Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 102

Thread: Alfa Romeo 75 3.0 24V - Марта

  1. #16
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    звука е уникален!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  2. #17
    Запален алфист kolchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Павликени
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Как се реже само не е истина.
    Alfa 156 1,9 JTDAlfa 146 1,3 BOXER
    LANCIA DEDRA 2.0Turbo 165HP
    Alfa 75 2.0
    EX

  3. #18
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ех, арезето си е арезе... Няма такъв звук!!! От това, което си спомням, мисля че сега е по-плътен, а преди беше по-звънтящ или греша? Ще се радвам, ако някой ден се засечем да ме повозиш
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #19
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Преди грачеше и звънтеше. Старото гърне вече нямаше никаква вата вътре, а новото е и с двойно по-голям обем. Сега колата е доста по-тиха. За возенето няма проблеми, ще се разберем
    Alfa Romeo 75 24V

  5. #20
    Запален алфист Michelinov's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    131

    Default

    Доста интересен звук , не мисля че съм чувал Алфов 6-так да звучи така плътно.
    Last edited by Michelinov; 30-08-2013 at 19:32.
    . It's not what you drive. It's what drives you.

    75 Turbo -- Miata MX-5 -- Omega Dual Ram Automatic

  6. #21

    Default

    Браво ,направо настръхвам като я слушам...!!!

    Alfa Romeo 146 JTD '01 - budget car
    Alfa Romeo 166 JTD '00 - unknown yet....
    Lancia Delta HF Turbo '92 - the old lady

  7. #22
    Запален алфист injekciona's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    162

    Default

    Звука е уникален Между другото май сме съседи, ако снимката до детската градина в Овча Купел 2(от първия пост) е някъде пред вас.
    Jet Black E46 M3
    ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
    Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT

  8. #23
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Quote Originally Posted by injekciona View Post
    Звука е уникален Между другото май сме съседи, ако снимката до детската градина в Овча Купел 2(от първия пост) е някъде пред вас.
    Мерси, колега! Твоето купе седи от другата страна на детската градина качено на тротоара.
    Още не сме съседи, но на там вървят нещата.
    Alfa Romeo 75 24V

  9. #24
    Чук и Гек
    Join Date
    May 2008
    Location
    Сифия
    Posts
    420

    Default

    Еиии звука разцепва направо...браво много сила
    AR Type 939 2.4 JTDm TI Q-Tronic DPFon EX
    AR Type 932 2.4 JTD hard tuned EX
    Bmw E61 535d 500hp/900nm EX
    AR 155 Evo 3.2 v6 Project

  10. #25
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Малко снимки от зимата, макар и с доста закъснение. Това е при бояджиите. Закарах Марта за дребни кърпежи, измиване и консервиране на дъното. Накрая кухините бяха обилно налети с вакса, а остатъка изпръскан по пода.







    Крайният резултат мен лично много ме зарадва

    Появи се една от по-джиджаните задни кори.



    Вече си имам допълнителен боклучарник на задното стъкло.



    Явиха се някакви карданни болежки.




    Повечко Локтайт и стягане "като за война" , да го видим сега ще се развива, ли гадината.



    Едни нови иридиеви свещи се появиха.



    От време на време ме прихващат... жиците, с тях ще си имам занимавка дълго време. Вече перката на радиатора се управлява от ЕКУ-то, както и се полага с две степени, резистор, 50 амперови релета и т.н.



    Дадох за рециклиране една хидравлична рейка. Още не знаех какви веселби ще настанат докато заработи.




    За съжаление хидравличната помпа от 166 и рейката от 75 не се разбраха на първо четене, така че преминах в размисъл какво да правя.

    Имаше един неприятен теч на антифриз. Мислех, че е от радиатора, но се оказа че единият маркуч се е превърнал от гумен в бакелитов и скобата не може да го стегне. Купих един силиконов, който заспа. За в бъдеще мисля всички водни маркучи да са силиконови.






    С хидравликата проблема ми беше, че помпата има много голям дебит за тази рейка и маслото бързо прегряваше. Намери се един радиатор за масло в гаража ми. След монтажа на това охлаждане хидравликата спря да създава проблеми. Има 1-2 неща за довършване, но до зимата ще е така.






    С работещата хидравлика се появи нова бензинова помпа БОШ 0 580 464 125.






    Сравнение с китайчето, което противно на очакванията ми служи дълго и вярно.



    Стига толкова работа, дойде време и за возене. Благодарности на Speeder за хубавите снимки!






    Откакто е при мен Марта страдаше от провиснала тапицерия на тавана. Един ден не издържах и го свалих. Почистената кора занесох да тапицират.









    И последното нещо, което се случи, вече писах за него и се похвалих с видео. Новото задно гърне от Extreme Tuning, благодарение на което колата спря да грачи и звънти.




    Alfa Romeo 75 24V

  11. #26
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Страхотна работа, направо ми потекоха лигите. Може би малко тъп въпрос, имайки предвид, че колата е правена за кеф, но от друга страна си е и ежедневка като гледам-какъв разход ти дава този мотор с това купе? Моторът е от 166 нали, пък доколкото знам 75-цата е доста лека кола като цяло. За динамика не питам, то там е ясно

  12. #27
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Колата не е ежедневка. Повечето време седи в гараж. Карам я 1-2 пъти седмично, предимно събота и неделя. Разходът не съм засичал напълно точно, но извънградско със 130-140 може би е около 9.5-10. В града е доста по-голям, но това е по друга причина.
    Alfa Romeo 75 24V

  13. #28
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ба, ми че то малко повече от моя спарк Колата е мечта, направо като гледам 75-ците, имам чувството, че всичко в тях е направено първо да дава спортно поведение и после всичко останало. А за това за ежедневка-исках да кажа, че не е орязана и изтърбушена като пистова кола-всичко си има.

  14. #29
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Колата си има всичко. Каквото и да променям по нея се старая да е максимално близо до нормална кола. Тоест, ако се наложи да я дам някой да я кара, да не му обяснявам "Това копче пуска перката.", "Вратата се отваря еди как си."
    Alfa Romeo 75 24V

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Колата си има всичко. Каквото и да променям по нея се старая да е максимално близо до нормална кола. Тоест, ако се наложи да я дам някой да я кара, да не му обяснявам "Това копче пуска перката.", "Вратата се отваря еди как си."
    Хммм, прав си. Ми кога да мина да ми я дадеш, да я карам.


    П.С. Изпуснал съм момента с ауспуфовата система, за мен е станала уникат.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •