Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 56

Thread: Няма ми го маслото!!

  1. #16

    Default

    При мен тече от към скоростната кутия и си личи. Той казва, че е сухо там.

  2. #17
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Quote Originally Posted by CHEFO666 View Post
    Аз имам катализатор да....и точно тук ме съмнява че това е причината за да не виждам пушилките....и колата си е направо бъгава....
    Не каза че е бъгава. Има едно пласмасово съединение с утайник от филтъра до турбото там гледа ли?
    166 2.4JTD-00г.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    семеринг сигурно
    Има познал участник

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    Не каза че е бъгава. Има едно пласмасово съединение с утайник от филтъра до турбото там гледа ли?
    Мисля че го знам този утайник....там не съм гледал...Пластмасов е нали...за него говорим....?
    Май ще трябва да се ходи в бокса,и на канала да се гледа....деееба...

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    Не каза че е бъгава. Има едно пласмасово съединение с утайник от филтъра до турбото там гледа ли?
    Посоката на въздуха е от филтъра към турбото. Как би се движило маслото с/у въздушния поток?

    ---------- Post added at 20:38 ---------- Previous post was at 20:37 ----------

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Има познал участник
    Е нали каза, че никъде не е омаслено? Кой семеринг?

  6. #21
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Понякога лошо работещ възвратен клапан на маслен филтър може да доведе до различни показания на щеката (+ - 0,5 литра). Но при количеството за което говори колегата, едва ли в това ще е причината.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #22

    Default

    Семеринга на вала.
    Да казах че не е омаслено никъде,освен целият под на автомобила.Това се видя като легнах под задното окачване.

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Понякога лошо работещ възвратен клапан на маслен филтър може да доведе до различни показания на щеката (+ - 0,5 литра). Но при количеството за което говори колегата, едва ли в това ще е причината.
    Хм...възвратен клапан ?...къде се намира?....да не се окаже че е това е проблема...щото няма логока..единя ден да е там маслото на макс..на другия ден да е на минимума....и да съм си го забил хептен повече като съм налял още масло...баси...

  9. #24
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    [QUOTE=makedoneca1968;1161548]Посоката на въздуха е от филтъра към турбото. Как би се движило маслото с/у въздушния поток?


    Виждал съм свалени и там има масло-малко но има. Този утайник според теб за какво е?
    166 2.4JTD-00г.

  10. #25

    Default

    намира се в масления филтър, възвр. клапан

    ---------- Post added at 20:58 ---------- Previous post was at 20:57 ----------

    [QUOTE=trop4i;1161567]
    Quote Originally Posted by makedoneca1968 View Post
    Посоката на въздуха е от филтъра към турбото. Как би се движило маслото с/у въздушния поток?


    Виждал съм свалени и там има масло-малко но има. Този утайник според теб за какво е?
    това са резонатори,а не утайници
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #26
    Запален алфист sole_moe's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Pleven
    Posts
    162

    Default

    А със сигорност ли щеката е показвала вярно защото повечето случаи се омаслява на много места със масло и сега да се отаило и да показва реално
    156 SW 1.9JTD 110ph

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by sole_moe View Post
    А със сигорност ли щеката е показвала вярно защото повечето случаи се омаслява на много места със масло и сега да се отаило и да показва реално
    За 3 месеца от както притежавам колата...при всяка провеерка на маслото ми е показвало на макс....като изключим днес в който нямаше никой на щеката

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by CHEFO666 View Post
    Хм...възвратен клапан ?...къде се намира?....да не се окаже че е това е проблема...щото няма логока..единя ден да е там маслото на макс..на другия ден да е на минимума....и да съм си го забил хептен повече като съм налял още масло...баси...
    Както каза лорда, намира се в самия маслен филтър. Предназначението му е да пропуска маслото само в една посока отдолу нагоре. Когато загасиш двигателя този клапан трябва да затвори за да не позволи на маслото от магистралата да се върне в картера и при следващото палене детайлите, които трябва да се мажат да останат без мазане докато помпата качи масло от картера.
    Когато този клапан не затвори, количеството от магистралата се стича в картера и вдига нивото. Друг път, когато затвори нормално, в картера липсва въпросното количество и така нивото е различно.
    Клапанът не се ремонтира. Просто се сменя филтъра.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Както каза лорда, намира се в самия маслен филтър. Предназначението му е да пропуска маслото само в една посока отдолу нагоре. Когато загасиш двигателя този клапан трябва да затвори за да не позволи на маслото от магистралата да се върне в картера и при следващото палене детайлите, които трябва да се мажат да останат без мазане докато помпата качи масло от картера.
    Когато този клапан не затвори, количеството от магистралата се стича в картера и вдига нивото. Друг път, когато затвори нормално, в картера липсва въпросното количество и така нивото е различно.
    Клапанът не се ремонтира. Просто се сменя филтъра.
    А ха...По този повод ще допълна нещо което се сетих.При първата проверка днес маслото беше на минимум....След това запалих колата за около 20 сек и я изгасих....след около 15 мин проверих маслото...е тогава вече щеката беше суха...все едно няма масло в двигателя.....Да имам ли съмнения за тоя клапан...??

  15. #30
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by CHEFO666 View Post
    А ха...По този повод ще допълна нещо което се сетих.При първата проверка днес маслото беше на минимум....След това запалих колата за около 20 сек и я изгасих....след около 15 мин проверих маслото...е тогава вече щеката беше суха...все едно няма масло в двигателя.....Да имам ли съмнения за тоя клапан...??
    Да, спокойно можеш да се съмняваш в него, особено ако ти прави впечатление, че при студен старт двигателят потропва повечко за 3 - 4 секунди и после утихва.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •