Results 1 to 14 of 14

Thread: GTV с АГУ

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Ruse
    Posts
    58

    Default GTV с АГУ

    Здравейте колеги. Реших да си слова газова уредба на GTV-то и тъй като колата се кара предимно в на къси разстояния и не навъртам и 5000 км на година съм решил да сложа обикновенна уредба вместо ГИ. Знам че ГИ е по-добрия вариянт, но предвид разстоянията на които се кара едва ли ще успява да превключи на гас и ефекта ше е минимум. Колата е с металния колектор. Та имам няколко въпроса понеже ще си я монтирам сам. Четох, че трябвало да се намали притока на въздух и се чудя дали се намаля диаметъра на въздуховода или по друг начин. Също се чудя дали да махна дебитомера. Иначе изпарителя ще е LOVATO от 90 до 140 kW мисля беше, електрически. Ще трябва и емулатор за дюзите. И изобщо тънкостите при монтажа на TS. Благодаря предварително.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    От съществено значение за работата на газ е подходящият избор на смесителната плочка (като диаметър на отвора). Ако постнеш въпроса си в раздела за газ, вероятно ще получиш по-точни указания по въпроса. Не мисля, че е добра идея да махаш дебитомера. Все пак ще трябва и на бензин да върви добре тази кола. По-добре сложи непосредствено след дебитомера кихаща плочка за да го пази. Иначе с оглед на късите разстояния и впредвид металния колектор, мисля, че добре си се ориентирал към класическа уредба.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Ruse
    Posts
    58

    Default

    Някои пробвал ли е изпарител OMVL R90E (двукамерен) днес минах през магазина и много го похвалиха та се замислям да взема такъв?

  4. #4
    Predator kendo's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    В.Търново
    Posts
    280

    Default

    Изобщо не се замисляй.На Ланчията съм с такъв изпарител и смело мога да заявя,че на газ бяга повече.Настройката му е малко пипкава работа,но ако попаднеш на читав майстор няма проблеми.Виждал съм такъв изпарител монтиран на ЗИЛ.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Ruse
    Posts
    58

    Default

    Здравейте изпарителя е ясен OMVL сега е ред на смесителя според вас какъв трябва да е размера, знам че в магазина ще ми кажат, но просто искам да съм сигурен, че е подходящия размер за 2.0 TS ?

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Не мога да ти дам ясен отговор на въпроса (вероятно по-запознати от мен ще го направят), но нещата са малко навързани (принципно):

    Колкото по-голям диаметър на смесителя, толкова по-добре, защото най-малко бърка работата на бензин.

    От друга страна, колкото е по-голям диаметърът на смесителя, толкова трябва изпарителят да притежава по-висока чувствителност.

    Като правило - колкото е по-голям диаметърът на мембраната, дозираща газта, толкова изпарителят може да бъде по-чувствителен.

    Някъде прочетох, че се препоръчва площта на отвора на смесителя да се определи като се спази правилото:

    7,5 - 10 кв. мм. / конска сила

    Пример:

    Ако приемем този показател със стойност 8, при 155 кс - площта на отвора трябва да бъде 1240 кв. mm.

    От тук следва, че диаметърът на отвора трябва да е 40 мм.
    Last edited by ecotronic; 31-01-2013 at 17:53.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Ruse
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не мога да ти дам ясен отговор на въпроса (вероятно по-запознати от мен ще го направят), но нещата са малко навързани (принципно):

    Колкото по-голям диаметър на смесителя, толкова по-добре, защото най-малко бърка работата на бензин.

    От друга страна, колкото е по-голям диаметърът на смесителя, толкова трябва изпарителят да притежава по-висока чувствителност.

    Като правило - колкото е по-голям диаметърът на мембраната, дозираща газта, толкова изпарителят може да бъде по-чувствителен.

    Някъде прочетох, че се препоръчва площта на отвора на смесителя да се определи като се спази правилото:

    7,5 - 10 кв. мм. / конска сила

    Пример:

    Ако приемем този показател със стойност 8, при 155 кс - площта на отвора трябва да бъде 1240 кв. mm.

    От тук следва, че диаметърът на отвора трябва да е 40 мм.
    Мерси за съвета колега, но все пак няма ли някой с обикновенно АГУ на 2.0 TS да сподели

  8. #8

    Default

    36мм
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Ruse
    Posts
    58

    Default

    колега ти с такава ли си, че утре или в събота ще ходя в магазина да си взема смесител и още нещо, гледам че има такива с предпазни клапи към смесителя мисля такава да взема или е по добре да е отделно клапата какво мислите?

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by гадмръсна View Post
    колега ти с такава ли си, че утре или в събота ще ходя в магазина да си взема смесител и още нещо, гледам че има такива с предпазни клапи към смесителя мисля такава да взема или е по добре да е отделно клапата какво мислите?
    Аз мисля че клапата е по-добре да е отделно
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  11. #11
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Дифузьор бих препоръчал- 32мм.
    Стандартно е -34мм.
    Това се преценява най-добре на газоанализ и се подбира за самия автомобил.
    Клапата отделно /ако изобщо ще слагаш/ щото много файда от нея няма, ама това е въпрос на личен избор. При всички случай ще има рязане и кроене на въздуховоди.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Ruse
    Posts
    58

    Default

    Здравейте вече съм купил почти всичко и тези дни ще монтирам, единствено остана смесител да намеря, но днес обиколих този мегаполис Русе и не можах да намеря с диаметър 74мм някои да предложи нещо ?

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Ruse
    Posts
    58

    Default

    Здравейте отново, вече монтирах газовата уредба, не беше много трудно единствено проблем беше изпарителя голям х#й се оказа , трябваше да махна резонатора за да го монтирам понеже друго удобно място просто не открих хванах го за единия болт на казанчето за антифриз. Сложих емулатор за инжекторите който се оказа, че не работи а беше чисто нов купен от великия сервиз "КЛААС гр Русе" (аз лично повече там няма да стъпя), така че си го ремонтирах понеже отказаха да го сменят. Смесителя е 33мм. Вчера засякох разхода 12.5 градско и то при супер икономично каране, мисля че е добре при положение, че на бензин разхода даден от производителя мисля беше около 11. Ускорението естествено не е същото като на бензин, но все пак като ми се кара включвам на безин. Засега съм доволен от резултата. Ще споделя още впечатления като навъртя някои друг километър. Последно един въпрос да попитам понеже съм с гуми 225/55/16 мислите ли че този размер оказва някво влияние върху разхода и отчетените километри понеже GTV го дават с по-тесни гуми .

  14. #14
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Първо, каталожния разход за градски цикъл е 13.4л/100км.
    И второ, тези гуми не ти ли опират в подкалниците когато минаваш през неравности?!
    Много са високи, оригиналния размер за 16" джанти е 205/50! С гуми, широки 225мм., височината им трябва да е 45!
    Та и влияние на разхода оказват, а и на ускорението и показанието на скоростомера - също.
    Last edited by Fear; 15-03-2013 at 16:25.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •