Results 1 to 13 of 13

Thread: Грешка P0115

  1. #1

    Default Грешка P0115

    Здравейте, вчера както си карах колата от подписа, и ми светна лампичката която е като микрофон, намира се на обортомера горе най в дясно над лампата за акумулатора и маслото.

    Днеска сутринта направих една диагностика с лаптопа и видях грешка P0115, потърсих в интернет и се оказа датчика на термостата. Като се има в предвид, че термостата го смених преди 3 месеца, но оставих датчика от стария термостат, дали е дал фира вече.

    Може ли съвет да сменям ли датчика, или проблема може да се окаже по голям.


    Мерси
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails error alfa.jpg  
    Without heart we would be mere machines

  2. #2
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Изтрий грешката и продължавай да караш.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  3. #3
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Здрасти колега,първо в заглавието си писал P0015,а всъщност грешката ти е P0115 и тя гласи следното:

    Р0115 Неизправност във веригата на датчика на температурата на охлаждащата течност
    на двигателя

    както е казал колегата трий и чакай да видиш дали ще удари пак,това е датчика на термостата,Успех,провери за всеки случай буксата изключи я и я разгледай да не е зеленясала,закачи я пак и това за сега иначе е заминал датчика,но Направи интервенцията без контакт!
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  4. #4

    Default

    Разбира се нищо не ти пречи като изключиш буксата на датчика, да я пръснеш с контактен спрей, дори и да не ти изглежда окислена. Имам вече няколко случая, в които това помогна.

  5. #5
    скрападжия cobra_11's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Кърджали/София/Благоевград
    Age
    43
    Posts
    103

    Default

    Що не видиш в измерените стойности , какво показва тоя датчик . После чисти букси , пръскай със спрейове .
    LANCIA DEDRA 2.0 8V Turbo INTEGRALE
    LANCIA THEMA 2.0 8V
    ALFA ROMEO 155 1.8 8V Silverstone
    ALFA ROMEO 155 1.9 turbo D

  6. #6
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Като загрее колата, виж какво е показанието на таблото и какво е показанието на лаптопа!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #7

    Default

    Преди малко бях долу с лаптопа да изчистя грешката, също така бутнах и буксата на датчика на термостата, ще покарам известно време и ще видя как ще продължат нещатата.

    ПС: Като си сменях термостата, и съм сложил новия датчик не старият от предния термостат. И сега като гледах новия датчик не ми са струва някак си надежден като старият. Ако пак даде тази грешка, ще взема да сложа оригиналният датчик на Бош.

    @haljscho:
    Добре колега ще взема да направя тази манипулация скоро и ще пиша.

    Мерси
    Without heart we would be mere machines

  8. #8
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by kudev View Post
    Преди малко бях долу с лаптопа да изчистя грешката, също така бутнах и буксата на датчика на термостата, ще покарам известно време и ще видя как ще продължат нещатата.

    ПС: Като си сменях термостата, и съм сложил новия датчик не старият от предния термостат. И сега като гледах новия датчик не ми са струва някак си надежден като старият. Ако пак даде тази грешка, ще взема да сложа оригиналният датчик на Бош.

    @haljscho:
    Добре колега ще взема да направя тази манипулация скоро и ще пиша.

    Мерси
    Новите повечето пъти подават грешни стойности особено към уреда в купето.....
    Сложи си оригиналния!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Новите повечето пъти подават грешни стойности особено към уреда в купето.....
    Сложи си оригиналния!
    мдааа аз моя термос като го сменях си сложих моя си 14-г датчик и всичко е перфектно
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #10
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...09&postcount=6
    на тази картинка тука съм отбелязал този датчик като номер 2. него трябва да смениш. той дава информация на компютъра колко градуса е антифриза. на мен ми светкаше като беше много студено. от както го смених не е светкала грешката.
    JTDm 170+

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by tur4in View Post
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...09&postcount=6
    на тази картинка тука съм отбелязал този датчик като номер 2. него трябва да смениш. той дава информация на компютъра колко градуса е антифриза. на мен ми светкаше като беше много студено. от както го смених не е светкала грешката.
    Колега моя термостат е с 1 датчик
    Without heart we would be mere machines

  12. #12
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    Колеги вече 1 месец се тормозя със същия проблем. P0115. Грешката ми излиза и след 2 дена изчезва. това вече се случва за 3-ти път. Освен съветите за Контактен спрей някой може ли да ми каже каква стойност трябва да измеря на датчика с мултицет да съм сигурен преди да отида към магазина за нов ?

    П.с. Колата е алфа 147 1,6 2002г.

    П.С. 2: възможно ли е термостата да е загинал а датчика да е добре ? сега се сетих че когато карам на дълги разстояния ми се е случвало температурата да пада под 90 градуса (примерно 80)
    Last edited by consol; 14-11-2016 at 13:31.

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ето измерени стойности при мен, ако могат да ти послужат за ориентир. Предполагам, че не е нещо много по-различно и при 147.

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...08&postcount=9

    Ако температурата пада много в движение, може и термостатът да не е наред, но едва ли той е причината за грешката. Според мен, тя има електрически характер.
    Last edited by ecotronic; 14-11-2016 at 13:35.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •