Results 1 to 14 of 14

Thread: Катализатор Алфа 156 2.0TS 155к.с (10.2000)

  1. #1
    Младши алфист tharude's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Русе
    Posts
    10

    Default Катализатор Алфа 156 2.0TS 155к.с (10.2000)

    Здравейте колеги,

    Доста търсих из форума, но не видях снимка на оригинално монтирания катализатор.
    Колатя я взех с махнат катализатор но звънтенето в генерацията ми къса нервите. Някой знае ли как изглежда оригинално катализатора, който, до колкото успях да разбера от четене, е съставен. Сиреч катализатор + резонатор на едно. Ако може някой да качи снимка на оригинално монтирания на колата ще съм му много благодарен.

    Иначе намерих това:
    http://www.ebay.co.uk/
    Като цена не е лошо и ако става за мойта колица, направо да го поръчвам.

  2. #2

    Default

    Здравей колега,
    по-добре не си слагай втора употреба катализатор, защото може да е частично запушен, а това ще доведе до намаляване на мощността. Освен това кварталния гепел ще му се зарадва като синеоко бебе на нова залъгалка. Съвета ми е да си сложиш резонаторно гърне, първо за да не ти дрънчи на ламарина около 2800-3000 оборота и второ изгорелите газове да излизат с подходяща скорост, така че ламбда-сондата да отчита коректно. Цената на такова гърне е около 80 лева, а монтажа е 20-30 лева.

  3. #3
    Младши алфист tharude's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Русе
    Posts
    10

    Default

    Това което е в линка от ebay не е втора употреба. Струва ми се доста ниска цена като за катализатор. По скоро си мисля, че е резонатор имитация на катализатор ама нейсе. Ако можеш да кажеш какъв точно резонатор да сложа на мястото на катализатора, ще съм много благодарен!

  4. #4

    Default

    За София бих ти казал, но понеже виждам, че си от Русе е най-добре колега от Русе да те ориентира.
    П.С. Този катализатор определено изглежда по-различно от моя, който бе отстранен. А той беше оригинален.
    Last edited by dansguardian; 24-01-2013 at 14:53.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by tharude View Post
    Това което е в линка от ebay не е втора употреба. Струва ми се доста ниска цена като за катализатор. По скоро си мисля, че е резонатор имитация на катализатор ама нейсе. Ако можеш да кажеш какъв точно резонатор да сложа на мястото на катализатора, ще съм много благодарен!
    Драсни 2 реда на продавача и го питай катализатор ли е или резонатор.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  6. #6
    Младши алфист tharude's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Русе
    Posts
    10

    Default

    Вече чакам отговор колега

  7. #7
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Моя го махнах и го преправих на резонатор.Вътре има две пити една зад друга заемащи половината от пространството, другата половина е резонаторно гърне с надупчена тръба и вата.Понеже от предната пита беше останал един "картоф", отрязах предното бомбе на катализатора, извадих питите или каквото беше останало, след това отрязах излишната ламарина до резонаторната част и заварих бомбето за нея.След това отидох на майстор който го завари обратно.Колата пак си е тиха.Навсякъде могат да ти сложат гърне, обаче като вземеш виж дали тежи и като го почукаш трябва да бие на плътно.Това значи че вътре между тялото и надупчената тръба има пълнеж от вата.Ако дрънчи на кухо няма вата и звучи гадно и е шумно в колата.За какво се харчиш за катализатор.

    Това за колата от подписа.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #8
    Младши алфист tharude's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Русе
    Posts
    10

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Моя го махнах и го преправих на резонатор.Вътре има две пити една зад друга заемащи половината от пространството, другата половина е резонаторно гърне с надупчена тръба и вата.Понеже от предната пита беше останал един "картоф", отрязах предното бомбе на катализатора, извадих питите или каквото беше останало, след това отрязах излишната ламарина до резонаторната част и заварих бомбето за нея.След това отидох на майстор който го завари обратно.Колата пак си е тиха.Навсякъде могат да ти сложат гърне, обаче като вземеш виж дали тежи и като го почукаш трябва да бие на плътно.Това значи че вътре между тялото и надупчената тръба има пълнеж от вата.Ако дрънчи на кухо няма вата и звучи гадно и е шумно в колата.За какво се харчиш за катализатор.

    Това за колата от подписа.
    Да де колега, но както казах по-горе, взех я без кат. и нямам представа как изглежда. Въпроса по скоро трябва да бъде каква форма и размер на резонатор е подходящ за мойта колица. Ако някой е сложил някакъв резонатор, който върши работа с честотите генерирани в оборотите м/у 2500-3200 да каже какъв и от къде го е взел, че да сложа и аз такъв.

  9. #9
    Старши алфист toshko69's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    609

    Default

    Quote Originally Posted by tharude View Post
    Да де колега, но както казах по-горе, взех я без кат. и нямам представа как изглежда. Въпроса по скоро трябва да бъде каква форма и размер на резонатор е подходящ за мойта колица. Ако някой е сложил някакъв резонатор, който върши работа с честотите генерирани в оборотите м/у 2500-3200 да каже какъв и от къде го е взел, че да сложа и аз такъв.
    Когато махнах моя катализатор преди 4 години,отидох в специализиран сервиз за ремонт и подмяна на генераций.Човека извади един каталог и след като видя какво резонантно гърне дават за моята кола го извади от склада,монтира го и до момента нямам ядове с него.Нямам излишни шумове.Цялата операция ми струваше 60 лв.
    alfa 156 2.0 TS/звяр на пътя-0886399217

  10. #10
    Младши алфист tharude's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Русе
    Posts
    10

    Default

    В такива моменти откровено съжалявам че се завърнах от Ст.Загора в Русе. Е няма такъв умрял град. Явно трябва да се живее на всякъде другаде но само не и в Русе за да се кара Алфа
    Айде колеги, някой от Русе преживял подмяна на катализатор с нещо добро и работещо да даде препоръка. Коминджиите на "Локомотив" нямат подобни, всичко дрънчи на кухо вътре.

  11. #11
    Запален алфист muchev's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Ruse
    Age
    48
    Posts
    124

    Default

    Брей... Как ли ние си караме алфите в Русе и то не от 3 дни.
    Ами можеш да отидеш в "Даскалов Ико" срещу "Евромаркет" в Западна промишлена зона.
    Успех!
    alfa romeo156 2.0TS 11'97

  12. #12
    Младши алфист tharude's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Русе
    Posts
    10

    Default

    Quote Originally Posted by muchev View Post
    Брей... Как ли ние си караме алфите в Русе и то не от 3 дни.
    Ами можеш да отидеш в "Даскалов Ико" срещу "Евромаркет" в Западна промишлена зона.
    Успех!
    Хехе, колега, не го приемай като нападка! Аз съм си кореняк Русенец. Това за сервизите си е лично мое съждение, необременващо никого с тежестта си! Сигурен съм, че има кой да се занимава с генерации и в Русе, но информацията е меко казано апокрифна. Тези на "Локомотив" са коректни и добри майстори но предимно на VAG групата.
    Имаше тема за добър сервиз за Алфа в Русе без никаква конкретика, само в един от отговорите беше публикуван нечии телефон, без указания на кого и за какво е. Беше споменат и някой Иван, но без детайли.
    Лично аз ползвам услугите на сервиз "Аутомакс". Ако става дума за двигател и ходова част, са малко тези които не познават Наско. Но за запознати с генерациите, хеле па на Алфа със специфичните резонанси, наистина няма инфо във форума. За сметка на това, аз лично знам три сервиза в Ст.Загора и два в Пловдив които биха свършили перфектно работа по генерацията. Просто региона там си е такъв.
    Благодарение на колегата badmadafaka проблема е решен и си чакам пратката по Еконт вече.
    А относно италианките, да, карам Алфа от три дни както каза (и вече не ми се слиза от нея), но карам и Фиат от 4 години и италианските автомобили са ми тръпка, както предполагам и на тебе.

    Живи и здрави!

  13. #13

    Default

    Има решение - ела ни на гости в София, пък докато си изпиеш бирата красавицата вече ще мърка като котка

  14. #14
    Младши алфист tharude's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Русе
    Posts
    10

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Има решение - ела ни на гости в София, пък докато си изпиеш бирата красавицата вече ще мърка като котка
    Благодаря за поканата колега, няма да пропусна като имам път към София да пием по бира. Засега, ще пробвам с този резонатор от badmadafaka и ще пробвам при "Даскалов и ко", по препоръката на колегата muchev. Ако чак толкова пък не съм доволен от звука, що пък и да не се разходя до София
    Като поставя резонатора ще пиша отзиви!

    P.S. Онзи британец от линка по-горе твърди, че било катализатор, ама нещо му нямам вяра... хеле па за тези пари...
    Last edited by tharude; 10-02-2013 at 18:23.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •