Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39

Thread: Имам ли проблем с термостата?

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by borislav82 View Post
    слагай термостат от рено 9 директно го пъхаш вътре в маркуча все пак е само 10 кинта сега лепи на 90гр
    Я обясни по обстойно как така директно? ами ако е затворил и не отвара?

    Alfa Romeo 146 1.6 TS '98 - EX ; Alfa Romeo 156 1.9 JTD '00 ; Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v '03 - ex ; Alfa Romeo 166 2.4 20v '04 Alfa Romeo 159 SW 2.4 20v '07

  2. #17
    Запален младши алфист angel_1987's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    РУДОЗЕМ/СМОЛЯН
    Posts
    160

    Default

    и аз сам така сложих си термостат на VERNET 9 лв в маркуча като предварително за всеки случа изкормих оригиналния и нямам проблеми загрява си нормално без проблеми и така вече близо година

  3. #18
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by d1lian View Post
    Я обясни по обстойно как така директно? ами ако е затворил и не отвара?
    Става и без изкормяне ако ти е пластмасов накрайника където влиза маркуча ако имаш интерес пиши на лично,да не спамим темата
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  4. #19
    Младши алфист ivo_tenev_stz's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Stara Zagora
    Posts
    19

    Smile

    Quote Originally Posted by borislav82 View Post
    слагай термостат от рено 9 директно го пъхаш вътре в маркуча все пак е само 10 кинта сега лепи на 90гр

    И аз съм така от както си купих алфата преди 3 месеца. Имам една мареа, която 3 години я карах с такъв термостат и нямам проблем. Затова още като си взех алфата и не се замислих. Само 12 лева струваше терсмостата от реното.

  5. #20
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Термостата друг път. Тия дизелов пущини просто не загряват. Колега ако искаш да си сигурен просто като спреш следващия път пред вас слез и пипти входящия и изходящ маркуч към радиатора. Ако са студени термостата е невинен. А пък ако някой ти е махнал и ЕГР а тогава съвсем забрави. Без допълнителни модификации няма да я сгрееш
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    ВЕЛИКО ТЪРНОВО 156-1.6 т.с
    Posts
    20

    Default

    какво е егр . може ли малко повече да кажете за този термостат на рено че ми е писнало тея проклети алфаджиски термостати дори и лятото немогат да направят 90 г след 1-та година
    ALFA ROMEO-145, 1.4 -16V T.S-97g

  7. #22
    започва да се пристрастява viksans's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Джунглата
    Posts
    50

    Default

    ЕГР ми е махнат,но обаче пробвах на истинала ..запалих я и пипнах маркуча които отива към радиатора.Първите две,три минути никва топлина,след това почна да затопля плавно ,но леко усещах с пръстите топлината..до колкото разбрах трябвало изведнъж да се сгрее маркуча.

  8. #23
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Quote Originally Posted by viksans View Post
    ЕГР ми е махнат,но обаче пробвах на истинала ..запалих я и пипнах маркуча които отива към радиатора.Първите две,три минути никва топлина,след това почна да затопля плавно ,но леко усещах с пръстите топлината..до колкото разбрах трябвало изведнъж да се сгрее маркуча.
    Термостата е виновен,заседнал е отворен и сега ти топли едновременно и 2 те кръга,като е изряден много време повече от 10 15 мин не трябва да ти се стопли маркуча които излиза от термостата и отива в горната част на радиатора,от тук нататък има варианти ти решаваш!

    усспех!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  9. #24
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Щом почва да сгрява маркуча значи е за смяна. Нормално работещ термостат ще отвори чак когато колата достигне температура 70-80 градиса в зависимост от производителя. И тогава наистина маркуча ще се загрее бързо
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  10. #25
    започва да се пристрастява viksans's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Джунглата
    Posts
    50

    Default

    ами мен не ми стана ясно там с тия рена ,кво се прави и кво се сменя...та мисля направо нов Вернет 60 лв и да го сменя ..........

  11. #26
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by viksans View Post
    ами мен не ми стана ясно там с тия рена ,кво се прави и кво се сменя...та мисля направо нов Вернет 60 лв и да го сменя ..........
    И много правилно мислиш
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  12. #27
    Запален алфист Georgi Sartliyski's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    София и Пазарджик
    Posts
    109

    Default

    При мен загрява маркуча бавно като запаля колата според мен не ми работи правилно термостата върти и втория кръг а няколко пъти ми се случи както си карам темтературата пада на 50 градуса и колата харчи като дива на компа изписва 48- 50 литра дайте съвет аз мисля че сам за термостат

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by viksans View Post
    ами мен не ми стана ясно там с тия рена ,кво се прави и кво се сменя...та мисля направо нов Вернет 60 лв и да го сменя ..........
    Сменяй и не го мисли, не се скапват ежедневно. Моя беше 130лв с отстъпката (смених го преди 2 месеца), та тия 60лв на бензинките все едно без пари.

    Иначе с термостат от рено се прави следното:
    1. Избушваш си твоя термостат и тялото остава празно (може и да пропуснеш тази стъпка ако не ти се занимава, той така или иначе е запецнал отворен, но е препоръчително)

    2. Вадиш маркуча който излиза от термостата и влиза в радиатора и вътре (в маркуча), от страната на термостата натъпкваш термостата от рено.

    3. Хубаво е натъпкания термостат който леко разпъва маркуча да го фиксираш (със скоби/свински опашки примерно да стегнеш съвсем леко маркуча преди и след него) за да не се пързаля вътре.

    във форума на fiat мисля имаше едно .pdf-че с картинки нагледно показано как става.

    Quote Originally Posted by Georgi Sartliyski View Post
    При мен загрява маркуча бавно като запаля колата според мен не ми работи правилно термостата върти и втория кръг а няколко пъти ми се случи както си карам темтературата пада на 50 градуса и колата харчи като дива на компа изписва 48- 50 литра дайте съвет аз мисля че сам за термостат
    Според мен борд компютъра не ти дава реални стойности, занули си trip B примерно и виж после колко е средния разход. Иначе ако макруча загрява преди стрелката да удари 70-80 градуса значи си за нов термостат. И при мен температурата пада в задръствания примерно, но в такива случаи има значение и климатика колко си го надул.
    Last edited by hayho; 14-01-2013 at 17:56.

  14. #29
    Запален алфист Georgi Sartliyski's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    София и Пазарджик
    Posts
    109

    Default

    климата е на една чертичка и на 24 градуса според вас да го сменям нали и аз сам се навил така

    ---------- Post added at 19:07 ---------- Previous post was at 19:01 ----------

    мерси много hayho при първа възможност ще го сменя на дневен ред ми е само малко да се отърся от проблемите тези дни
    Last edited by Georgi Sartliyski; 15-01-2013 at 18:45.

  15. #30
    Запален алфист Georgi Sartliyski's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    София и Пазарджик
    Posts
    109

    Default

    СМЕНИХ термостата при Бобо в еxtreme service и за сега съм доволен дано така е и за напред

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •