Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48

Thread: помогнете

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    да от дефектирал датчик,не от самия термостат...
    Добре препоръчваш компютър, ама що лъжеш човека, че жтд-то не пали дюза от заминал термостат?

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Добре препоръчваш компютър, ама що лъжеш човека, че жтд-то не пали дюза от заминал термостат?
    Моята светна няколко пъти, точно от термостата, не от дефектирал датчик, защото си завих стария датчик на новия термостат.

    Виж първо как се държи термостата, ако не загрява за 15- 20 мин. до 90 гр. и не стои постоянно там го смени и тогава вече, ако не се оправи търси диагностика, защото може да свети от всичко.

    Моята лампа гаснеше след рестарт на двигателя.

    Пробвай и като откачиш плюса на акумулатора за кратко дали ще изгасне. Ако си знаеш кода разбира се.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Тази лампа ми светна когато ми изгоря бушона за вентилатора. Провери!
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  4. #19
    Запален алфист ihalachev's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Велинград
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не е съвсем така, когато свети колата влиза в авариен режим на работа и това води до увеличен разход на гориво.
    Не знам дали влиза в някакъв режим ама няма никаква ама никаква промяна в работата на колата. Интересно е че ми светва само зимно време. Някога свети 5 мин друг път 1 час. Най вероятно датчика при термостата ми се ебава. Термостата го смених но без датчика.
    Алфа 166 JTD 136к.с + чип

  5. #20
    Младши алфист denkata97's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Видин
    Posts
    28

    Default

    Здравейте вав мойта Алфа няма вграден чейнджър, може ли да се постави друг и как ?

  6. #21
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by denkata97 View Post
    Здравейте колеги!Купих си Алфа 166 2.4 JTD,светна ми на таблото едно като дюза и все едно разпръсква гориво.Може ли да ми кажете какво е това.И как се отстранява тази повреда и дали е сериозна.Колата иначе си пали и работи.
    Само на диагностика може да се каже от какво свети.

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    да от дефектирал датчик,не от самия термостат,абе сака си комютър,защо да гадаем сега на сляпо да объркваме колегата,тъкмо си я е купил и ние сега да му напълним главата със скъпи части и ремонти а може и да е нещо незначително например от даване на ток и тнт.
    Баш от скапан термостат с "жив" датчик светва.

    Quote Originally Posted by denkata97 View Post
    Здравейте вав мойта Алфа няма вграден чейнджър, може ли да се постави друг и как ?
    Няма невъзможни неща. Първо си огледай ICS-a и сам ще си отговориш.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #22
    Младши алфист denkata97's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Видин
    Posts
    28

    Default

    Колеги като заключвам вратите със ключа те автоматично се отключват, а със дистанционото на ключа не може

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by denkata97 View Post
    Колеги като заключвам вратите със ключа те автоматично се отключват, а със дистанционото на ключа не може

    Има много писано по въпроса. Примерно тук
    Можеш да ползваш и търсачката.
    Проблемът ти може да се дължи и на неработещи контакти в бравите на предните врати или заради лоши връзки между предните врати и купето.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24
    Младши алфист denkata97's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Видин
    Posts
    28

    Default

    Отказа ми парното и климатроника на компютара ми пише OFF свалих клемата на акумулатора да се рестартира компютара и сега не мога да напиша кода не действа нито едно копче ?

  10. #25

    Default

    нямаш кода или не знаеш как? а какво стана с дюзата свети ли още?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #26
    Младши алфист denkata97's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Видин
    Posts
    28

    Default

    Да дюзата свети още, а кода го имам и знам как се вавежда но не реагира ниго едно копче на компютара.

  12. #27

    Default

    тези коли понякога са ужасни, ще ти трябва сериозна помощ, но не се отчайвай
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by denkata97 View Post
    Отказа ми парното и климатроника на компютара ми пише OFF свалих клемата на акумулатора да се рестартира компютара и сега не мога да напиша кода не действа нито едно копче ?

    Провери предпазители F5, F9, F17 и F18 в таблото под волана. Броят се отляво надясно и отгоре надолу.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #29
    Младши алфист denkata97's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Видин
    Posts
    28

    Default

    Проверих предпазителите и са здрави но при мен не са под номера а над всеки предпазител пише сервиз.

  15. #30
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by denkata97 View Post
    Проверих предпазителите и са здрави но при мен не са под номера а над всеки предпазител пише сервиз.
    Те на таблото не са номерирани. Просто по схемите F1 съответсва на най-левия на най-горния ред и F20 - на най-десния на най-долния ред. Ако си 100% сигурен, че предпазителите са здрави (често пъти визуалният оглед е подвеждащ и затова е добре да се мерят), Може да направиш още:

    1 - Да свалиш таблото с предпазителите (сваля се лесно, като се развие рапидката горе посредата), обърни го и размърдай буксите отзад.

    2 - На самият ICS на гърба му има предпазител. Добре е да го провериш и него.

    За свалянето на ICS - а ползвай това ръководство.


    PS:

    Какво е състоянието на акумулатора? Да не е паднал? Колата пали ли нормално? Другите консуматори работят ли?
    Last edited by ecotronic; 26-01-2013 at 21:16.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •