Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ - ГАБАРИТИ, ХАЛОГЕНИ И ПОДГРЯВАНЕ НА ЗАДНОТО СТЪКЛО?

  1. #1
    н'ема такова зло!!! security999's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Плевен
    Age
    48
    Posts
    31

    Default СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ - ГАБАРИТИ, ХАЛОГЕНИ И ПОДГРЯВАНЕ НА ЗАДНОТО СТЪКЛО?

    Здравейте колеги, извинявам се предварително ако повтарям по някакъв начин темата, но от това което четох не можах да си обясня проблема, а той е следният:
    - По време на движение угаснаха халогените отпред ( изгасна ми индикацията на таблото , която показва че са включени ), след това установих, че и габаритите от зад също не светят + подгряването на задното стъкло, светят само стоп и мигачи, съответно от пред светят само къси и дълги, без габаритите. В продължение на дни, с моя майстор (който е добър, но не и по електрическата част ), проверихме всички предпазители, крушки и т.н., по елементарните неща, като преглед и не откри нищо(нямаше прекъснати кабели и изгорели предпазители ), прати ме при добър електричар, днес цял ден се е разправял с нея, като потвърди, че всичко е о.к., но не може да отстрани проблема, като смята ,че всичко идва от някакъв модул, който вероятно управлява светлините. Видях че този модул (евентуално зелен ) го наричате "клюкарката", е явно главният виновник.
    Възможно ли е всичко да идва от него?? Какво да правя?, ремонтира ли се или трябва нов?, Как да го проверим да ли се е " споминал" ?може ли да се замери и как? И като последен въпрос, защо не работи и подгряването , имат ли нещо общо.?
    Предварително благодаря на всички, които помогнат със съвет

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Възможно е проблемът да идва от клюкарката. Предпазителите в багажника вдясно проверихте ли ги (B33 и B16)? В таблото под волана F1 (първият горе вляво) и F11 също? Ако е сигурно, че са здрави (мерено а не преценено визуално), търсете начин да пробвате с друга клюкарка.

    PS:

    Зависи от пораженията, но в много от случаите клюкарката подлежи на ремонт.
    Last edited by ecotronic; 18-01-2013 at 21:48.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Запален алфист Georgi Sartliyski's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    София и Пазарджик
    Posts
    109

    Default

    аз имах подобен проблем на старата ми кола(нямах фарове,парно и подгряване) и се оказа че е от плочката на ключа за палене от вибрирането по хубавите ни пътища опитай се ако стане пак така да поразклатиш ключа леко без да изгасне колата ще се радвам да пишеш ако е от това като пробваш

  4. #4
    н'ема такова зло!!! security999's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Плевен
    Age
    48
    Posts
    31

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Възможно е проблемът да идва от клюкарката. Предпазителите в багажника вдясно проверихте ли ги (B33 и B16)? В таблото под волана F1 (първият горе вляво) и F11 също? Ако е сигурно, че са здрави (мерено а не преценено визуално), търсете начин да пробвате с друга клюкарка.

    PS:

    Зависи от пораженията, но в много от случаите клюкарката подлежи на ремонт.
    Благодаря ти отново, за съвета, да проверени са всичките + в багажника( замерени с уред ) и няма проблем в тях. Колко би излязъл ремонта на "клюкарката" , и кой би го направил, също така колко би струвал нов или втора ръка?

    ---------- Post added at 00:08 ---------- Previous post was at 00:03 ----------

    Quote Originally Posted by Georgi Sartliyski View Post
    аз имах подобен проблем на старата ми кола(нямах фарове,парно и подгряване) и се оказа че е от плочката на ключа за палене от вибрирането по хубавите ни пътища опитай се ако стане пак така да поразклатиш ключа леко без да изгасне колата ще се радвам да пишеш ако е от това като пробваш
    не е в ключа, но ще проверя, при мен фарове - къси и дълги има, само габаритите + задните и халогените( но айде за халогените е ясно,че намам ли габарити, няма и халогени, поне така мисля)

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by security999 View Post
    Благодаря ти отново, за съвета, да проверени са всичките + в багажника( замерени с уред ) и няма проблем в тях. Колко би излязъл ремонта на "клюкарката" , и кой би го направил, също така колко би струвал нов или втора ръка?

    ---------- Post added at 00:08 ---------- Previous post was at 00:03 ----------



    не е в ключа, но ще проверя, при мен фарове - къси и дълги има, само габаритите + задните и халогените( но айде за халогените е ясно,че намам ли габарити, няма и халогени, поне така мисля)
    Обикновено дефектират едни транзистори, които струват 1-2 лв. Цяла клюкарка наскоро сменя колегата Iltcho.
    Той може да съобщи цена.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    н'ема такова зло!!! security999's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Плевен
    Age
    48
    Posts
    31

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Обикновено дефектират едни транзистори, които струват 1-2 лв. Цяла клюкарка наскоро сменя колегата Iltcho.
    Той може да съобщи цена.

    Днес свалих от приятел неговата "клюкарка ", пробвах на моята и всичко бе о.к , светна като новогодишна елха, като я разглобих ми направи впечатление, че е презапояван един транзистор, явно е сменян, утре ще я нося на приятел техник, да видим какво ще направи.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by security999 View Post
    Днес свалих от приятел неговата "клюкарка ", пробвах на моята и всичко бе о.к , светна като новогодишна елха, като я разглобих ми направи впечатление, че е презапояван един транзистор, явно е сменян, утре ще я нося на приятел техник, да видим какво ще направи.
    Дай на твоя приятел тази снимка:

    Ще го улесни в локализирането на проблема.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Дай на твоя приятел тази снимка:

    Ще го улесни в локализирането на проблема.
    Тази платка не е от 166 И проблема много рядко е където си го указал
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Тази платка не е от 166 И проблема много рядко е където си го указал
    Снимката не съм я правил аз, но означенията, които човекът, постнал снимката си е направил труда да постави на нея, напълно съответстват на документацията на 166.
    При първи удобен случай ще снимам моята и ще кача снимката, за да не стават недоразумения.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Снимката не съм я правил аз, но означенията, които човекът, постнал снимката си е направил труда да постави на нея, напълно съответстват на документацията на 166.
    При първи удобен случай ще снимам моята и ще кача снимката, за да не стават недоразумения.
    Не отричам че е така но платката не е от 166 Не ми се сравнява за да ти кажа дали съответства
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11

    Default

    Върви при момчетата от Пан Сервиз - между хотел Балкан и Ортопедията.
    За тях това не е проблем и със сигурност ще ти я оправят.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  12. #12
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Обикновено дефектират едни транзистори, които струват 1-2 лв. Цяла клюкарка наскоро сменя колегата Iltcho.
    Той може да съобщи цена.
    Драстииии,

    смених я да, и всичко си дойде на мястото. 50-60 лева е втора ръка. Това посочи проучването ми. Ма аз смених и релето.

    Решил съм тая да я пратя на Бобо за рециклиране, че да си имам и резерва.
    Отделно съм пуснал още едни жици до габарити, фарове и задни габарити с диоди и реленце и 1 копче у в жабката.
    Я си представи, че ми бегат късите в 12 през ноща и съм между София и Козлодуй . Да чакам да пекне слънце ли?
    А не, благодаря!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  13. #13
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Мисля че си доусложнил и без това сложната инсталация на този автомобил Не бъди песимист А и неможеш се прибра на халогени светкавица авариини Колко много заместители По лошо ще е бягането на тоците от ДВГ Но затова са техниките - премеждия ремонти
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  14. #14
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Пич, чети внимателно - ОТДЕЛНИ ЖИЦИ, които отиват на буксите на стоповете и на баластите с ДИОДИ! Диодите са за да не върне обратно напрежение към релето.

    Фарове за мъгла - нямам. Една сврака си хареса левия - десния още като взех колата си го беше заплюл 1 чакал.



    Не виждам нищо сложно в 6 метра жици, 1 реле, 1 предпазител и 4 диода - 2х10А и 2Х5А + копче дет да пусне + 12 В от където и да е. катое управление не е кой знае какво.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    Пич, чети внимателно - ОТДЕЛНИ ЖИЦИ, които отиват на буксите на стоповете и на баластите с ДИОДИ! Диодите са за да не върне обратно напрежение към релето.

    Фарове за мъгла - нямам. Една сврака си хареса левия - десния още като взех колата си го беше заплюл 1 чакал.



    Не виждам нищо сложно в 6 метра жици, 1 реле, 1 предпазител и 4 диода - 2х10А и 2Х5А + копче дет да пусне + 12 В от където и да е. катое управление не е кой знае какво.
    Ти си я направил като самолет. Всяка система - дублирана.

    Но сега според закона за всеобщата гадост, ще започнат да ти горят крушки и баласти.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •