Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 53 of 53

Thread: Каква кола бихте си купили след 155-цата?

  1. #46
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Или ако бяха сложили още една турбина на дизела.
    Щото 2.0 Битурбо е много подходящ за една Алфа.
    Затова настоящата ми кола е Алфа, ама под прикритие на Опел.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  2. #47
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Бобби, аз ще го взема 4х4 и ще редуцирам зимните драми...

    А 159 само ако на някой му се кара дизел... Тия тъпи жабари ако бяха продавали 1.75 тби 2-3години още сега за всички щеше да има алфа...Ама не глупаците му с глупаци... Пфффф че се ядосвам
    Венци...иде реч за усещането за кола, това 4х4 го има почти при всички модели автомобили....мисълта ми е друга....та и при баварците последните култови модели са Е-30 и Е- 34...ама да си намериш или възстановиш такъв модел си трябват средства...много пъти съм казвал, че ако 155-та беше със задно предаване щеше да е уникалната кола за времето си, ама нейси...остава си 75-цата.....след 90-те години автомобилостроенето става шменди капели...взаимстват се разработките, съвместното сътрудничество м/у отделните марки автомобили, кражбата на идеи и т.н....води до производството на коли травестити....и 159 е такава, само визиата е различава.....
    п.п....може би се изказвам ретро, но новите модели ти дават само екстри за определен период, който се бъгват с времето, ако ме разбра...)
    Last edited by Бобби; 03-03-2018 at 12:54.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #48
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Трудно ще ви е да намерите заместник на 155-отностно усещане-тва за тези от вас,които ценят поне останалия истински мотор във Фиат-а 155.Аз след трансаксиалите,дори някога ги ненавиждащ,имам 2 146 тд,едната е на сестра ми-подарък,другата на баща ми,му я подарих отскоро,...В момента карам 145 боксер,и 166...Прпсто искам да имам жабчета,макар и не истински АЛФА РОМЕО!

  4. #49
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Венци...иде реч за усещането за кола, това 4х4 го има почти при всички модели автомобили....мисълта ми е друга....та и при баварците последните култови модели са Е-30 и Е- 34...ама да си намериш или възстановиш такъв модел си трябват средства...много пъти съм казвал, че ако 155-та беше със задно предаване щеше да е уникалната кола за времето си, ама нейси...остава си 75-цата.....след 90-те години автомобилостроенето става шменди капели...взаимстват се разработките, съвместното сътрудничество м/у отделните марки автомобили, кражбата на идеи и т.н....води до производството на коли травестити....и 159 е такава, само визиата е различава.....
    п.п....може би се изказвам ретро, но новите модели ти дават само екстри за определен период, който се бъгват с времето, ако ме разбра...)
    Съвременните коли са продукт на заговор срещу потребителя. Преди 30-на години масово производителите се започват да се отказват от задното предаване, щото било скъпо за производство и ужким оскъпявало колите (да, оскъпява себесетойността, откъдето печалбата е по-ниска). Същевременно правят всички агрегати далеч по-скъпи за обслужване и в крайна сметка колите пак са скъпи. Правят масово двигателите с инжекциони, че уж да са по-икономични, правят ламарините все по-тънки, че колите да са все по-леки, а същевременно ги тъпчат с всевъзможни екстри, от които те стават все по-тежки и, разбира се, все по-СКЪПИ. Смеем се на руснаците и американците, че колите им били технологично изостанали и не знам си какво, но на ладата частите са стотинки, а при американците осмака е масов евтин двигател. А какво да кажем за невероятното достижение - съвременния дизелов двигател, който е три пъти по-сложен и по-скъп от бензиновия, само за да реализира някаква съмнителна икономия, която обаче изчезна с качването на цената на дизела над тази на бензина. А всички бяха полудяли по дизела и обясняваха колко е гениален. Докато не гръмна скандалът с фолксваген (без да изключваме политическия елемент там) и сега целият "рационален" свят се юрна в другата посока - норми, чудеса, електромобили. Това според господстващите разбирания, се наричало прогрес.

  5. #50
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Венци...иде реч за усещането за кола, това 4х4 го има почти при всички модели автомобили....мисълта ми е друга....та и при баварците последните култови модели са Е-30 и Е- 34...ама да си намериш или възстановиш такъв модел си трябват средства...много пъти съм казвал, че ако 155-та беше със задно предаване щеше да е уникалната кола за времето си, ама нейси...остава си 75-цата.....след 90-те години автомобилостроенето става шменди капели...взаимстват се разработките, съвместното сътрудничество м/у отделните марки автомобили, кражбата на идеи и т.н....води до производството на коли травестити....и 159 е такава, само визиата е различава.....
    п.п....може би се изказвам ретро, но новите модели ти дават само екстри за определен период, който се бъгват с времето, ако ме разбра...)
    Ретро се изказваш...Колкото и всички да тачим и да се радваме на старите коли от преди 20-30г., то толкова всички имаме и нужда да караме нови коли, които макар и скъпи, без душа и НЕистински, ще те закарат на пазар, децата на градина и ще отидеш на море на 2500км в сигурен автомобил, който няма да се сгъне на 8след сблъсък с 40км в крава...Ретрото може да си стои в гаража и чака уикенда, но няма нищо практично в него вече.
    Е, точно това е масовия избор на автомобил, който тормози всички и за който аз лично съжалявам, че няма такава алфа...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  6. #51
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    нови коли, които макар и скъпи, без душа и НЕистински
    Какъв е критерия за истинска и НЕистинска кола...за един приятел питам.
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  7. #52

    Default

    Моя критерии е следния, една кола да си имаш де да си е само за тебе, мен ми харесва естествено нещо италианско, дърто 96та година, но много си ми харесва и повтарям си е само за мене си. Втората кола да е между 5 и 10 години да на е на 3-4 милиона километра и дет казва Венци да тръгна и да знам, че ще стигна за тем дет съм тръгнал. Тая втората да е с некви елементарни екстри, да подържа неква нормална скорост и пак повтарям да ня е бутамммм Замяната на 25 годишен курник с друг 25 годишен курник, за мен е абсолютно безмислена постъпка.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #53
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Моя критерии е следния, една кола да си имаш де да си е само за тебе, мен ми харесва естествено нещо италианско, дърто 96та година, но много си ми харесва и повтарям си е само за мене си. Втората кола да е между 5 и 10 години да на е на 3-4 милиона километра и дет казва Венци да тръгна и да знам, че ще стигна за тем дет съм тръгнал. Тая втората да е с некви елементарни екстри, да подържа неква нормална скорост и пак повтарям да ня е бутамммм Замяната на 25 годишен курник с друг 25 годишен курник, за мен е абсолютно безмислена постъпка.
    Първа кола, втора кола....ти още малко и шофьор ще поискаш...)...а това за сигурността да стигнеш там за където си тръгнал, лично аз ще съм по спокоен с един ретро изправен автомобил, защото с едни запасни части в багажника, ако се бъгне нещо бих си го оправил и на пътя или в най близкото село....а новият, съвременият автомобил, ако се бъгне, ще дигна капака и ще чешам главата.....
    Всичко опира до средства...мъни,мъни.....всичко е толкова просто....кон се язди не по прилика, а който може да си го позволи...та така и със смяната на колата...

    ---------- Post added at 22:39 ---------- Previous post was at 22:25 ----------

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Ретро се изказваш...Колкото и всички да тачим и да се радваме на старите коли от преди 20-30г., то толкова всички имаме и нужда да караме нови коли, които макар и скъпи, без душа и НЕистински, ще те закарат на пазар, децата на градина и ще отидеш на море на 2500км в сигурен автомобил, който няма да се сгъне на 8след сблъсък с 40км в крава...Ретрото може да си стои в гаража и чака уикенда, но няма нищо практично в него вече.
    Е, точно това е масовия избор на автомобил, който тормози всички и за който аз лично съжалявам, че няма такава алфа...
    Това за къде си тръгнал и дали ще стигнеш до там, е малко божа работа....и не всичко зависи от автомобила....толкова други фактори има, че ум ще ти зайде, ако тръгнеш да разсъждаваш.....спорим безсмислено....мисля, че темата е съвсем с друга насока, а тя е каква кола бихте си харесали и взели след 155....другото е бля...бля...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •