Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39

Thread: Имам ли проблем с термостата?

  1. #1
    започва да се пристрастява viksans's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Джунглата
    Posts
    50

    Default Имам ли проблем с термостата?

    В нормално време трудно ми достигаше 80градуса,а за 90 да не говоря,ако е на баир и се мъчи колата и както ми се наложи да спусна и паднат градусите.Но тия дни в тези -10 градуса съм карал 25 км извън градско,след това и в града и стрелката и 80 градуса не можа да качи.Нямам кора под двигателя(ако има значение),мисля че термостата ми е отишъл,някой срещал ли е подобен проблем.Благодаря предварително.

  2. #2
    Запален алфист iwo156's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    143

    Default

    Сменяй го.

  3. #3
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    За термостат си колега,сменяй го по-скоро,'щото за ТС-а става кофти
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

  4. #4
    започва да се пристрастява viksans's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Джунглата
    Posts
    50

    Default

    Добре,благоадря ви много колеги,с дизел съм

  5. #5
    и аз алфист angelovi69's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Kazanlak, no ot Veliko Tarnovo
    Age
    54
    Posts
    784

    Default

    Няма ли да е по-правилно да гледаш градусите на диагностика и там си се изписват реалните градуси на мотора. Стрелката може да те лъже на таблото. Аз в последните студени дни не съм виждал 90 градуса на таблото. Стрелката стои между 90 и лявата черта ( която значи 80, а не 70 градуса). И аз се бях уплашил, че съм за термостат, а го сменях преди година. Също и друго пробвах - запалих колата в студа и наблюдавах градусите. На лаптопа задминаха 50 градуса, а стрелката на таблото не отделяше. С колко градуса беше разминаването не запомних. Според мен - първо диагностика. В други теми беше писано като запалиш колата, да пипаш дебелия маркуч към радиатора , отгоре. Ако стопля плавно - значи термостата ти не затваря добре. Ако изведнъж се стопли, всичко е ОК. Нека и други колеги споделят.
    Alfa Romeo 156 SW 122kW 2004 DISTINCTIVE
    Lancia Y 1,2 8V 60к.с. 2001g. - на щерката
    Skoda 100S-в пенсия и КлиоI,1,4 Energy-продадено Opel kadet 1,3 LS sedan 1989 44kW 4 скорости-по неволя-пръдливия Ханс-продаден 0878316296и 0893569553

  6. #6
    започва да се пристрастява viksans's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Джунглата
    Posts
    50

    Default

    ще пробвам и твоя начин ,колега

  7. #7
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Колега, това първи дизел и първа зима с него ли ти е? Ако досега си карал бензин, нормално е да се стряскаш. Дизелът загрява чувствително по-бавно и държи температура трудно. Ако спускаш по наклон на скорост в студено време, или го оставиш да работи на място, моторът изстива. Нормално е зимата стрелката на температурата да седи между втората чертичка (80 градуса) и средата (90 градуса).
    Ако В ДВИЖЕНИЕ падне надолу, тогава вече може да имаш проблем.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #8
    започва да се пристрастява viksans's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Джунглата
    Posts
    50

    Default

    да ,тая зима ми е първа с дизела,до сега все бензинки карах..но не може 25 км да карам извън градско и да ми стои стрелката между 50 и другата черта..трудно дига градоси по наклон надолу на скорост пада градусите,а 90 градуса не съм виждал от хубавото време.

  9. #9
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    Да ползвам темата на колегата защото и аз се съмнявам в моя термостат които сменях преди 2г.Това е на извънградско каране а в колата има парно да те утрепа в Сф температурата стига до 90,моля за някакъв съвет
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails image.jpg  
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  10. #10
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by stefoo View Post
    Да ползвам темата на колегата защото и аз се съмнявам в моя термостат които сменях преди 2г.Това е на извънградско каране а в колата има парно да те утрепа в Сф температурата стига до 90,моля за някакъв съвет
    Колеги на мен та тази снимка по комп ми показва 89 градуса а като одлепи от 50 е на 75,луже много датчика и трябва да се сменя с термостата,моя термостат е на 98 гр.,Вернет
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  11. #11
    Запален младши алфист angel_1987's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    РУДОЗЕМ/СМОЛЯН
    Posts
    160

    Default

    колега сменяй го навреме че аз карам и дизелова колица и дизела усеща повече термостата в разхода от колкото бензина

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    20

    Default

    Здравейте нов съм във форума и бих искал да ви се похваля,че вече съм начинаещ алфист.Днес си купих ALFA ROMOE 156 1.8 TS 144 h.p.2001г. Напук на всички хора ,които ми се клеха да не взимам такава кола,много съм доволен от покупката си.Та просто исках да ви питам какви са ви впечатленията от тази кола и по точно този мотор.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by angel_1987 View Post
    колега сменяй го навреме че аз карам и дизелова колица и дизела усеща повече термостата в разхода от колкото бензина
    хаха...напротив! Моята бензинка (2.0TS) лятото ми се скапа термостата! Удари ми разход 15/100км луда работа, едва се прибрах от Русе до Г.Оряховица със 50 лв. ....

    Quote Originally Posted by bonc View Post
    Здравейте нов съм във форума и бих искал да ви се похваля,че вече съм начинаещ алфист.Днес си купих ALFA ROMOE 156 1.8 TS 144 h.p.2001г. Напук на всички хора ,които ми се клеха да не взимам такава кола,много съм доволен от покупката си.Та просто исках да ви питам какви са ви впечатленията от тази кола и по точно този мотор.
    Ами колега първо честита кола, и аз лятото си купих моята Алфа 156 2.0TS 155 hp и до сега да чукна да дърво съм много доволен! Един термостат съм и сменил и това е, но ся трябва да сменям свещи и масло, че взе да ми удря доста у разхода....Като цяло, прекрасни коли, седнеш ли в нея не ти се излиза после, голям купон! Просто трябва да не се занимарява и всичко ще е 6! Красиви, бързи и функционални коли са това така, че карай смело и не слушай кво говорят некомпетентните хора за марката ни!
    Last edited by grenlould; 10-01-2013 at 01:11.



  14. #14
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    слагай термостат от рено 9 директно го пъхаш вътре в маркуча все пак е само 10 кинта сега лепи на 90гр
    156 1,9JTD 2000

  15. #15
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    И аз така направих и брат ми и няма проблем но се съобразявам от тези коментари че се почва едни спорове и спамене по темите
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •