Results 1 to 6 of 6

Thread: Свети ми индикаторът на дюзата и гасне постоянно.

  1. #1

    Default Свети ми индикаторът на дюзата и гасне постоянно.

    Колата е 156 1.9 ЖТД.От доста време ми гаснеше само при ускоряване на скорост,и ми светеше индикаторът на дюзата,след известно време палеше,но сега проблемът стана постоянен.Индикаторът на дюзата почна да свети постоянно,и при първо палене ми гасне няколко пъти през няколко минути,пали след известно време.Впоследствие след около 20 ина минути гаснене и палене(може би след като загрее моторът,проблемът се оправя дотам че гасне по рядко през 15 20 ина минути при движение.На диагностика ми казаха че показвало ниско налягане на горивото.Казаха ми че е заминала Помпата за високо налягане,или датчик за високо налягане и т.н..

    Някой имал ли е същия проблем,Благодаря предварително!

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Много хора имат същия проблем колега. Но диагностика с и/или не става, защото ще смениш всичко докато се оправи. Има си методи по които се разбира точно кой е виновника.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Колега, първото и най-евтино нещо което можеш да направиш е да смениш горивния филтър, че с нашите горива...

    Alfa Romeo 146 1.6 TS '98 - EX ; Alfa Romeo 156 1.9 JTD '00 ; Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v '03 - ex ; Alfa Romeo 166 2.4 20v '04 Alfa Romeo 159 SW 2.4 20v '07

  4. #4

    Default

    Горивния филтър е сменен.Някой да има в излишък датчик за високо налягане в околностите на Димитровград или Хасково,или да знае читав сервиз там.

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Практиката говори, че тези датчици дефектират изключително рядко. По-скоро се насочи към регулатора на помпата (пробвай с друг).
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Quote Originally Posted by never_02 View Post
    Горивния филтър е сменен.Някой да има в излишък датчик за високо налягане в околностите на Димитровград или Хасково,или да знае читав сервиз там.
    Колега откъде си?
    Мисля че мога да помогна!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •