Пускам тази тема като продължение на старата

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=50668


Тук ще разкажа малко предистория и за това което се случи последна една година.
Относно "Марта" името се появи като асоциация от мартеница, докато колата беше червена с бели джанти. На мен ми хареса и така си остана.

Та значи придобих преди време аз една почти девствена Алфа 75 нов внос от Швейцария. Двигателят беше 1.8 с карбуратори Деллорто, вариатор и катализатор. Джанти 13-ки с тасове, някой беше сложил спаркови седалки, кори и барче.





Покарах колата и скоро започнах с промените. Монтирах главини 5х98 със вентилираните предни дискове, отзад скорости от туин спарк с шпер и съединител Spec Stage 3+. Получих нещо такова



Не мина много време и реших да пристъпя към първата V6-лудост. Замених 1.8та с двигател 3.0 12в от Алфа 164.



12 клапановия мотор оживя нощта преди 3я трак дей. На другия ден на Калояново вече му се раздаваше цялата газ, макар и с гуми "в състояние за подарък". Ето един от любимите ми клипове

http://www.youtube.com/watch?v=dSuopbJGElM

Изненадващо и за мое щастие освен проблемите с китайския регулатор за налягането на бензина други не съм имал.

За следващия трак дей дойде време на окачването. Придобих разни железа и реших да ги комбинирам с брутално снижаване на окачването. Презацепих торсионите отпред и наресах задните пружини с флекса. Добавих Кони-та натегнати докрай. Ефекта беше потресаващ... Колата изглеждаше уникално, но рязко 2/3 от улиците в София станаха недостъпни за мен.







Хубавата гледка развалят ръждите по задните вежди, но и за тях ще дойде време.





Петият трак дей се задаваше. Беше време за нови жокери
Спирачки и радиатор. Отдавна готвех монтирането на 4 бутални Брембо апарати с 310 мм дискове от Алфа 166.



А да и джиджани спирачни маркучи





Радиатора сглобих от пита от Алфа 164 V6, с нейната си перка и дифузьор и казаните от 75-ов радиатор. Вентилатора се оказа доста мощен. Наложи се да пусна нова инсталация за него с 50 амперово реле и 40 амперов бушон.





Стигаме до момента преди година. Реших да продам 12 клапановия мотор комплект готов за вграждане в някоя 75. И да го заменя с друг 2.0 V6 турбо или 3.0 24V.
Моя мотор лесно си намери нов собственик все пак вървеше с добра реклама.
А аз взех 3.0 24V ЕВРО2 от Алфа 166. Двигателят видимо беше много чист вътрешно, не беше на много километри и беше много запазен. Но ангренажния ремък беше скъсан.

Ето какво ме чакаше в следващия ми мотор



Толкова за тази вечер. Утре продължавам.
Лека нощ!