Results 1 to 9 of 9

Thread: Въпрос относно би-ксенон

  1. #1
    започва да се пристрастява Elektro's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Turnovo Hills
    Posts
    44

    Default Въпрос относно би-ксенон

    Алфа 166 2.4 2004 година, та едната крушка на би-ксенона на късите ми светва и угасва постоянно, пробвах да сменя двете крушки една с друга и започна да премигва другият фар, от което направих извода, че е в крушката проблема. Въпросът ми е какви точно крушки трябва да търся, че забравих какво пишеше на тях и дали имате оферти, нещо от сорта на osram, philips, bosch или за hella, някой опитен да помага, кои са добри и струват ли си високите им цени ?
    Last edited by Elektro; 04-01-2013 at 01:05.
    It's not how you stand by your car,it's how you race your car.

  2. #2

    Default

    Да потърся ли две-три теми за оригиналния ксенон, или сам ще го направиш?

  3. #3
    започва да се пристрастява Elektro's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Turnovo Hills
    Posts
    44

    Default

    Еми аз търсих и общо взето са стари темичките и информацията и нищо не пише...
    It's not how you stand by your car,it's how you race your car.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Крушката ти е модел D1S оригинално във фара се поставя крушка с марка Osram,но не е задължително да е такава.Марковите се продават на цена около 200 лева.Има доста по-евтини китайци.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  5. #5

    Default

    Колега вземи си от тези ефтините, слагал съм на много коли и редко има дефектни. Струват някъде 30ина лв даже има и такива с гаранция ако го земеш от Ксенон.бг примерно .А също така трябва да знаеш с какъв интензитет е старата крушка, за да няма разлика в цвета (5000,6000,7000 келвина...
    Last edited by ivaylo; 04-01-2013 at 20:05.

  6. #6
    започва да се пристрастява Elektro's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Turnovo Hills
    Posts
    44

    Default

    Ами оказа се, че си намерих крушки D1S, philips на добра цена, но лошото е че почна да ми мига и другия фар дали това е от крушките и как да разбера... да знам дали има смисъл да ги сменям ?
    It's not how you stand by your car,it's how you race your car.

  7. #7

    Default

    Възможно е да е от баластите те понякога дават фира и нее могат да стартират крушката , ако имаш здрава крушка пробвай дали ще примигва

  8. #8
    започва да се пристрастява borvass's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    51

    Default

    Аз ще ти кажа как беше при мен. Като я взех колата беше изгоряла едната крушка и сложихме временно някаква, но не оригинална и фаровете (и двата) премигваха кофти и аз мислих, че е от баласти и т.н., но след като смених "временната" крушката с оригинална нещата заспаха и от тогава нямам ядове. Иначе в подробности не мога да ти помогна.

    Alfa Romeo 166 2.4JTD 20V FL
    Fiat Punto 1.2HSD 1995

  9. #9
    започва да се пристрастява Elektro's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Turnovo Hills
    Posts
    44

    Default

    Извода е да търся 2 хубави крушки, а пък тогава ако не стане значи лошо... мерси колеги
    It's not how you stand by your car,it's how you race your car.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •