Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Излиза пистовия ремък 2.4

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Ми тя тази дупка е като вкараш камъка 32 да я застопориш да извадиш ремъка да го смениш без да напъваш отново.
    Еми точно, застопоряваш, обираш от обтяжната ролка /с двете дупки/ и махаш застопоряването.
    Ето и темата http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F2%E5%E3%E0%F7 , колегата Pepko-Bepko го е обяснил
    Last edited by pakumba; 05-01-2013 at 21:19.

  2. #17
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Аз ремъка го натегнах по следния начин: охлабих с 15 ролката с ексцентрика и с 32 на демферната ролка 2ри човек завъртя наляво да я охлаби,но не докрай за да има и в 2те посоки възможност за движение,а аз през това време натиснах ексцентричната ролка да опъне ремъка и стегнах с 15 ключ.2рия човек пусна другата ролка стегнах шестограма и тва беше.Нз дали е правилно,не съм слагал щифтове просто исках да е опънат с възможност автоматичния обтегач да работи и в 2те посоки.
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Аз ремъка го натегнах по следния начин: охлабих с 15 ролката с ексцентрика и с 32 на демферната ролка 2ри човек завъртя наляво да я охлаби,но не докрай за да има и в 2те посоки възможност за движение,а аз през това време натиснах ексцентричната ролка да опъне ремъка и стегнах с 15 ключ.2рия човек пусна другата ролка стегнах шестограма и тва беше.Нз дали е правилно,не съм слагал щифтове просто исках да е опънат с възможност автоматичния обтегач да работи и в 2те посоки.
    Ми правилно или не и аз така съм го направил преди 30 000км....при положение ,че обтегача е втора ръка....за сега проблеми нямам.И аз сега разбирам за щифта и т.н......
    Сега най вероятно ще се обади някой да ни оплюе.......като гледам как се развиват събитията във форума
    И все пак благодаря за инфото на колегите.
    Last edited by undy; 06-01-2013 at 01:43.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #19
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    И при двата варианта крайния резултат е един и същ,просто когато се подходи към този със щифта е по лесно и втори човек не ти е необходим.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  5. #20
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Аз пък изобщо не съм обтягал нищо, просто натегнах обтегача с 32, сложих ремъка ,отпуснах и готово.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •