Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Помогнете! промяна на окачването 33-ка '88г

  1. #1
    Алфист Оптимист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    78

    Default Помогнете! промяна на окачването 33-ка '88г

    Имам Алфа Ромео 33 1.7 боксер 88г. Искам да променя окачването и да сложа спортно(примерно като на голф 3, защото е евтино и лесно се намира), но ме притеснява ухото на макферсона, което е за кормилния накрайник. Как бих могъл да го променя? Струва ми се че ще се наложи да сменя и главината, дайте някакви предложения, снимков материал, каквото и да е. Ще съм съм ви много признателен и скоро бих могъл да идвам на сбирките които провеждате.

  2. #2
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Малко почти невъзможно!!! Най добре е да си намериш от 33-ка което и също толкова трудно колкото да видиш чудовището от ЛОХ НЕС въпреки че в краина сметка имам едни червени прожини но само за отзад ако си намериш предни може да се разберем нещо....
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  3. #3
    Алфист Оптимист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    78

    Default

    въртят ми се разни работи в главата .. но всичко ще трябва да претърпи огромни промени

  4. #4
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    На 33 окачването от завода си е екстра като замисъл. Просто за да стане по-стабилна трябват ниски пружини, твърди амортисьори, има регулируемо Кони на нормални пари и полиуретанови тампони. Другото върху което може още да се поработи е по-дебела стаб. щанга, щото оригиналната на почти всички е 18 мм. Последното нещо е и камбър, който на 33 1-ва серия е различен и е по-подходящ за спортно каране, но там носачите са различни. А иначе никога 33-ката не може да стане кой знае какво, първо щото се гъне много, все пак отпред няма и магаре, а отделно, че самата кола е тясна и нейната стъпка също.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #5
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Боби ме заинтересува какви са нормалните пари за това кони регулируемото че ме вкара в размисли и мечти
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  6. #6
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by RealSeX View Post
    Боби ме заинтересува какви са нормалните пари за това кони регулируемото че ме вкара в размисли и мечти

    Виж в Руди 96 или нещо от тоя род май бяха вносителите на Кони. Не знам имат ли сайт, но преди предлагаха Кони за 33-ка.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #7
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    мерси Бобка
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  8. #8
    Алфист Оптимист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    78

    Default

    Боби ти направо ме отказа от колата.. има едни клипове в интернет къде един кара същата Алфа и като я гледам се държи доста прилично на пътя.. даже бих казал е повече от задоволително щом успява да прави такива ластици с коли къде са над нейния ранг. ето ти един примерен клип http://www.youtube.com/watch?v=Rzl7FOAHFIA

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега, то нашите си се държат доста добре и без особени преправяния. Не виждам, какво може да искаш от първа серия, при положение, че вече читави екземпляри се намират трудно.
    Отделно си возят като каруци и без преправяне.
    Разбира се, можеш да си ръчкаш по нея колкото си искаш. Поне това не е забранено.
    Относно спирачките, Боби има определени успехи.
    С амортисьорите отдавна си блъска главата. Останалите имаме доста чаркове.
    Така, че успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10
    Алфист Оптимист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    78

    Default

    ами щом Боби знае нещо за спирачките малко по нататък ще се консултирам с него за тази работа.. но сега ми е идеята да променя по някакъв начин окачването .. искам да е регулиращо. има едни от софия къде измислят разни работи, но не ми се иска да се консултирам с тях, че ще ми одерат кожата http://www.facebook.com/ZaioTunigTeam?ref=ts&fref=ts тук има снимки на техните изделия

  11. #11
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Преди няколко години Руди96 имаха само задни жълти конита, днес може вече да са изчерпани. А пък тук може да разгледаш какво се предлага най-евтино за 33ково окачване :
    http://shop.alfisti.net/Tuning-Styli...:::1_5_56.html
    549 евро предни и задни конита + 159 евро спортни пружини. За спирачките си има тема, мисля че Боби я е закачил най-отгоре на раздела.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  12. #12
    Алфист Оптимист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    78

    Default

    аз отзад съм с кони .. но искам и предните да сменя поне само пружините, щом като за другото е почти невъзможно. Някакви предложения за съвместимост от други модели

  13. #13
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Невъзможно не съм казал, просто си има цена качеството. А само с пружини няма да постигнеш много, най-вече ще се свали с няколко сантиметра предницата, а задницата с милиметри. Общо взето евтини варианти няма при 33ките, при по-масовите Е30ки тук таме съм забелязал примерно взимат задни пружини от асансьор, режат ги според това колко искат да свалят и си пълнят амортисьорите повторно. Ефекта честно казано е същия при 33ка с окачване за 1500лв, ако не и по-добре. По неотъпканата пътека почти винаги ти излиза по-скъпо, помисли си преди да си хвърлил една торба пари дали си заслужава да е това колата.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  14. #14
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by MAD View Post
    ами щом Боби знае нещо за спирачките малко по нататък ще се консултирам с него за тази работа.. но сега ми е идеята да променя по някакъв начин окачването .. искам да е регулиращо. има едни от софия къде измислят разни работи, но не ми се иска да се консултирам с тях, че ще ми одерат кожата http://www.facebook.com/ZaioTunigTeam?ref=ts&fref=ts тук има снимки на техните изделия
    Абе ния юнаци от "Зайо Тунин" не могат да направят фабрична кола да изкара 2 часа на цялата газ, камо ли нещо да преправят по окачването. Аз знам само един човек, който наистина преправя окачване и има успех, но при него наистина си трябват много пари: http://www.extreme-tuning.bg/bg/services
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  15. #15
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Quote Originally Posted by MAD View Post
    Имам Алфа Ромео 33 1.7 боксер 88г. Искам да променя окачването и да сложа спортно(примерно като на голф 3, защото е евтино и лесно се намира), но ме притеснява ухото на макферсона, което е за кормилния накрайник. Как бих могъл да го променя? Струва ми се че ще се наложи да сменя и главината, дайте някакви предложения
    Някой спомена по-горе за неутъпкана пътека, лъже. Всичко е утъпкано от братята англичани, които са доста напред с материала в състезателните кошери от този тип - 33/сюд/ спринт. Въпросът е какви са ти металургичните умения и финансовите възможности? Един от начините е койл оувъри преден и заден мост, части се намират, не са нито ефтини, нито мега скъпи, но си иска майсторене. Първоначално оригиналните носачи ще свършат работа с полиуретан, даже има начин и за камбър на колета, даже и на двата моста. Но иде и въпросът - за състезания ли ще се променя или само за идеята? Ако няма да си на пистата, не си прахосвай парите, на улицата сток окачването си е добре, даже и спортни пружини и амортесьори не са за предпочитане. Вече за пистови дни доста неща се променят и то във връзка с втвърдяване на купето и окачването. Стабилизиращи щанки задължително, интересното е, че анличаните махат предните на техните пистарки, разпънки, горни, долни всякакви, кейдж и се навлиза в не толкова аматьорското. Важното е целта ти другото са пари!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •