Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Студено палене?

  1. #1
    Alfa Romeo 156 1.8 2000g haton's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    sofia
    Posts
    93

    Default Студено палене?

    Здравейте,имам проблем със студеното палене...Колата е Алфа 156 1.8 бензин с газ е от скоро напоследък като паля и колата едва не ми гасне а като дам газ започва да глъхне...на газ колата работи перфектно! Като загрее и на бензин е добре! Само при палене и докато е студена има този проблем...Изчетох доста по темата но общо взето отговор не можах да намеря на проблема..?
    Алфа Ромео 156 1.8 ТС 2000г.

  2. #2
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Колега и аз съм със същия проблем ,но с 1.6 мотора пак с газ инж.. не го мисли много лято идва бързо ще загрява
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by haton View Post
    Здравейте,имам проблем със студеното палене...Колата е Алфа 156 1.8 бензин с газ е от скоро напоследък като паля и колата едва не ми гасне а като дам газ започва да глъхне...на газ колата работи перфектно! Като загрее и на бензин е добре! Само при палене и докато е студена има този проблем...Изчетох доста по темата но общо взето отговор не можах да намеря на проблема..?
    Покарай я един ден на бензин и виж дали ще имаш същия проблем Според мен ти куцат настройките на газовата, компютърът се адаптира и сутринта като я запалиш на бензин се чуди кво става. Имал съм същия проблем. Разбира се може да е от още 10 неща оглеждай си колата повечко около дросела, може да и пуснеш и една диагностика.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    ВЕЛИКО ТЪРНОВО 156-1.6 т.с
    Posts
    20

    Default

    и аз имам подобен проблем като е студена като дам бразо газ и глахне но си пали и даржи обуроти но на газ няма никакви проблеми с разко подаване на газ не глахне нязнам защо
    ALFA ROMEO-145, 1.4 -16V T.S-97g

  5. #5
    Alfa Romeo 156 1.8 2000g haton's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    sofia
    Posts
    93

    Default

    За жалост обаче започва да го прави дори и като е топла и като запаля пак е така....мине ли на газ всичко се оправя...а докато е студена и давам газ не стига че се дави и глъхне а и пука едно много гадно...и мирише на бензин сериозно...мисля да и направя едно прочистване с 150-160 няколко кръгчета..дали може да е от това..?
    Алфа Ромео 156 1.8 ТС 2000г.

  6. #6
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Най-добре си свали дюзите и отиди при някои от сервизите които са на територията на София да ти ги изчистят.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  7. #7

    Default

    Карай на бензин 5 дни и ако се оправи отиди да ти настроят газовата. При мен качваше бензиновите времена и правеше същото. На газ беше добре няколко месеца и после и там се омота. Но може и друг да е проблема, при всички случай пробвай първо това!

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  8. #8
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    От личен опит казвам...... регулирай си газовото аз 2 години се мотах по майстори и свалях дюзи и кво не беше.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  9. #9
    Alfa Romeo 156 1.8 2000g haton's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    sofia
    Posts
    93

    Default

    Утре ще отида задължително да ми погледнат газовата...настройките и т.н. Днеска покарах на бензин...доста я поизпържих но 1 и 2-а скорост ги няма...замисля се..глъхне и като ми пусне не се удържа ама така не ми върши работа а на газ няма проблеми при подобно нещо. И забелязах нещо друго като че ли...свалиха ми бушона на газта(главния бушон) и докато давах газ на место докато се давеше и пукаше като че ли се успокои.....не можах да разбера обаче щото мина време дали е от това или просто щото загря. Утре ще пробвам да го сваля пак и да запаля без газовата да е вързана
    Алфа Ромео 156 1.8 ТС 2000г.

  10. #10
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Закачете да видите компа да не е записал нещо параметрите ....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  11. #11
    Баскет маняк deznam's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Хасково/София
    Posts
    205

    Default

    Понеже и аз съм със сходен проблем очаквам развитие по темата колега
    Алфа Ромео 156 1.6 (120 hp) Старата генерация

  12. #12
    Запален алфист redshark's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Плевен/София
    Posts
    111

    Default

    И мойта ги прави същите работи.. но като покарам на бензин 2-3 дни и се оправя но след около 2 седмици е същата работа. И особено като е студена като запаля и гасне веднага и на второто палене се пооспокоява

  13. #13

    Default

    При зле настроена газова, параметрите на бензина се бъркат и настава ужас за разхода и вървежа. Преди да чистиш дюзи погледни дали нямаш записани някакви грешки, свързани със сместа.

  14. #14
    Запален алфист redshark's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Плевен/София
    Posts
    111

    Default

    Извиниявам се за глупавия въпрос ама тея грешки в компютъра на газовоти ли трябва да са или в другия ?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98г.
    Alfa Romeo 156 2.4 20V 04г.

  15. #15

    Default

    В този на колата. Обикновено записва грешки P1172, P1173, P0170 и др.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •