Results 1 to 5 of 5

Thread: Катализатор на 2.5 V6 бензин 1999

  1. #1

    Default Катализатор на 2.5 V6 бензин 1999

    Здравейте колеги, имам подозрения, че се е позапушил катализатора и искам да попитам следните неща:

    При определени обстоятелства бих го сменил с нов, но хем нямам възможност в момента, хем карам колата на газ и до колкото знам, тогава е леко безсмислен.

    Някой има ли представа, от този мотор и тази година за колко биха изкупили катализатора ?

    1. Питам за тази година конкретно, защото при по-новите слагат повече ламбди и катализатори, а този е един голям, малко преди средата на генерацията.

    2. Днес сложих нови свещи, но не като оригиналните NGK, а Beru Ultra X Titan с четири електрода. И те са по 21-22 лв бройката, но в английския форум бях чел, че са по издръжливи и подходящи, какво е вашето мнение и имате ли наблюдения върху тези свещи, особено на този мотор ?
    Last edited by duronman; 18-01-2013 at 18:47.
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Има един колега в Lancia форума,който по 8-цифрения код ще ти каже каква цена ще ти даде,аз моя го дадох за 350лв. вярно че моята е JTD.

  3. #3

    Default

    Да, за тях са скъпи. Имам доста познати от ланча форума, защото до скоро само това карах Ако ми дадеш ник ще съм много благодарен. За моят предполагам, че най-много да покрие едно качествено риплейсив гърне.
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

  4. #4
    започва да се пристрастява AnD14's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    51

    Default

    аз мислех да го махам но няма ли да стане някакъв гаф с тия ламбда сонди ? да се прецака от към вървене чекове щуроти ти свали ли го твоя катализатор ?
    Alfa Romeo 166 2.5 v6 24v

  5. #5

    Default

    Аз имам само една ламбда. Осен това, няма да го махна, докато не съм 100% убеден, че е заминал. Ако го махна ще се сложи хубаво гърне на негово място за поне 100-120лв. Интересува ме екологичната страна на въпроса, но съм почти убеден, че на газ е безполезен.
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •