Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 56 of 56

Thread: Няма ми го маслото!!

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    ... Последна гасне дюзата.
    Не е по темата, ама за 16-волтовите ТС-и дето съм виждал жабарят си пише, че двигателя се пали след като изгасне дюзата - иначе палиш без да си изчакал заключението на чек-а. Освен ако не става въпрос за ТС, или пък има софтуерни различия по модели.
    Last edited by endeavour; 04-01-2013 at 07:10.

  2. #47

    Default

    Днес ще направя едно видео за да видим кое как гасне.....

  3. #48
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Който я кара тази кола както си трябва, капещото масло няма време да падне на земята и омаслява задния мост.
    А който кара не-както трябва, го хваща червеното по кръстовищата и му пишат актове.
    Хъхъ,хапсолютно вярно становище,колега
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

  4. #49

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Не е по темата, ама за 16-волтовите ТС-и дето съм виждал жабарят си пише, че двигателя се пали след като изгасне дюзата - иначе палиш без да си изчакал заключението на чек-а. Освен ако не става въпрос за ТС, или пък има софтуерни различия по модели.
    What if i told you... че има ТуйнСпарк 2.0 16V (Awwww yeaaaah!), на който ако чакаш да ти изгасне "дюзата" преди да го запалиш, просто никога няма да го запалиш...
    По принцип си прав и това си е напълно логично (да чакаш да изгасне всичко, което светва на контакт преди да запалиш), но не е задължително.

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    What if i told you... че има ТуйнСпарк 2.0 16V (Awwww yeaaaah!), на който ако чакаш да ти изгасне "дюзата" преди да го запалиш, просто никога няма да го запалиш...
    По принцип си прав и това си е напълно логично (да чакаш да изгасне всичко, което светва на контакт преди да запалиш), но не е задължително.
    Ако чакаш да изгасне всичко, естествено че няма да запалиш - ще има да си чакаш лампите за маслото и зареждането... А такива индивиди, дето не им гасне изобщо дюзата, по мои наблюдения не палят и с чакане , и без чакане, тъй че не виждам логиката, но както и да е . Темата беше за маслото на жтд.

  6. #51

    Default

    Не си ме разбрал - казвам, че има туйнспаркове, на които чека НЕ гасне преди да е запалена колата (и не са строшени).

  7. #52

    Default

    При мен дюзата светва за кратко след запалването, после гасне. Като съм на контакт и чакам чека да приключи е изгаснала. Същото прави и абс.

  8. #53

    Default

    Така...Днес сутринта ситуацията беше следната...маслото беше над макса .... поради причината че аз му налях предния ден масло...След оглед от долу на колата....няма никакви течове от никъде....сухо....което води до проблема с въпросния клапан на филтъра.
    Ето го и видеото което направих ...колата е студена ..това и е първото палене за деня.....Струва ми се че всичко е наред....
    http://www.youtube.com/watch?v=nJPsQ...ature=youtu.be

  9. #54

    Default

    наред е поне по клипчето което си направил.Само на края има някакъв стържещ звук но не знам дали е от автомобила.

  10. #55

    Default

    Не,тоя звук не е от колата....нещо правеха я гаражите,стърженето идва от другаде....
    Добре,да обобщим....единя ден маслото го няма...на другия ден е там....колата не пуши,няма течове от никъде...пали нормално,лампата за ниското налягане на маслото изгасва нормално.....та,за къв к**р беше тая простотия с маслото...

  11. #56

    Default

    Quote Originally Posted by CHEFO666 View Post
    Не,тоя звук не е от колата....нещо правеха я гаражите,стърженето идва от другаде....
    Добре,да обобщим....единя ден маслото го няма...на другия ден е там....колата не пуши,няма течове от никъде...пали нормално,лампата за ниското налягане на маслото изгасва нормално.....та,за къв к**р беше тая простотия с маслото...
    не си премерил правилно забравяш за проблема!
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •