Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: Алфа конверсия 1.6-1.7 турбо

  1. #16
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Само добри но поне едни 1,5-2кг си трябва и баланс за да си спокоен
    Баланс определено трябва, да. Знам също, че не трябва да е прекалено лек, но за съжаление е скъпо да се експерементира точно къде е границата. Поздрави.
    1999 Alfa Romeo 145 QV 155+ Diesel 5th
    2003 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20v 175hp 385nm 6 Speed Manual (ex)
    1999 Alfa Romeo 145 1.4 T.S. Junior (ex)

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by ML 20V View Post
    Баланс определено трябва, да. Знам също, че не трябва да е прекалено лек, но за съжаление е скъпо да се експерементира точно къде е границата. Поздрави.
    за турбо кола да но за атмосферка колкото повече толкова по добре
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #18
    Запален алфист ML 20V's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    165

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    за турбо кола да но за атмосферка колкото повече толкова по добре
    Полезно, не бях сигурен за това.
    1999 Alfa Romeo 145 QV 155+ Diesel 5th
    2003 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 20v 175hp 385nm 6 Speed Manual (ex)
    1999 Alfa Romeo 145 1.4 T.S. Junior (ex)

  4. #19
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Този олекотения маховик ми се струва да е на 1.6-цата.
    Вала вместо да го шлайфаш можеш да ползваш този от 1.6 ако е добър.
    Или направо на 1.6-цата става да сложиш 16-ковите бутала и глави, да си събереш нагоре дроселите, колектора и инжекциона за 1.7 и да не се занимаваш с турбо, защото 100 кила части трябва сам да си произведеш.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka_cs View Post
    Този олекотения маховик ми се струва да е на 1.6-цата.
    Вала вместо да го шлайфаш можеш да ползваш този от 1.6 ако е добър.
    Или направо на 1.6-цата става да сложиш 16-ковите бутала и глави, да си събереш нагоре дроселите, колектора и инжекциона за 1.7 и да не се занимаваш с турбо, защото 100 кила части трябва сам да си произведеш.
    то моя двигател не колата е някаква сглобка - блок и бутала от 1.7 , глави 8 клапанови и вала от 1.6 е на 2ри ремонт така че не става, маховика е от 1.7цата
    мислих го и това само за главите, но ми е по-лесно да оправя този който купих.Решил съм да сложа голям дросел и по-големи инжектори, но ще видя Мега ли ще се зима,с ремап ли ще стане, но това в последствие.

    Сега първо ще видя какво ще стане с вала , пък после предстои разглобяване на главите и ревизия с чистене и пасване на клапаните

  6. #21
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 22-02-2019 at 01:57.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    По тая логика - що не вземете да си ги изрязвате от тенекия тия маховици. То и без това са само за украшение там(явно). Дето ще се притеснявате за баланс, за биене.... . Вземаш една "тенекия за сирене", ножица за ламарина и си Ти. Те инженерите ги "смятат" само за да си оправдаят заплатите.
    сяяя като казвам добре добре е за това че колата ти върви много много повече по тежкия маховик ти гарантира по лесно поддържане на висока скорост нищо повече

    Ще ти дам и жокер в формула 1 няма маховик въобще
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #23
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 22-02-2019 at 01:57.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #24

    Default

    колеги още една луда идея ми хрумна и тя е дали 33ковата 4х4 скоростна кутия ще стане на 1.7 и дали е издръжлива ? какво мислите ?

  10. #25
    Запален алфист traiko_89's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    419

    Default

    привет колега
    имам въпрос ,имали нещо подготвено като конфигурация или да питаме колегите?коя електроника искаш да ремапваш като за ремап на алфа се говори чак при мотроник 1.5.5 или т.с. след 1998г.
    защо при наличието на 16клапанива глава слагаш 8 калпана.
    И изкаш да караш кола с турбо с к. вал на последен размер
    (рисков)
    нищо не спомена за каква турбина става въпрос и крайният ефект на тунинга
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark to 2.0Twin Spark
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark for fun
    Alfa Romeo 146 2.0 TI R.I.P

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by traiko_89 View Post
    привет колега
    имам въпрос ,имали нещо подготвено като конфигурация или да питаме колегите?коя електроника искаш да ремапваш като за ремап на алфа се говори чак при мотроник 1.5.5 или т.с. след 1998г.
    защо при наличието на 16клапанива глава слагаш 8 калпана.
    И изкаш да караш кола с турбо с к. вал на последен размер
    (рисков)
    нищо не спомена за каква турбина става въпрос и крайният ефект на тунинга
    такааа , колега просто проучвам възможностите на ЕКУто, но вече реших че Мега е най-добрия вариант.
    Къде съм писал че ще използвам 8 клапанови глави...
    ще се използват 16ките и НЕ вала няма да е на последен ремонт а на 1ви. (всички знаем че читав вал не се намира лесно.)
    за Турбините се колебая дали да са 2 или 1 по голяма - Гарет т3 , но мисля че ще заложа на 2те за да е по различно . Но ще видим първо да излъскам мотора пък после турбини коолкото искаш. Ще направя къстъм всмукател с по голям дросел. Кулер съм намерил от Е46ца само ще видя дали ще се вмести отдолу или ще търся друг. Ще се изработи съвсем нова изпускателна система . Мисля си нещо за 4х4 но ще видим.
    Крайният ефект ще са около 200 кончета

  12. #27
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    4x4 кутията е издръжлива колкото и обикновената, но за отзад, както може би предполагаш, трябва сам да си произведеш захват на диференциала(да е като този в кутията) към заден мост от темпра/дедра/155 4х4. И на опашката на кутията тампона трябва да иде някъде другаде. Някой и лагер за кардана ще трябва. Не знам правено ли е с боксер 145 такова нещо.
    Ако ти се произвежда цяла задница става сигурно и цял заден мост от 33 да натикаш.
    Това с двете турбини не знам за какво ти е...като се сетиш заради двата реда цилиндри че си с 4 разпределителни вала, си спомни че поне има добър баланс мотора от тази схема и не се мъчи да го правиш по-сложен.
    Last edited by mitaka_cs; 23-01-2013 at 19:15.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  13. #28
    Запален алфист traiko_89's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    419

    Default

    се си мисля, че по този начин се започва една такава тема.
    Относно 4х4 се продаваха такива части от старата 33 ка
    за около 350лв
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark to 2.0Twin Spark
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark for fun
    Alfa Romeo 146 2.0 TI R.I.P

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by mitaka_cs View Post
    4x4 кутията е издръжлива колкото и обикновената, но за отзад, както може би предполагаш, трябва сам да си произведеш захват на диференциала(да е като този в кутията) към заден мост от темпра/дедра/155 4х4. И на опашката на кутията тампона трябва да иде някъде другаде. Някой и лагер за кардана ще трябва. Не знам правено ли е с боксер 145 такова нещо.
    Ако ти се произвежда цяла задница става сигурно и цял заден мост от 33 да натикаш.
    Това с двете турбини не знам за какво ти е...като се сетиш заради двата реда цилиндри че си с 4 разпределителни вала, си спомни че поне има добър баланс мотора от тази схема и не се мъчи да го правиш по-сложен.
    Благодаря за полезната информация колега
    ще видя да намеря някоя 33ка за донор, но като напредна с двигателя.
    Дифа ще му измися захващане,а но незнам какво ще стане с главините, гледах тук един колега е направил 4х4 145 но с ХФ двигател и скорости.
    Last edited by ivaylo; 24-01-2013 at 14:25.

  15. #30
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    На мястото на задния ланчов торсен диф трябва да дойде 33-ковия, което отново отива на производство на железа, пък вече към него с нови мъки да речем се хванат полуоските към главините които си видял на ХФ-а.
    Тия парчета всичките освен че едвам ще се сглобят нямат и намиране, а след евентуалната сглобка ще ти трябват по 3 от всеки чарк.
    Според мене слагай 16-те клапана и покрай тях стандартните части и я подкарвай така.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •