Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Проблем с вървенето

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    burgas
    Posts
    78

    Default Проблем с вървенето

    Здравейте на всички ...
    Имам проблем с вървенето на моята Алфа 156 1.8 ТС.Усещам я ,че не върви както трябва и глъхнее и започва да върви чак след 2,5 к оборота... Дебитомера го почистих и имаше много леко подобрение... Също така и разхода на гориво ми е много голям около 15 градско ... Четох за ЕГР и почистване на тръби и подобни . Но ако бихте помогнали и вие с някакви съвети за подобрението на вървенето и намаляне на разхода на гориво защото 15 градско е много и не я настъпвам , сменям на 2к оборота...За въпросния ЕГР ми е интересно , ако го затапя дали ще се подобри вървенето и четох за турбини , номоята е бензинка и няма турбина.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default

    Имам спомен, че някой ми беше казал, че този мотор няма ЕГР...
    А иначе, както е и правилно, отговорите които ще получиш ще бъдат до голяма степен предположения, които можеш да си спестиш с една диагностика. Виж какво ще покаже компотера и тогава му мисли. Не знам от кога я имаш колата но е вариант да помолиш колега от Бс да ти даде дебиломера си за тест и да видиш как е с него. Има вероятност да е от него, това че си го почистил не значи, че си го върнал към заводски стойности . Може да е тръгнал да си заминава още като си се сдобил с колата. Пуши ли колата, ако да - какъв цвят е пушека, на какво мирише отзад...?
    Има си и друга истина - ТС наистина върви от 4к оборота нагоре.
    Last edited by slaf4u; 07-01-2013 at 14:02.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  3. #3

    Default

    Ти нямаш егр, той е само при дизела. Нещото, което може да се запуши при теб е катализатора. Може да е всичко, свързано с образуването на сместа. Без диагностика е хвърляне на боб.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    burgas
    Posts
    78

    Default

    Ми то нормално сега отзаде вади пушек такъв бял но като се загледам от всички коли го вади еднакъв докато загрее и после няма проблеми В Бургас , ако някой може да ми предложи къде да я закача или във Варна на компютъра и наистина там ще ми кажат вече :P

  5. #5
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default

    Спокойно,колега. И аз докарах учудващите 14-15 бенз. градско Иначе извън е 7-7,5
    Качвах я на диагностика и всичко е 6+! И при мен започва да върви след 2500-3000 оборота нагоре.
    Погледни свещите как са.
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    burgas
    Posts
    78

    Default

    Quote Originally Posted by gogo79 View Post
    Спокойно,колега. И аз докарах учудващите 14-15 бенз. градско Иначе извън е 7-7,5
    Качвах я на диагностика и всичко е 6+! И при мен започва да върви след 2500-3000 оборота нагоре.
    Погледни свещите как са.
    Да учудващо как извънградско ми харчи мн малко около 6 7 пък в града 13 15 ... няма такъв разход и то бензин без газ ... много барка в джоба ... пък свещите не искам да ги пипам ,че са голяма цифра и те... Ако ги почистя само дали ще има някакъв ефект и една смяна на свещи колко ще излезе горе долу ?

  7. #7
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Дензо по евтин вариант от NGK-то.Ми свали ги виж как са.Зимата не очаквай разход като през лятото.Пък и до 2к оборота какво вървене чакаш от ТС.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #8

    Default

    Мирише ми на умираща сонда.

  9. #9
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    В града с климатик също вдига доста.Мойта поне е така.Включва се сам и така и не можах да му изключа автоматичното включване с разни комбинации.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    В града с климатик също вдига доста.Мойта поне е така.Включва се сам и така и не можах да му изключа автоматичното включване с разни комбинации.
    При мен фаталито с врътките свърши работа...
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  11. #11
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Я кажи ако я знаеш, че моята може да не вярна, пък наскоро ми разсеяха съмненията че на преди 2000 не ставало.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #12

    Default

    И при мен не стана по описания начин,НО аз направих друг експеримент и се получи.
    Всичко което е описано го направих на запален мотор.
    Даже бях пуснал и тема някъде.

    А,ето я:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=47500
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #13
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Врътката с климатика става и преди 2000г. И моята беше с автоматичен климатик, но го изключих. Не помня точно сега как ставаше, но в книжката го има.

    П.П. Иначе по темата и аз съм на мнението на Доко за ламбда сонда. Точно това са нейните признаци - завишен разход, прекъсване и никакъв вървеж.

  14. #14
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Мерси ще го пробвам утре.Баси и екстрата ,можеше и да е по-просто - едно копче - ръчно и автоматично.

    Може да е ламбда, ама да иде на един комп, да не се лута на боб.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  15. #15
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Мерси ще го пробвам утре.Баси и екстрата ,можеше и да е по-просто - едно копче - ръчно и автоматично.

    Може да е ламбда, ама да иде на един комп, да не се лута на боб.
    Обаче при теб е без палене на колата, щото е от старите. Демек слагаш температурата на макс, духането на 0, а 3-тата врътка пак я въртиш до край, като температурата. След това даваш контакт без да палиш и цъкаш средната врътка от 0 на ауто, след това връщаш на 0 после пак на ауто и накрая пак на 0 и връщаш ключа и си готов.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •