Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37

Thread: Кандидат нов зомбиран...

  1. #16
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    За моя начин на каране, дори и на метан ми е добре... Много ми хареса по пътя до Варна, седи като залепена за пътя с магнит.

    Единственото което искам спешно да преборя е луфтът на волана. Много ме дразни и трябва да го правя. Като дръпна към мен и мърда с 5-6 мм. целия.

    Какво трябва да сменя в спешен порядък освен ангренажния ремък ? Има ли нещо друго, което иска периодично обслужване (маслата и филтрите са ясни)... ?
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  2. #17

    Default

    За 155 един колега тук беше казал една приказка, дето е много точна - завива като по релси. А относно мотора - смени си и водната помпа заедно с ангренажния ремък. Иначе няма кой знае какви тънкости. Гадното на тоя мотор според мен е само високата цена (спрямо 8-клапановите) на свещите и особено на дебитомера, ама това си е нормално за всеки 16-клапанов ТС.

  3. #18
    Старши алфист ivopetrov_1982's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    634

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    За 155 един колега тук беше казал една приказка, дето е много точна - завива като по релси. А относно мотора - смени си и водната помпа заедно с ангренажния ремък. Иначе няма кой знае какви тънкости. Гадното на тоя мотор според мен е само високата цена (спрямо 8-клапановите) на свещите и особено на дебитомера, ама това си е нормално за всеки 16-клапанов ТС.
    не са само свещите!кабели бубини и това не трябва да се забравя защото са си бая парички!със здраве да си я караш колега и по малко ремонти да правиш!

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by ivopetrov_1982 View Post
    не са само свещите!кабели бубини
    Не споменах кабели и бОбини, понеже по принцип имат по-голям период между смените. А и имам пред вид факта,че колегата е наясно с поддръжката на 166. След като си видял това, не се плашиш лесно

  5. #20
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    Не споменах кабели и бОбини, понеже по принцип имат по-голям период между смените. А и имам пред вид факта,че колегата е наясно с поддръжката на 166. След като си видял това, не се плашиш лесно
    а, нищо страшно няма... Като я взех (166) смених всичко по окачването (2000 лв.) ремъци, ролки, водна помпа (500 лв.) и налях хубаво масло и смених всички филтри (240 лв.) накрая купих гуми (1000 лв.) Сега не смея да я карам, за да не се наложи пак да го правя това всичкото и си взех 155 да си карам на спокойствие...

    Майтап, но и истина има доста в това...
    Не вярвам нещо в 155 да ме изплаши, искам да я направя всичко да и е ОК.
    Last edited by gorbi; 27-01-2013 at 15:21.
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  6. #21
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Това ли купи?

    http://www.cars.bg/u831477
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  7. #22
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Това ли купи?

    http://www.cars.bg/u831477
    Тая май не я видях... Явно съм сложил филтър по цена като съм търсил... МОята не е толкова лачена - има снимки в темата на първа страница. Взех я за 1600 с прехвърлянето барабар...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  8. #23
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by gorbi View Post
    Тая май не я видях... Явно съм сложил филтър по цена като съм търсил... МОята не е толкова лачена - има снимки в темата на първа страница. Взех я за 1600 с прехвърлянето барабар...
    Добър фотограф си.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  9. #24
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Добър фотограф си.
    O, само да дойде пролетта - ще има истинска фотосесия на алфите ...

    Макар - 155 цата за сега не е много за снимане. Има доста ожулено оттук - оттам.. Но лека полека ще я правя да стане красива - първо по душа, а после и външно...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  10. #25
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Като я доведеш красавицата на пролетната среща, ще я наснимане наред с всички други

    (дано имаме Пролетна среща тоя път де .. че като гледам умрелия форум... )
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  11. #26
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Тази 155 от автоморга Ricambi ли я купи?
    Ако е тази и аз я бях загледал, но щеше да стане 9-та кола в семейството и не посмях да я взема.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  12. #27
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Като я доведеш красавицата на пролетната среща, ще я наснимане наред с всички други

    (дано имаме Пролетна среща тоя път де .. че като гледам умрелия форум... )

    Ще наснимаме - това го можем...

    Да, същата...
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Pirdop
    Posts
    43

    Default

    Ей, браво зомбирахте ме и мен
    Та честито за новата колица първо.

    И аз така винаги съм карал, а и най вероятно ще карам италянки, от малки фиатчета през удобни Дедри, и мисля че дойде времето за 155-ца.
    Та по същество, в края на месеца съм намислил да се сдобия с нов автомобил, първо гледах Делти с 1.6 - 1.8 мотор, но също така мерака за Алфа никога не замира, та имам следното питане: Кой е по -сполучливият мотор на 155-цата 1.6 или 1.8, и горе долу какъв разход дават на Газ. А също така как се справя задното окачване при по-големи товари, понеже с Дедрата до сега не съм имал кой знае какви ядове, и се надявам и 155-цата да е с подобно окачване.
    Загледъл съм тези 2 обяви:
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=1yfb48
    http://www.cars.bg/u887639
    И до няколко дни ще започвам да звъня, притеснявам се само от 2 неща:
    Колата от първата обява няма газова => още разходи за монтаж на такава (нямам идея колко).
    Втората колица пък е 1.7 мотор, а от попрочетено из форума май не му се носи слава.
    Идеята ми е колата да не харчи много и ефентуалните ремонти да не са скъпи, понеже все още си карам магистратурата и не изкарвам кой знае колко от сегашната си работа (пазач) .
    Бих се радвал да споделяте още мнения за подобни автомобили в околностите на София, също така няма да е лошо да говорите в цифри за консумативите (свещи, кабели, филтри, масла и т.н), понеже ако видя че подръжката ще ми излиза по солена от на Дедрата, се връщам на потенциална покупка на Делта .
    Поздрави, Цанко !!!!!!!!!

  14. #29
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by Uner View Post
    Ей, браво зомбирахте ме и мен
    Та честито за новата колица първо.

    И аз така винаги съм карал, а и най вероятно ще карам италянки, от малки фиатчета през удобни Дедри, и мисля че дойде времето за 155-ца.
    Та по същество, в края на месеца съм намислил да се сдобия с нов автомобил, първо гледах Делти с 1.6 - 1.8 мотор, но също така мерака за Алфа никога не замира, та имам следното питане: Кой е по -сполучливият мотор на 155-цата 1.6 или 1.8, и горе долу какъв разход дават на Газ. А също така как се справя задното окачване при по-големи товари, понеже с Дедрата до сега не съм имал кой знае какви ядове, и се надявам и 155-цата да е с подобно окачване.
    Загледъл съм тези 2 обяви:
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=1yfb48
    http://www.cars.bg/u887639
    И до няколко дни ще започвам да звъня, притеснявам се само от 2 неща:
    Колата от първата обява няма газова => още разходи за монтаж на такава (нямам идея колко).
    Втората колица пък е 1.7 мотор, а от попрочетено из форума май не му се носи слава.
    Идеята ми е колата да не харчи много и ефентуалните ремонти да не са скъпи, понеже все още си карам магистратурата и не изкарвам кой знае колко от сегашната си работа (пазач) .
    Бих се радвал да споделяте още мнения за подобни автомобили в околностите на София, също така няма да е лошо да говорите в цифри за консумативите (свещи, кабели, филтри, масла и т.н), понеже ако видя че подръжката ще ми излиза по солена от на Дедрата, се връщам на потенциална покупка на Делта .
    Поздрави, Цанко !!!!!!!!!
    155-цата от обявата в cars.bg - не е мърдана от доста време от мястото на което е снимана. Собственика изобщо не я кара. Няма я емблемата , капака на мотора е омаслен,старото купе е и т.н.

    Не знам какъв ти е бюджета, но ако имаш повечко пари по-добре се цели по-високо.

    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=75517

    http://www.cars.bg/u888629

    Успех.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Uner View Post
    Ей, браво зомбирахте ме и мен
    Та честито за новата колица първо.

    И аз така винаги съм карал, а и най вероятно ще карам италянки, от малки фиатчета през удобни Дедри, и мисля че дойде времето за 155-ца.
    Та по същество, в края на месеца съм намислил да се сдобия с нов автомобил, първо гледах Делти с 1.6 - 1.8 мотор, но също така мерака за Алфа никога не замира, та имам следното питане: Кой е по -сполучливият мотор на 155-цата 1.6 или 1.8, и горе долу какъв разход дават на Газ. А също така как се справя задното окачване при по-големи товари, понеже с Дедрата до сега не съм имал кой знае какви ядове, и се надявам и 155-цата да е с подобно окачване...
    Че то където Дедра, там и 155 - все Темпра

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •