Results 1 to 4 of 4

Thread: Съдействие за демонтаж

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    гр.Русе
    Posts
    20

    Unhappy Съдействие за демонтаж

    Здравейте приятели!..Запален млад Алфист съм(макар,че на години не съм никак млад)..Собственик съм на Алфа Ромео 166-ца,2.4,JTD,136cv./1999г.от м.Юни 2012г.Автомобила е перфектен за годините си,със всички екстри - без ксенон! Но...има един недостатък: Арматурното табло е пръснато с някакъв спрей,който разлага боята на всички боядисани компоненти-жабка,кората за бушоните под волана,кутията под подлакътника през която минава лоста на ръчната спирачка,и една черна лайсна на арматурното табло,под която при контакт светват всички сигнални контролни лампи..Боята е размекната и се вдига при допир,което е много неприятно.Смъкнах двете кори - на жабката и тази под волана и ги измих със сода каустик.Станаха като нови с цвета на таблото-черни.Опитах се да смъкна въпросната черна лайсна на таблото...и успях да я спукамЛичи си че на 2 места в долния край нещо я задържа(може би щипки)но не посмях да продължа с пробата,за да не я досчупя.Затрудних се и със демонтажа на въпросната кутия...Моля Ви,който има опит в демонтажа им да ме светне...Благодаря Ви праедварително!!!..За услугата -ще почерпя!

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако съм те разбрал правилно, искаш да демонтираш долната част на таблото с уредите за да го почистиш.
    Ако е такъв случая, ще трябва да демонтираш първо таблото.
    Държи се горе на 2 винтчета (вътрешен шестостен).
    Развиваш винтчетата, сваляш волана максимално надолу и издърпан максимално назад.
    Таблото излиза от гнездото си с дърпане назад. Отзад има 3 букси, които трябва да се извадят.
    Веднъж демонтирано таблото, за разглобяването му, ползвай този пост.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Тя се сваля май с цялото табло, има два винта отгоре , лесно е
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default

    Лепкаво табло?! тук колега има полезна информация аз съм свалял черната конзола за да сложа кожа сваля се и хромираната лайсна на скоростния лост със кожата и другата лайсна която е по широчина от единия до другия край от долу трябва да се покажат 2 винта по нататък са ми малко смътни нещата съм го правил преди година и половина ако можеш качи снимки да видим до къде си стигнал и да помагаме с каквото можем .

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •