих доста оттдавна.
    Подкрепям, но това си е мое мнение.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  14. #14

    Default

    http://www.bobistheoilguy.com
    За кой ли път го пускам, сайта с най - систематизирана и опростена за юзъра информация за маслото.......
    С 2 думи - това което казва производителя не винаги е желателно да се прави, съвременните масла траят все по малко, добавките в тях който всъщност вършат черната работа са все по малко заради изискванията на производителите за разните им там катализатори, дпф филтри и прочее защото тия добавки съкращават живота им.......
    Лично аз в две от колите който карам по юнашки наливам масло което не е ховологирано от който и да било......
    Също мое мнение....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Били, точно факта, че почва да го гори означава, че е с изработен ресурс.
    Това е много старо правило.
    ТС с тия обороти изобщо не е за масло с тоя вискозитет, но това си е мое мнение.
    Абе аз това от теб го чувам за първи път че маслото се сменяло когато почнел двигатела да го гори ама както и да е.Според мен логиката ти е абсолютно грешна но не ми се спори.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •