Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Изгоряла светлина на регистрационния номер!

  1. #1
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default Изгоряла светлина на регистрационния номер!

    Здравейте колеги. Онзи ден като пуснах фаровете и видях, че ми свети чека за изгоряла крушка. Установих че проблема е в лявата лампичка осветяваща регистрационния номер отзад. Така калпаво е монтирана пластмасата, която държи самия номер, че няколко часа се мъчих по всевъзможен начин да отворя и да сменя крушката, но не успях. Четох подобни теми и видях, че доста колеги са пропищяли от този проблем. Ще ви бъда благодарен ако някой, който се е сблъсквал със същия проблем предложи някакво решение!
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  2. #2

    Default

    Ами като го гледаш има ли друго решение освен чупене на пластмасата или демонтаж на целия номер със се нея..?

  3. #3
    Запален алфист iwo156's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    143

    Default

    С едно тънко пиронче чукаш в средата на нита и после хващаш отзад номера и дърпаш към теб , за да изкараш нита, сваляш номера, развиваш пластмасата..... После или намираш тънка видийка и я завиваш в нита от задния му край или отиваш да ти го пломбират на ново за 12 лв.

  4. #4
    Запален алфист Georgi Sartliyski's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    София и Пазарджик
    Posts
    109

    Default

    Вади се номера като се по напъне малко и нита изпуска от пломбата после сменяш крушката и после слагаш номера и наместваш нита в пломбата и нищо не си личи това е не е сложно без тази операция е невъзможно да се смени крушката

  5. #5
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Ясно. Мерси колеги!
    Alfa Romeo 156 1.8TS' 97 - EX
    Alfa Romeo 156SW 1.9JTD 16V M-Jet' 04

  6. #6
    Запален алфист Encislav's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    141

    Default

    Аз направих следното свалих номера махнах му целата плаксмаса, пробих една дупка 8-ца с винтоверта в бронята, и сложих номера без плаксмаса, като вкарах нита в дупката и фиксирах номера в двата края с по една рапидка от нераждавейка, стана муцка и сега се осветява в пъти по-добре
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си, за грешките на другите!


  7. #7
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by Kanev View Post
    Здравейте колеги. Онзи ден като пуснах фаровете и видях, че ми свети чека за изгоряла крушка. Установих че проблема е в лявата лампичка осветяваща регистрационния номер отзад. Така калпаво е монтирана пластмасата, която държи самия номер, че няколко часа се мъчих по всевъзможен начин да отворя и да сменя крушката, но не успях. Четох подобни теми и видях, че доста колеги са пропищяли от този проблем. Ще ви бъда благодарен ако някой, който се е сблъсквал със същия проблем предложи някакво решение!
    Сваляш номера както са ти описали колегите,вадиш централния нит,скъсяваш алуминия на нита дето стърчи отзад,подлагаш на едно трупче нита,зачукваш го за номера и монтираш и размонтирваш колкото и когато си поискаш.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Encislav View Post
    Аз направих следното свалих номера махнах му целата плаксмаса, пробих една дупка 8-ца с винтоверта в бронята, и сложих номера без плаксмаса, като вкарах нита в дупката и фиксирах номера в двата края с по една рапидка от нераждавейка, стана муцка и сега се осветява в пъти по-добре
    Аз направих същото и не предния и на задния,само че с по 6 нита на номер,да няма мърдане
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9

    Default

    Я кАжи откъде видя това с нитовете...

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Я кАжи откъде видя това с нитовете...
    От баце Иво.............
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    Запален алфист Encislav's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Аз направих същото и не предния и на задния,само че с по 6 нита на номер,да няма мърдане
    И аз си направих и предния така, мръднах го малко по-вдясно като левия му край го направих да започва на една линия с черната плаксмаса на бронята, мога да ви пусна после снимков мат'риял
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си, за грешките на другите!


  12. #12
    Запален алфист Encislav's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    141

    Default

    Ето и обещания снимков мат'риял


    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си, за грешките на другите!


  13. #13

    Default

    Аз преди 2 месеца си сменях 2-те крушки на номера със бели диодни, но не съм срещал затруднение. Просто натиснах рамката на номера по-сериозно с ръка и изкарах плафоните и после по-обраният ред ги вкарах, всичко ми отне 5 мин. Не-знам при вас що така се получава....



  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Аз преди 2 месеца си сменях 2-те крушки на номера със бели диодни, но не съм срещал затруднение. Просто натиснах рамката на номера по-сериозно с ръка и изкарах плафоните и после по-обраният ред ги вкарах, всичко ми отне 5 мин. Не-знам при вас що така се получава....
    Защото в КАТ всеки си слага както си иска пластмасите,едните по-надолу/като при теб/ други по-нагоре почти плътно до плафоните..........
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Защото в КАТ всеки си слага както си иска пластмасите,едните по-надолу/като при теб/ други по-нагоре почти плътно до плафоните..........
    Имаш право, моите на магия излизат, но поне излизат! Между другото имам един проблем, като си смених крушките си сложих от тия белите диодните за 2 лв. и от както си ги сложих, лампичката на таблото ми светна, че имам изгоряла крушка. Не-знам ако купя от скъпите диодни пак бели, дали ще угасне тая лампичка!
    А на колегите по-горе мога да им предложа, ако им се занимава, да си свалят рамката със регистрационният номер и да си пробият две дупки и да си го поставят малко по-надолу! Преди време на един форд ми се беше наложило да правя тази маневра, но след това вече всичко заспа!
    Last edited by grenlould; 21-01-2013 at 19:07.



Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •