Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 56

Thread: Няма ми го маслото!!

  1. #1

    Default Няма ми го маслото!!

    Пичове,говорим за 2.4 jdt...онзи ден проверих маслото.Всичко беше прекрасно....маслото стигаше до втората черта на щеката....до тук добре....от както е карам няма пушилки,черни,зелени,бели,сини пушеци...все още всичко изглежда ок.....до днес сутринта....вдигам щеката....и ми пада чеенто ...щеката суха....никой няма...маслото на минимум ....пак слагам ...пак вада...не...масло няма...клякам от долу..да гледам да не е изтекло...не...сухо...гледам кулери,турбини,тръби,маркучи...не...и там сухо...а масло няма на щеката.
    Долях му един литър масло.....Излиза че от онзи ден когато всичко беше наред...до днес,съм изминал 50км в града....и днеес нямам масло на щеката....изгорила е 1 литър за 50км....
    Пак да повтора...като някой папагал....колата не пуши,дори и черно,което е характерно при ускоряване на дизел....и върви много.....
    някакви идеи?

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    колега единственото логично обяснение в този случай е, че се е свило. Ама чак с половин литър малко множко
    Да единия вариант е, че е изгорено от двигателя. Втория, че е изтекло, но не на място а по малко на път. И третия ако си го мерил по наклон последния път, а не хоризонтално в комбинация със свиване от студа да даде отклонение.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by CHEFO666 View Post
    Пичове,говорим за 2.4 jdt...онзи ден проверих маслото.Всичко беше прекрасно....маслото стигаше до втората черта на щеката....до тук добре....от както е карам няма пушилки,черни,зелени,бели,сини пушеци...все още всичко изглежда ок.....до днес сутринта....вдигам щеката....и ми пада чеенто ...щеката суха....никой няма...маслото на минимум ....пак слагам ...пак вада...не...масло няма...клякам от долу..да гледам да не е изтекло...не...сухо...гледам кулери,турбини,тръби,маркучи...не...и там сухо...а масло няма на щеката.
    Долях му един литър масло.....Излиза че от онзи ден когато всичко беше наред...до днес,съм изминал 50км в града....и днеес нямам масло на щеката....изгорила е 1 литър за 50км....
    Пак да повтора...като някой папагал....колата не пуши,дори и черно,което е характерно при ускоряване на дизел....и върви много.....
    някакви идеи?
    Ауспухът мазен ли е? Теч под колата?

  4. #4

    Default

    винаги мери маслото на едно и също място, малък наклон дава големи отклонения, преди няколко дена смених моето, налях 5 литра и стои на минимума, друг път отиваше до горе, запалих поработи на място пак така, после карах стотина километра и се вдигна, не знам къде беше.Не мисля, че го е изгорила твоята.
    Last edited by lordliness; 03-01-2013 at 19:23.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5

    Default

    Алфата стои в гараж...при температура към 15 градуса в гаража....там е и равно,няма наклон на никъде.
    Да предположим че е изтекло по пътя някъде.....ама как точно един литър ша изтече ? ...Ауспухът , не е мазен ,и там бърках....черно,но не и мазно....
    Направо си го е изгорила.Налях и един литър и си застана на милиметър под максимума....после е покарах малко...изчаках я да истине....проверих го,и беше пак на макса....
    Мн странно....такова не ми се беше случвало......
    Само по себе си маслото е ЛИКИ МОЛИ 10в40,пича от който купих колата каза че е сменяно преди 1000 км....аз съм и навъртял още 4 хиляди..значи маслото да е на 5000км да речем...
    луда работа...

  6. #6

    Default

    и аз съм с лики карам по 15 000 поне. Покарай още и виж пак
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Проверяваш го редовно занапред и това е. Ако се повтори пак-трябва сериозно да се търси причината.Дано не се повтаря.
    166 2.4JTD-00г.

  8. #8

    Default

    Пффф....дано не се повтаря....ма ше видим...един път тръгнало ли е ...
    мистерия...
    Тва е че не мога и да се сетя нещо да ми е направило впечатление...миризма,пушене,теч....единя ден има масло...на другия го няма.....за някви си 50км каране в града....
    Ще го следим и ще видим....

  9. #9

    Default

    Преди няколко години след смяна на масло,и пробег около 150 километра със скорост около 130-140 ми светна лампата.Спрях вдигнах щеката нямаше никои.Погледнах от долу теч нямаше.Отидох отзад ауспуха чист,да де ама нещо ме накара да се загледам по задното окачване и тогава видях че в близките години от долу колата ръжда няма да хване

  10. #10
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Преди няколко години след смяна на масло,и пробег около 150 километра със скорост около 130-140 ми светна лампата.Спрях вдигнах щеката нямаше никои.Погледнах от долу теч нямаше.Отидох отзад ауспуха чист,да де ама нещо ме накара да се загледам по задното окачване и тогава видях че в близките години от долу колата ръжда няма да хване
    От къде беше теча?
    166 2.4JTD-00г.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Преди няколко години след смяна на масло,и пробег около 150 километра със скорост около 130-140 ми светна лампата.Спрях вдигнах щеката нямаше никои.Погледнах от долу теч нямаше.Отидох отзад ауспуха чист,да де ама нещо ме накара да се загледам по задното окачване и тогава видях че в близките години от долу колата ръжда няма да хване
    Как тъй бре..? .... я кажи какво е било...че може и при меен да е така....

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    30

    Default

    тръби,маркуч, ама отвътре?

  13. #13

    Default

    Според мен тече от някъде. За сто километра да изчезне и да не омазни ауспуха... Катализатор имаш ли?

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Според мен тече от някъде. За сто километра да изчезне и да не омазни ауспуха... Катализатор имаш ли?
    Аз имам катализатор да....и точно тук ме съмнява че това е причината за да не виждам пушилките....и колата си е направо бъгава....

  15. #15

    Default

    семеринг сигурно
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •