Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Премахване на дебитомер (идея)!?

  1. #16
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    [QUOTE=mimouzunov;1160712]Дебитомера с клапата (какъвто е на 8в-то) как ще отрази тая промяна!? В смисъл обема на въздуха на високо които ще засмуква двигателя нее ли пак същия а само кислорода в него да е по-малко (несъм наясно но така си мисля на първо четене)?! Тук ланда сондата маи има по-силна роля

    ---------- Post added at 15:09 ---------- Previous post was at 15:08 ----------



    Един куб.м. въздух на морското равнище и на 1000 м. или на 2000м. надморска височина си е един куб.м.Плътноста на въздуха обаче в този куб.м. е различна.Респективно и количеството кислород в него.Демек обема е един и същ но масата на засмукания въздух е различна.И понеже обема на двигателя е константа то той ще засмуче същия обем като на морското равнище, но масата ще е по-малка.Следователно кислорода ще е по-малко и ще ти падне мощността.Не знам ако е с турбокомпресор дали не може да компенсира особено ако е с променлива геометрия.Тука специалистите да се изкажат.Ма ти колко на високо ще я караш че те приснява.То верно че Алфите вървят ма чак пък да летят....
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #17
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Според мен, начина да премахнеш дебитомера, ако това е главната цел- това е да използваш megasquirt. Това с ползването на газовия компютър е един вид такова залитане от твоя страна.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  3. #18
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    mimouzunov, и аз съм си мислел за подобно нещо, докато имах такива инжекциони в колите ми. Не знам за теб, но аз никак не ги "обичам" старите дебитомери.
    Ако наистина искаш да се отървеш от електрониката с дебитомера, вместо мегаскуирт аз бих си взел електроника от Фиат Купе 2.0 16в или някоя подобна кола.

    П.С.
    Между другото нямаше ли газови ЕКУ-та, които имат вграден МАП сензор в тях и се прекарва шлаух между смукателния колектор и газовото ЕКУ?
    Това последното го говоря много наизуст.
    Alfa Romeo 75 24V

  4. #19
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    mimouzunov, и аз съм си мислел за подобно нещо, докато имах такива инжекциони в колите ми. Не знам за теб, но аз никак не ги "обичам" старите дебитомери.
    Ако наистина искаш да се отървеш от електрониката с дебитомера, вместо мегаскуирт аз бих си взел електроника от Фиат Купе 2.0 16в или някоя подобна кола.

    П.С.
    Между другото нямаше ли газови ЕКУ-та, които имат вграден МАП сензор в тях и се прекарва шлаух между смукателния колектор и газовото ЕКУ?
    Това последното го говоря много наизуст.
    В момента е само идея всичко това!
    Щом работи замисъла ми (да откача дебитомера) и да карам на газ без видимо покачване на разхода може и да се получи нещо с бензина.. Не мисля да сменям електроники и да се вкарвам в разни приключения иначе, всичко се прави само за експеримента!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    mimouzunov, и аз съм си мислел за подобно нещо, докато имах такива инжекциони в колите ми. Не знам за теб, но аз никак не ги "обичам" старите дебитомери.
    Ако наистина искаш да се отървеш от електрониката с дебитомера, вместо мегаскуирт аз бих си взел електроника от Фиат Купе 2.0 16в или някоя подобна кола.

    П.С.
    Между другото нямаше ли газови ЕКУ-та, които имат вграден МАП сензор в тях и се прекарва шлаух между смукателния колектор и газовото ЕКУ?
    Това последното го говоря много наизуст.
    "... нямаше ли газови ЕКУ-та, които имат вграден МАП сензор в тях и се прекарва шлаух между смукателния колектор и газовото ЕКУ? " - има:
    http://www.bluetronic.info/ - един пример

  6. #21
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Моята газова (BiGAS) е с МАП сензор......за какъв шлаух става въпрос и как се връзва???
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •