Results 1 to 7 of 7

Thread: Проблем отваряне 3-та врата алфА 145

  1. #1
    Младши алфист Pac3to's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Gabrovo
    Posts
    22

    Default Проблем отваряне 3-та врата алфА 145

    Здравейте значи проблема е следния ,като дръпна лостчето до шофьорската седалка за отваряне на 3-тата врата щраква ,но като отида да повдигна вратата и не мога да я отворя все едно не достатъчно я отваря..отварям я само отвън с ключа така става..Та мисълта ми е дали се регулира нещо по механизма на вратата или жилото което я опъва от лостчето вътре..

  2. #2
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Трябва само да уточниш за да разберем, когато я отваряш с ключ, задната врата трябва да "изкочи". Та въпроса ми: Като мръднеш ключалката с ключа, ако махнеш ключа, ще можеш ли спокойно да отвориш багажника?

    Ако ДА, значи жилото на вътрешния лост/механизма на езичето в купето, трябва се провери.
    Ако НЕ, най вероятно трябва да се бутнат тези кръгли тампончета, които държат вратата малко под напрежение, че като отвориш багажника да "изкочи" вратата.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  3. #3
    Младши алфист Pac3to's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Gabrovo
    Posts
    22

    Default

    Като отключа с ключа и вратата я отварямм без проблеми ,а от вътре не иска сигорно ще е жило ,но можеш ли да ми кажеш какво да направя по нататък

  4. #4
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Quote Originally Posted by Pac3to View Post
    Като отключа с ключа и вратата я отварямм без проблеми ,а от вътре не иска сигорно ще е жило ,но можеш ли да ми кажеш какво да направя по нататък
    Най вероятно проблема е в жилото. Нещо се е разхлабило. махни кората която крие ключалка, и нека някой леко да повдига дръжката до седалката, и наблюдавай какво става. Не трябва да има никаква "празнота".

    Ако не разбереш какво трябва да направиш, щракни снимка и я качи. Че последно преди 2 години правихме на брат ми 146цата , че му се беше скъсало жилото. Та съм забравил, как изглеждаше детайла.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  5. #5
    Младши алфист Pac3to's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Gabrovo
    Posts
    22

    Default

    ок тези дни ще разглобя пластмасата и ще видя какво и е ама видях днес през едната дупка ,че жилото си е там..ама не отваря и не е скъсано

  6. #6
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Имам някакъв мътен спомен, че и при мен беше така - трябваше да дръпна лостчето няколко пъти и то по-рязко за да се отвори.
    По самата брава имаше яко налеп от смазка+мърсотия. Изчистих я и смазах после. Доколкото си спомням можеше да се пръсне със смазващ спрей и жилото - при заключалката(на купето -точно където си го видял). Най-безболезно е да направиш първо тази процедура, за да може по-лесно да се движи жилото. Ако не стане - наистина може да е разхлабено.

    П.П. Като разглобяваш кората - внимавай, че на студено много лесно се чупят щипките.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  7. #7
    Запален алфист donMirkoni's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Плевен
    Posts
    124

    Default

    нищо няма да рзглабяш,разкарай жилото,отзад куъето е крачето което отключва,пръсни го малко със смазка и го разкарай на ръка ,и аз бях така но се оправи и сега си се отваря,понеже засяда в отворено положение
    Алфа 156 2.4 JTD 136 катъра-бивша
    Алфа 145 1,9 JTD - настояща

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •