Results 1 to 14 of 14

Thread: Проблем с еърбег на Алфа Ромео 147

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    гр. Варна
    Posts
    22

    Default Проблем с еърбег на Алфа Ромео 147

    Извинявайте, но може ли някой да помогне с инфо или ми каже майстор в регион Варна, за да ми оправи грешка в еърбега. Постоянно ми свети лампата и при диагностика някакъв майстор не можа да се свърже с модула и ми каза, че трябвало да се препрограмира, но не вярвам, защото ми изгасва другата лампа за пасажерския еърбег. Колата е 1.6 ТС и е нов внос. В автокъщата са я мили и са сваляли акумулатор.

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ти ми звъня май до колкото помня и аз ти казах къде да отидеш. Какво стана?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    гр. Варна
    Posts
    22

    Default

    Вчера им се обаждах, но ми записаха час след три дни, тъй като и аз държа да присъствам. Просто търся варианти, защото вече ходих при един “майстор“ и нищо не направи. Благодаря ти за инфото, дано те да оправят проблема.

  4. #4
    започва да се пристрастява dinew's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    бургас
    Age
    36
    Posts
    33

    Default

    оправилиго ? и моя свети но незнам защо

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    гр. Варна
    Posts
    22

    Default

    Не съм. Изчистиха ми грешката и след две седмици пак се появи. Тогава направих още едне диагностика и се оказа лентов кабел на волана - последно . Не съм го правил и не знам какъв ще е ефекта. Чакам "майстора" да намери време.

  6. #6
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Не знам точно какъв е проблема на колата ти, ама не разбрах защо майстора е в кавички? Нито познавам теб, нито колегата дето се занимава с колата ти, ама вече в няколко теми наблюдавам тенденция майстора да е виновен за дефектите на колите.
    Като не искаш пак да ти светне по този повод лампата на еърбега отиди и си купи нов лентов кабел, а не втора употреба или да ремонтирате дефектния. Като я закараш на автомивка, евентуално ше светне лампата щото са се окислили буксите на седалките и тогава пак майстора.........
    Искате да минете "тънко" пък после майсторите ви виновни.
    Все пак тия коли са ВТОРА употреба на 10 и повече години и частите в автоморгите за тях са също на толкова.
    Ако пък не искаш нищо да ти свети поне известно време - в салоните се продават чисто нови автомобили с гаранция.
    Last edited by Ilko Ivanov; 09-02-2013 at 23:25.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    гр. Варна
    Posts
    22

    Default

    Проблема не е в замяната на частите, а в хората, които си вадят хляба с поправка на такива ел.проблеми. Аз съм готов да си закупя нова част, но адски се нервя да дам три пъти по 30лева на трима различни "майстори" и те дори да не разберат какъв точно е проблема. Това за мен е НЕДУПОСТИМО. Няма да споменавам какво работя, но в моята работа такава некомпетентност не се прощава и така трябва да бъде. Много ми е интересно колко колеги от форума са получавали касов бон за извършени по автомобилите им ремонти /не съм данъчен -/.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by vlady1sk View Post
    Проблема не е в замяната на частите, а в хората, които си вадят хляба с поправка на такива ел.проблеми. Аз съм готов да си закупя нова част, но адски се нервя да дам три пъти по 30лева на трима различни "майстори" и те дори да не разберат какъв точно е проблема. Това за мен е НЕДУПОСТИМО. Няма да споменавам какво работя, но в моята работа такава некомпетентност не се прощава и така трябва да бъде. Много ми е интересно колко колеги от форума са получавали касов бон за извършени по автомобилите им ремонти /не съм данъчен -/.
    Чистенето на грешки по ербезите без допълнителни манипулации обикновено не решава проблема. И тези които претендират затова, че са професионалисти много добре го знаят.
    Затова следващия път, като ти правят такава диагностика ако просто само ти изчистят грешката, попитай дали отново ще ти вземат пари за следващото чистене.
    Накратко - ако диагностиката покаже като причина лентовия кабел на волана, решението е подмяната му.
    Всякакви други грешки има вероятност да се оправят с почистване на електричаските връзки (конектора на централата най-вече)


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by vlady1sk View Post
    Проблема не е в замяната на частите, а в хората, които си вадят хляба с поправка на такива ел.проблеми. Аз съм готов да си закупя нова част, но адски се нервя да дам три пъти по 30лева на трима различни "майстори" и те дори да не разберат какъв точно е проблема. Това за мен е НЕДУПОСТИМО. Няма да споменавам какво работя, но в моята работа такава некомпетентност не се прощава и така трябва да бъде. Много ми е интересно колко колеги от форума са получавали касов бон за извършени по автомобилите им ремонти /не съм данъчен -/.
    Това, че ще смениш една част от системата с нова, не значи че след месец няма да ти светне лампата за друг проблем с тази система.
    Ако след ремонта дефекта се повтори - естествено, че има гаранция на извършения ремонт и на заменената част (ако е нова). За това трябва да се ходи в един сервиз, а не да обиколиш всички и да разправяш как никой не знае какво и е на колата.
    Специално по твоя проблем - някак не мога да повярвам, че не се знае какво е, щото повечето средностатистически диагностични софтуери дават достатъчно добро и вярно описание на кодовете на грешките в еърбега на алфите.
    Относно касовия бон - твое право е да си го поискаш (евентуално с разпечатка за части и труд) и ако не го получиш да се оплачеш където трябва.

    П.П. Незнам какво работиш, ама не казвай че никога не си сгрешил. Грешки се допускат, важно е да са поправими.

    Успех с ремонта ти пожелавам.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  10. #10
    Младши алфист cyberkiss's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    svishtov
    Posts
    7

    Default

    колега и аз имам същия проблем и при мен се оказа модула на еърбега и сега си търся нов

  11. #11

    Default

    Хубаво е да си кпмпетентен и да даваш акъл ,ама като дойде да правиш нещо и отидеш в сервиз си проличава кой може и не може,повечето майстори са не кадърни щот не ги чуват алфите ама никък само кинти ги интерисува ,иначе били майстори на алфи дъра бъра два чадъра.На теория е много лесно ,сядаш и драскаш умно за да може отсрещния да ти повярва и каже брей тоя ги чува нещата

  12. #12
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Страдал съм от 'добри' майстори...Има мн некадърници на този свят.
    Др.път като някой ти зачисти грешка без да се прави маниполация по колата...и да се види откъде е проблема...и стотинка няма да даваш!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Страдал съм от 'добри' майстори...Има мн некадърници на този свят.
    Др.път като някой ти зачисти грешка без да се прави маниполация по колата...и да се види откъде е проблема...и стотинка няма да даваш!
    Аз и така почнах да правя,иначе оправия няма

  14. #14
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    За лентовия кабел на волана не знам, НО 99% когато има грешка за AIR BAG (завеси, седалки) e заради окислените букси. Почистване с контактен спрей (не ВД40!!) + наместване оправят проблема за дълго време...

    Ако грешката само се изчисти с някаква диагностична програма, в повечето случаи "светва" отново много скоро (случвало ми се е дори в същия ден след като съм изтрил грешката на диагностика).
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •