Results 1 to 7 of 7

Thread: Външен диаметър на вложка за главината

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Question Външен диаметър на вложка за главината

    Поразгледах каквото намерих по форума, и на няколко места намерих, че трябва да е тънкостенна тази вложка, но колко точно? Тези, който се продават са с външен диаметър 52мм и минимална дебелина на стената 5,2мм. Колко е необходимо да се отнеме от стената, за да стане за въпросната гайка? Също така ми се струва, че е конусовиден отвора, от което би следвало да се заключи, че не е необходимо да се изтънява цялата вложка много, а да се започне повече в предния край и постепенно да се намалява изтъняването назад.
    Ако някой може да помогне, ще съм му много благодарен
    Last edited by tx3m; 15-01-2013 at 19:08.
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


  2. #2
    започва да се пристрастява Shider's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    46
    Posts
    48

    Default

    Утре сутринта ще ти я премеря и пиша колко е външния диаметър на вложката. Моята е на ТОНА и си влиза в главината на италианките без да е пилена. Чак и няколко колеги от кватрала ме знаят, че я имам и я вземат за ползване чат-пат. Вярно, имам още няколко комплекта гедории и техните камъни са малко по-дебелостенни и не влизат там - но определено не мисля да е някаква екзотика, трудна за намиране.
    '03 Suzuki DL1000 V-Strom
    '00 Subaru Outback 2.5i gpl - Japanese Alfa
    '93 Toyota Previa 2.4i - perfect youngtimer
    '05 FIAT Punto 1.3multiJet

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    И аз имам не е много скъпа, даже нещо я бях забутал и за малко да си купя втора Сега щеше да си с оферта

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    започва да се пристрастява Shider's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    46
    Posts
    48

    Default

    Quote Originally Posted by Shider View Post
    Утре сутринта ще ти я премеря и пиша колко е външния диаметър на вложката. Моята е на ТОНА...
    Външния диаметър е 47мм. Само съм изпаднал в лека заблуда - не е на TONA, а KINGTONY... И е дванадесетостен, но това е без особено значение (освен, че е по-тесен )...
    '03 Suzuki DL1000 V-Strom
    '00 Subaru Outback 2.5i gpl - Japanese Alfa
    '93 Toyota Previa 2.4i - perfect youngtimer
    '05 FIAT Punto 1.3multiJet

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by Shider View Post
    Външния диаметър е 47мм. Само съм изпаднал в лека заблуда - не е на TONA, а KINGTONY... И е дванадесетостен, но това е без особено значение (освен, че е по-тесен )...
    Много ти благодаря. А можеш лу да ми кажеш от къде си я взел и колко струва? Тук в Благоевград не можах да намеря, и тъй като може да ходя до София тези дни, мога да си купя от там някъде.
    Last edited by tx3m; 16-01-2013 at 12:20.
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


  6. #6

    Default

    Не че нещо, ама със стандартна "дебелостенна" вложка точно за 3 минути с малък шмиргел и 2-3 пъти пробване на главината нещата заспаха и я ползвам вече години... Ама ти си знаеш.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Благоевград
    Posts
    46

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Не че нещо, ама със стандартна "дебелостенна" вложка точно за 3 минути с малък шмиргел и 2-3 пъти пробване на главината нещата заспаха и я ползвам вече години... Ама ти си знаеш.
    Това ми беше крайния вариант, ако не успеех да намеря подходяща, тъй като усилието на затягане е около 300нм , което си е доста, и не знаех до колко може да се разчита на направена такава.
    Все пак след цял ден обикаляне, посетени поне 20 магазина за инструменти и железарии, накрая намерих подходяща в една гаражче в кв. Грамада, точно преди отбивката за Пиринснаб (магазинчето е за лагери, но имат и инструменти). Дори е същата като на колегата - KINGTONY. Ако някой друг в Благоевград се чуди къде може да има такива, това е единственото място в града. Проверил съм всички останали
    Благодаря на всички отзовали се
    155 1.8ТС 8в 129к.с. '93год.


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •